Tespit Ve Öneri Defteri Kullanımı Hakkında

Berkay Bengütaş

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Mevzuyu yanlış anladınız. Süre bölünmüyor. Misal

x firması 4000 dk
y firması 3000 dk
z firması 2000 dakika. Normal olarak 1 A sınıfı uzman yeter okey. Ama bu 3 sicile de 2 şer atama yani

x firmasına 4000 dakikaya 4000 dakikadan 2 A sınıfı uzman yani 8000 dakika atama
y firmasına 3000 dakikaya 3000 dakikadan 2 A sınıfı uzman yani 6000 dakika
z firmasına 2000 dakikaya 2000 dakikadan 2 A sınıfı uzman yani 4000 dakika atama var. Yani zorunlu sürenin 2 katı. İstersen 10 tane uzman ata. Bunda sistemsel sorun yok. Yani siz şöyle algıladınız sanırım. Toplam 9000 dakikayı 4500-4500 bölüşüyorlar gibi. Buna tabi ki sistem de izin vermez. Şimdi izah edebildim sanırım :)
Teşekkürler şimdi anlaşıldı . Önceki yazılanlarda azami sürenin paylaşıldığını düşündüm. Açıkladığın için teşekkürler.

Arkadaşın probleminin kök nedeni atama değil. Tespit öneri defteri. Atamanın nasıl yapılacağı yönetmelikte açık olarak belirtiliyor ve uzman olan kişi bunu da bilmeyecekse uzmanlık yapmasın bi zahmet. Siz sadece olaya çok çok çok ters açıdan bakıyorsunuz. Sadece 3 ayrı sicil 3 ayrı lokasyon denilen ve çalışan sayısı belirtilmeyen bir konuda nasıl olurda atamaya takılıyorsunuz ben de bunu anlamıyorum. Örneğin benim 3 tane sicilim var hepsinde 50'şer kişi çalışıyor. 20 uzmanla anlaşıp 3 sicile de atamalarını yaparım. Sistemsel olarak buradaki hata ne? Bir uzmanın atamasının olduğu yerde 2. Uzman atanamıyor mu hayırdır yönetmelik felan mı değişti?

Şu forumda herkes her şeyi biliyor gerçekten. Ve herkes sadece kendisi biliyormuş gibi davranıyor ne diyeyim Allah sonumuzu hayretsin.
Sakin olun biraz

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.