Soru Risk Analizi Yapmak Için Fatura Kesmemiz Gerekiyor Mu?

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında gozd3 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. uzman_26

uzman_26 TÜİSAG Üyesi

o alo 170 i gerçekten Allah'a havale ediyorum herkese bi cevap veriyolar..banada 1 günde olsa sigortalı olmalı dendi başka birinede öyle değil denmiş ya mantıksızlığa bak bu kadar küçük esnafla nasıl sözleşme yapacağız neden uzatıyolar anlamadım hep zora hep zora sürükleniyoruz..çok hak hukuk düşünen devletimiz yasayı ertelerken hangi duygulardaydı acaba?

badebru bu yazıya teşekkür etti.
  2. badebru

badebru TÜİSAG Üyesi

gozd 3 bende bu konuyu cok arastırdım.mükellefıyet acıp fatura keserek rd ve acıl eylem planı yapabılırsın..egıtım konusunu da OSGB lerden yardım ısteyebılırsın....

gozd3 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Hakiki Bilgi

Hakiki Bilgi TÜİSAG Üyesi

Ben olsam isg katip'ten 1 defalığına girdi çıktı yapardım(işveren,isg uzmanı arasında),ssk ile çsgb arasında prim ödemeleriyle alakalı bir bağ olmadığı için ayrıca ssk girdi çıktı yapmanıza gerek yok.
    Böylece fatura işi ilede uğraşmaz kafanız rahat olur.

4. badebru

badebru TÜİSAG Üyesi

onur canpolat bey,ısg katıpten gırdı cıkın yazmışsınız ıyı hoş da 4 -5 yere gırıp cıkmak olurmu?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Hakiki Bilgi

Hakiki Bilgi TÜİSAG Üyesi

Olur,risk değerlendirmesi yaptığınız yerler 50 çalışanın altında dolayısıyla tam zamanlı çalışıyor olsanız bile 37 saat içinde günlük yapılabilir,ayrıca 1 günde 4 farklı yere risk değerlendirmesi yapmayacağınız için sorun yaratmaz

C6603 üzerinde Tapatalk ile gönderildi now Free

6. fatihkrty

fatihkrty TÜİSAG Üyesi

ya arkadaşlar ne tartışıyorsunuz piyasada bireysel diye yapan kim fatura kesiyor ki hiç kimse kesmiyor analizi yapıp parayı alıyorsun okadar.Burda tartışırken piyasada millet parayı götürüyor vallaha.Eğitime gelince OSGB bile eğitim vericem diyip formu çalışanlara imzalatıyor sonra ne arıyor ne soruyor zaten işyerleride bunun zorunlu olduğu için yaptırdığından işvereninde işine geliyor.
    Bir OSGB nereden baksan en kötüsü günde 15 tane analiz yapıyor aya vurunca parayı ve eğitim için toplam personeli siz düşünün.Sonra bu personele eğitim için ne zanınız yeter nede paranız hangi OSGB biz size eğitim vericez diyorda eğitim veriyor hiç biri.
    Arkadaşlar 50 altı işyerleri için gönül rahattığı ile analiz yapın hele az tehlikeli yer ise hiç kacırmayın raporu teslim ederkende çalışanlara bilinçlendirme eğitimi verin kısaca sonra eğitim katılım formunuda imzalatın.Müfettişlerin hiç biride 50 altı için sorun cıkarmıyor analizi doğru dürüst yapmışmı işveren uyarı levhaları vs asılmış mı çalışan İSG bilincindemi ona bakıyor gerisi hikaye.
    ben yaptığım çoğu RD analizine imza bile atmıyorum işveren dürüst şekilde sizin RD analizi yapma hakkınız var ben sadece size rehberlik yapmış oluyorum diyip imzalatıp tesim ediyorum.Bide iyerinde 2 kişiden fazla çalışan varsa birini işci temsilcisi secin onada imzalattırın tamamdır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

fatmaoner, Abdullah Güldoğan ve badebru bu yazıya teşekkür etti.
  7. badebru

badebru TÜİSAG Üyesi

2005 fatıh bey dedıgınız daha mantıklı en azından fatura kesıp vergı vermeyız....
    elınde seracılarla ılgılı rsık degerleme dökümanı olan varmı? başta dıkkat edılmesı gereken hususlar tarzında....varsa acıl olarak paylaşabılırmı?

8. Abdullah Güldoğan

Abdullah Güldoğan TÜİSAG Üyesi

:) bir iki ay böyle çalışabilirsiniz. Sonrasında iş aramaya başlanır.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica