Siteler Için Risk Değerlendirmesi

Konu, 'Örnek Risk Analizleri ve Değerlendirmeleri' kısmında Erhan Engin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Erhan Engin

Erhan Engin TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,
    Siteler için henüz bitirdiğim bir risk analizini sizlerle paylaşmak isterim. Eksik veya yanlış gördüğünüz yerler için yorumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim.

Ekli Dosyalar:

birold, Sabri ARI, ZAFER KAYALI ve 20 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. mühendis85

mühendis85 TÜİSAG Üyesi

Erhan Bey merhaba,
    Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Eklemek istediğim bir kaç tedbir var, hızlı bir şekilde baktım yazdıklarım risk analizinizde mevcut olabilir :
    -Çatı çalışmaları için çatı ankrajları yapılmalı.
    -Elektrik panosunun topraklama direnci ölçümleri yaptırılmalı.
    -Elektrik panosunun önüne yalıtkan paspas temin edilmeli.
    -Kazma, kürek vb el aletleri kullanan bahçıvan için kişisel koruyucu donanım temin edilmeli ( eldiven vb.), ayrıca bu çalışmaları yapan kişiler için tetanoz aşısının yapıltırılması mantıklı.
    -Bina temizliği kapıcı tarafından yapılıyorsa KKD ve MSDS ler temin edilmeli.
    -İş sağlığı ve güvenliği eğitiminin verilmemiş olması da tehlike yaratacağı için ekleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim...

3. chemistanbul

chemistanbul Banned

elinize sağlık.sadece site alanı için genel düşünüldüğünde yeterli gözüküyor.

4. mansurozturk

mansurozturk TÜİSAG Üyesi

Erhan Engin bu yazıya teşekkür etti.
  5. Erhan Engin

Erhan Engin TÜİSAG Üyesi

Rica ederim. Yaptığımız işleri birbirimizle paylaşırsak eksiklerimizi daha kolay farkedebiliriz diye düşünüyorum. Farklı işler için analiz yaparsam paylaşmaya devam ederim.

6. A.Naz

A.Naz TÜİSAG Üyesi

Erhan bey, öncelikle ellerinize sağlık. Bugün ben de bir teklif aldım,bir site için risk değerlendirmesi ve acil durum eylem planı için. 10 kişi çalışıyor sitede, ücret ne olmalıdır, siz nasıl bir ücret belirlediniz acaba? Bir de bir firmada çalışıyorum, bu risk değerlendirme çalışmasını ek olarak yapacağım, serbest vergi mükellefi olmak şartı var mıdır?Fatura kesemeyeceğim,buradan araştırdığım kadarıyla diğer yol geçiçi olarak sgk yapılıp birkaç günlük çalışan olmak ya da bir OSGB üzerinden çalışma yapmak.Siz nasıl bir yol seçtiniz?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Erhan Engin

Erhan Engin TÜİSAG Üyesi

Merhaba
    Eger bir sikayet olmazsa ve bikac taneyle sinirliysa gelir makbuzu kestirebilirler. Pek bi sikinti olacagini sanmiyorum. 10 kisi calisiyosa bence 1000 tl gibi bir fiyat iyidir. Ama bekci mi kaloriferci mi degisebilir bu fiyatlar. Piyasada cok ucuza kopyala yapistir analiz yapan firma var.fiyati yuksek tutamiyosunuz bunlar yuzunden.

A.Naz bu yazıya teşekkür etti.
  8. A.Naz

A.Naz TÜİSAG Üyesi

Mali işler konusunda hiçbir bilgim yok kusura bakmayın,gelir makbuzunu nasıl kestireceğiz? Kaloriferci yok,bekçi ve bahçıvan tüm çalışanlar.

9. Erhan Engin

Erhan Engin TÜİSAG Üyesi

Gelir makbuzunu site yönetimi kesecek. Sizden hizmet aldığına dair bi makbuz yazacak. Üstünde adınız ve imzanız olacak. o kadar.

A.Naz bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica