Sebil Temizliği

Konu, 'Yasalar, Tüzükler, Yönetmelikler Hakkında' kısmında MuratA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. MuratA

MuratA TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar işletmelerde bulunan su sebilleri için temizleme zorunluluğundan bahseden bir mevzuat var mı?

2. ErolD

ErolD TÜİSAG Üyesi

Sayın MuratA, Forum arama kısmında su sebilleri kullanım talimatı ilgili bilgi yer almaktadır.Arama butonundan yararlanabilirsiniz.
    Bildiğim kadarı ile dezenfektasyonu yapılmayan su sebillerindeLejyonella adlı bakteri çok tehlikeli

Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  3. MuratA

MuratA TÜİSAG Üyesi

teşekkürler. uyarınızı dikkate alacağım

4. OGÜN.

OGÜN. TÜİSAG Üyesi

Sebil temizliği ile ilgili bir bilgi yok ama yanlış hatırlamıyorsam. İş sağlığı ve güvenliği tüzüğünde içilebilir sulara uyarı levhası konulması gerekliliğini içeren bir madde vardı. ben onu görünce tesiste ki tüm içilebilir sebillere içilebilir su şeklinde uyarı levhası astırdım.....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  5. OGÜN.

OGÜN. TÜİSAG Üyesi

İş sağlığı ve iş güvenliği tüzüğü madde 33 müş..... İçilebilir Su işareti konulacaktır.

6. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Murat bey mevzuatda bu konuda bir sürede bahsedilmemiş ama biz işyerimizde 3 ayda bir Mikrobiyolojik analiz yapmaktayız. Yılda bir kerede detaylı Kimyasal analiz yapmaktayız sizde uygulayabilirsiniz. Sebil nasıl temizlenir ve sebil takip formunu ekte gönderiyorum umarım işinize yarar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

Last edited: 11 Kasım 2013
  7. A.Naz

A.Naz TÜİSAG Üyesi

Sebiller için, 3 ayda bir analiz yaptırıp raporları saklıyoruz. 6 ayda 1 ozonla genel temizlik yapılıyor.

8. unforgiven2

unforgiven2 TÜİSAG Üyesi

3 ayda ve 6 ayda yapılan kontrollerin örneklerini gönderebilirmisiniz... bana çok acil lazım.. yardımcı olursanız sevinirim

9. mamussi

mamussi TÜİSAG Üyesi

Her şeye bir kulp takıp bunu yapacaksınız diyorlar.Ama bize gelince her şey suskunluk

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica