Soyunma Odaları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Elif BEĞEN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. Elif BEĞEN

    Elif BEĞEN TÜİSAG Üyesi



    Kaynak atölyesinde işçilere ait soyunma odası bulunmamakta, ancak kirli ve temiz kıyafetlerini muhafaza edecekleri dolapları mevcut ( aynı zamanda oturma yeri yok, onu yaptırtıyorum ), sadece kapalı bir alan içinde değil-atölyenin içinde.
    İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik ve İŞYERLERİNDE UYGULANACAK ASGARİ SAĞLIK VE GÜVENLİK GEREKLERİ ' ni incelediğimde madde 18'de bu durumla ilgili yapılması gereken maddeye rastlamadım. Fakat sahayı gezerken kapalı bir oda şeklinde olmayışı-yapılması gerektiğini düşünmüştüm. kabul ettirebilirsem kapattırmayı düşünüyorum, aksi halde problem yaşar mıyım?
    ( Bu arada 6331 madde 37 ye göre, 4857 78. madde ( yani İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik) yürürlükten kaldırılmış, ancak 6331 geçici madde 2' de yeni yönetmelikler çıkıncaya kadar uygulamaya devam olunur ibaresi, benim bu yönetmeliği (İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik ) kullanmama engel teşkil etmez değil mi?



     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica