Risk Değerlendirmesinde Sınırların Belirlenmesi

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında krisografi tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. krisografi

krisografi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba,
    risk analizi yaptığım fabrikanın içerisinde farklı küçük bir fabrika daha var. bu küçük fabrikafarklı çalışanları olan, farklı bir şirketin makinelerini içeriyor. bunu da dahil etmem gerekiyor mu acaba? yoksa kendilerinin yapması mı gerekiyor?
    şimdiden teşekkürler

2. Ahmet B. DÖNMEZ

Ahmet B. DÖNMEZ TÜİSAG Üyesi

bu fabrikanın sizinkine olabilecek etkilerine (patlama riski, atık boşaltımı, dışarı çıkıp sigara içen işçisi, malzeme veya insan taşınması...vb.) değinseniz yeterlidir, oranın kendi iç değerlendirmesi sizi bağlamaz

3. Sercan SELÇUK

Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi

Eğer fabrikanın ig uzmanı yoksa , o fabrikanın tel örgü sınırları içindeki herşeyden sorumlu olursunuz ve dolayısıyla risk analizini de yapmalısınız diye biliyorum ben

4. Sercan SELÇUK

Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi

pardon düzelteyim yanlış anlamışım gece olunca:) bencede fabrikanın iç işleri güvenlik sorunları sizi bağlamaz . sizin fabrikanıza olan etkilerine bakarsanız bunları da katarsanız daha sağlıklı olur risk analiziniz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

abarking bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ahmet B. DÖNMEZ

Ahmet B. DÖNMEZ TÜİSAG Üyesi

ziyaretçi mantığı; fabrikanıza gelen ziyaretçinin başına gelen iş kazası sayılmaz ama risk analizinde yer vermek gerekir ya, aynı hesap, sabit bir misafiriniz var sizin de :)

6. adacık

adacık TÜİSAG Üyesi

Fabrika içindeki diğer fabrika aynı kişiye mi ait?yani asıl ile bağlantılı mı ssk sicil no ları aynı mı farklı mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. krisografi

krisografi TÜİSAG Üyesi

ismi sicil numarası, üretim maddesi tamamen farklı,
    fabrika içerisinde ayrı bir binada değil, iki üniteden oluşuyor.

8. adacık

adacık TÜİSAG Üyesi

sadece risk analizi yapacağınız işyerinin risk değerlendirmesini yapıyorsunuz ama o işyerinden kaynaklı risk ve tehlikeleri de risk analizinize yazmanız gerekmekte.

krisografi bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica