Bilgilendirme Statik Elektrik

Konu, 'Elektrik İşleri ve Kontrol Yöntemleri' kısmında ErolD tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ErolD

ErolD TÜİSAG Üyesi

gemi ile limanımıza gelen Tehlikeli Kimyasal ürünler tanklarda depolanıyor.sonra karatankerleri ile sevkediliyor.dolum sahasına alınan araç sürücülerinin kullandığı iş ayakkabılarının antistatik özellikte olması gerekiyor.İş ayakkabılarında EN 374 CE işaretinin olmasına dikkat ediyoruz.bunun yanında saha girişinde her bir araç sürücüsünün kayıt kontrolde statik elektirk ölçme cihazı ile ayakkabıları kontrolden geçirilior.cihaz uygun olmayan iş ayakkabısını sesli olarak tespit ediyor.Cihazın resmini ekledim.Aynı işi yapan arkadaşlarla bilgi aışverişi yapmak isterim

Ekli Dosyalar:

Burcum, yesilimsi, dilekaltinok ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. ErolD

ErolD TÜİSAG Üyesi

statik elektriğin gücünü hafife almıyoruz,alamayız

3. A. Aytuğ KADIOĞLU

A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle...

izmir ve dilekaltinok bu yazıya teşekkür etti.
  4. degiray

degiray TÜİSAG Üyesi

Çok güzel bir uygulama , fiyatlar hakkında referans olması açısından paylaşman mümkün mü?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. yasemink07

yasemink07 TÜİSAG Üyesi

Merhaba Erol Bey,
    Cihazın ayrıntılarını paylaşmanız mümkün mü acaba.İnternette araştırma yaptım ama resimdeki özellikte bi cihaza rastlayamadım.

6. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

ben de vücudumuzdaki statik elektriği boşaltmak için,duvara bakır sac levha monte ettim ve ucunu toprağa yine bakır telle ve çubukla bağladım..iş çıkışı ve girişlerinde herkes elini dokunuyor...;)basit bişey ama....bence faydalı... :evet:

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

BURCUMMM, Seylan Aygün ve izmir bu yazıya teşekkür etti.
  7. ErolD

ErolD TÜİSAG Üyesi

yasemin hnm buradan cihaz ile ayrıntılara ulaşabilirsiniz.
    newson-gale.co.uk

8. eniyiisg

eniyiisg TÜİSAG Üyesi

özellikle boya fabrikalarında yangınlara sebep oluyor, bir tanktan başka bir tanka yada varile aktarım yaparken hava da sıcaksa sürtünmeden dolayı statik elektirik oluşuyor. bu yüzden plastik varil, tank vb malzemeler parlayıcı sıvıların aktarımında kullanılmamalı, metal malzemeler kullanılmalı

bernat bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica