Tartışma Sınav Mağduru Iş Güvenliği Uzmanlarına Yeni Bir Umut

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. alix

alix TÜİSAG Üyesi

Şu an bir gelime yok sadece masal olarak devam etmekte... Taslak kanun meclise yeni gönderilmiştir. Gündeme ne zaman alınacağı belli değil, ancak bu son kazarlarla öne alabililer diye düşünüyorum.

2. SerkanCEBECIOGLU

SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

2 temmuz ile ilgili mahkeme kararı verildi, fakat yazılmadığından bir fikrim yok. Zannedersem lehimize sonuçlanmıştır. Keza bundan sonra önemli olan bakanlığın temyize gidip gitmeyeceği, yani yeterince rezil oldu bakanlık daha da kendini rezil edermi bekleyip göreceğiz.

3. omeruni

omeruni TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 02 Temmuz sınavı ile ilgili İSGÜM 3sorunun tüm çalışanlarda iptali ve doğru sayılması ile ilgili MEB' eyazı göndermiş durumda ve formlar optik okuyucualrdan ekrar geçilmekte. Cuma gününe kadar tekrar değerlendirmenin yapılacağı ve sonuçların yeni halinin açıklanacağı bilgisi verilmiştir.

serkancebecioglu bu yazıya teşekkür etti.
  4. SerkanCEBECIOGLU

Haberin kaynağı nedir acaba? Öğrenbilir miyiz?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. omeruni

omeruni TÜİSAG Üyesi

Haberin Kaynağı İSGÜM Yetkilendirme Belgelendirme birimi dir. 0312 296 64 80 Cafer bey, 0312 296 64 87 birim şefi, 0312 296 64 83 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

6. SerkanCEBECIOGLU

Ömer bey, bilgi için teşekkür ederiz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. zen1988

zen1988 TÜİSAG Üyesi

temmuz sınavındaki dava sonuçlanmış 3 soru daha iptal olmuş mahkeme kararı ile.24 aralıkta mahkemelik ya normalde 1 soru daha hatalı olsa sınav uygulaması gereği hatalı soru fazlalığından sınavın otomatikman iptal olması gerekiyordu.
    mahkeme kararı sonunda sizce sınav iptalmi olur yoksa kabul edilcek hatalı sorular adaylara puan olarakmı döner??

8. omeruni

omeruni TÜİSAG Üyesi

Asıl konu sınavın iptali mi yoksa +3 puan ile sınavı geçmek mi? Şimdi ben o sınavdan 69 ile kalmıştım. Daha sonra tekrar sınava girebilmek için kursa yazıldım 1800 TL para verdim ve sınavı geçtim. 69 ile kaldığım sınavdan da büyük ihtimal ile geçeceğim. Peki benim,

1) Tekrar sınava girmek için ödediğim 1800 TL ne olacak.
    2) Uzman olarak çalışmadığım 6 ay ne olarak sayılacak.

9. SerkanCEBECIOGLU

Ömer Bey,
    İlk olarak tekrar sınava girmek için verdiğiniz para için zannedersem yapacak fazla bir şey yok, ama bakanlığa maddi manevi tazminat davası açarak bu kayıplarınızı mahkemede kanıt olarak gösterebilir ve tanzim edebilirsiniz diye düşünüyorum. Kaldıki 6 ay içinde aynı şekilde bir kayıp oda tazminat ile tanzim edilebilir.

10. zen1988

zen1988 TÜİSAG Üyesi

dua edelimde 24 aralık sınavı iptal olmasın.sınav iptal olmasın diye hatalı soru sayısı 9 da bırakıldı.mahkemedede iptal olacak sorular eşiğinde sınav iptal olabilir ve o sıanvda gçen arkadaşlarında belgeleri iptal olur.

11. SerkanCEBECIOGLU

Tanzim değil tazmin olacaktı :)

leventsert bu yazıya teşekkür etti.
  12. semakmy

semakmy TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar konuyla ilgili bir gelişme varmı

13. SerkanCEBECIOGLU

İSGGM ve Egitek ser veriyor sır vermiyor bu konuyla ilgili. Ama sonuçlanan 2 temmuz davasının davacısı belgesini almıştır. En azından bunu biliyorum (ilgili arkadaş ile telefonla görüştüm). Buda 2 temmuzda mağdur olan 169 kişi(galiba) için de belgelerin yakında hazırlanacağı anlamını taşır

semakmy bu yazıya teşekkür etti.
  14. Mustafa Başköylü

Mustafa Başköylü TÜİSAG Üyesi

15. Mustafa Başköylü

Mustafa Başköylü TÜİSAG Üyesi

Bugün telefonla İSGÜM yetkilisinden aldığım bilgiye göre; 02 Temmuz sınav kağıtlarının tekrar incelendiğini ve değerlendirme aşamasında olduğu söylendi. Sonuçların ise 1 hafta 10 güne kadar web sayfasından açıklanacağı belirtildi.

16. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Serkan kardeşim 24 aralık 2011 sınavı mahkemelik.Tuncay tanrıverdi verdi mahkemeye ve şu an bilirkişi incelemesinde ve sanıyorum yakın zamanda bilirkişi raporundan 2 temmuz 2011 sınav sorularında olduğu gibi hatalı diye en az 5 soru daha çıkacak ve sınav iptal edilecek.Bu davanın takipcisiyim.

17. xenep

xenep TÜİSAG Üyesi

bir gelişme ya da bilgisi olan var mı?

18. omeruni

omeruni TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu gün Celal bey ile görüştüm. MEB sınav kağıtlarını tekrar okumuş ve sınav sonuç listesinin yeni halini İş sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne göndermiş durumda. Kendileri bu hafta sonuna kadar sitelerinde yapılacak uygulamayı yayınlıyacaklarını ilettiler.

19. SerkanCEBECIOGLU

02 TEMMUZ 2011 YILINDA YAPILAN İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI
    İPTAL EDİLEN 3 SORU SONRASI YENİDEN DEĞERLENDİRİLEN sınav SONUÇLARI

http://www.isgyh.com/

20. omeruni

omeruni TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sonuçlar açıklanmış bu gün. Herkese hayırlı olsun. Bakanlığın sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica