Risk Değerlendirmesi Yapanlar Dikkat

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında eren-ahmet tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Kenan içöz

Kenan içöz TÜİSAG Üyesi

herşeyden önce paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
    bende çalışmayı yapacağım işletmede bir süre sgk lı olmak ve bu sürede isg katipten atama yaptırmak böylece eğitimi de vermek istiyorum.fakat bunda bir zorluk var gibi .rakamsal bir hesap çıkardım eğer hatam varsa düzeltirseniz sevinirim.
    örneğin tehlikeli ve 3 kişi çalışanı olan bir işletmeye hizmet vereceğiz (RD+ADEP+EĞİTİM).
    bunun için (örnek olması açısından) 750 TL fiyat verdik. herbir hizmet için 1 gün desek beni 3 gün sigortalı yapacak. bana ödeyeceği ücretin tamamını gider gösterebilmesi için ve bana 3 gün için 750 TL ödemek için aylık brüt 10.500 TL üzerinden sigorta yapmalı.bu durumda 3 günlük ssk primide 525 TL olacaktır ve işverene toplam maliyet 1.275 TL olacaktır.
    bu durum işveren için maliyetli olmazmı?

2. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar genelde tartışılan konu şu kadara yapıyorlar bu kadara yapıyorlar mevzusu...bence bu konudan sıyrılıp birazda örnekler vererek bir risk değerlendirmesi dogru şekilde nasıl yapılır a getirsek daha iyi olmazmı..önemli olan para değil şu aşamada...risk değerlendirmesini doğru yapabilmek önemli olan...risk değerlendirmesini geçerli olarak yapmış olan arkadaşlar yapılan herşeyi a dan z ye anlatırsa sevinirim...ve her işletme bence para ödedikten sonra fatura isteyecektir...bir OSGB ye baglı olmayan tek çalışan isg ciler fatura olayını nasıl halledecek???işin ciddiyeti tam olarak nasıldır...?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica