Soru : Toz Boya Pkd Acil !

Umut M.

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhabalar;
Elinizde Elektrostatik Toz Boya (manuel) için hazırlanmış PKD örneğinin hesap kısmı varsa paylaşabilirse çok sevinirim.

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar merhabalar;
Elinizde Elektrostatik Toz Boya (manuel) için hazırlanmış PKD örneğinin hesap kısmı varsa paylaşabilirse çok sevinirim.
bende akaryakıt motorin için arıyorum ama sanırım kimse hazırlamamış :(

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Forumda aratın, motorin için ben eklemiştim.
Okhan Bey bulamadım aramada eklediğiniz dökümanı tekrar burdan ekleyebilir misiniz acaba ?

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
**KESİLDİ**'a ulaşın oradan size ileteyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mert Fatih Kesgin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bunlar mesleki bilgiler arkadaşlar. Hesaplamayı bana gönderin gibi bir yaklaşım yanlış. Bu işi yapan profesyonel kişilerden bire bir öğrenmelisiniz.

Bu işler için biz bir sürü eğitime gittik. Zaman ve para harcadık. Öğrendiğim şey şudur ki, her işletme farklıdır ve bu tip hesaplamalar için profesyonellerden destek almalısınız.

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bunlar mesleki bilgiler arkadaşlar. Hesaplamayı bana gönderin gibi bir yaklaşım yanlış. Bu işi yapan profesyonel kişilerden bire bir öğrenmelisiniz.

Bu işler için biz bir sürü eğitime gittik. Zaman ve para harcadık. Öğrendiğim şey şudur ki, her işletme farklıdır ve bu tip hesaplamalar için profesyonellerden destek almalısınız.

650 tl ödeyip 2015 te aldığım eğitimde yangın ve kimyasallarla çalışmalarda isg anlatılıp finalinde hesaplama formülüze edilmiş excel tablosu verip gönderildim , 2018 de değişen katsayı ile tekrar 750 tl 2 günlük aynı eğitim ve finalinde excel tablosu almak istemediğim için zaten daha daha önce hazırladığım dökümanın yeni katsayıya göre hesaplaması görmek için sorgulama yapıyorum , bilip bilmeden yorum yapmayın bence yada 750 tl yi siz verin ben tekrar 2 günlük saçma eğitimi almaya razıyım.

Mert Fatih Kesgin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Hocam siz doğru eğitimi bulup, alamadıysanız bu sizin probleminiz. Sizin alacağınız eğitimin parasını başkalarından beklemek veya başkalarının tecrübelerine karşılıksız sahip olmak istemek yine sizin tercihiniz. Ancak böyle mesleki bilgileri kimse paylaşmaz... Keşke doğru eğitime katılmış olsaydınız, en azından bunu öğrenmiş olurdunuz.

İyi çalışmalar.

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Hocam siz doğru eğitimi bulup, alamadıysanız bu sizin probleminiz. Sizin alacağınız eğitimin parasını başkalarından beklemek veya başkalarının tecrübelerine karşılıksız sahip olmak istemek yine sizin tercihiniz. Ancak böyle mesleki bilgileri kimse paylaşmaz... Keşke doğru eğitime katılmış olsaydınız, en azından bunu öğrenmiş olurdunuz.

İyi çalışmalar.
İzmir de doğru eğitim kurumunun bulunmaması bir suçsa ben suçluyum özür dilerim . sizin varsa önereceğiniz kurs finalinde excel tablosunda formulüzasyon vermeyen 2 gün boyunca yangın ve kimyasal maddeler değilde bütün formül hesaplamalarını tek tek açıklayarak neyin ne olduğunu anlatan ( ki kimya mühendisi olmak zorunda olup zaten bilen değil her iş güvenliği uzmanı ) ben katılmaya razıyım , kimse paylaşmaz dediğiniz mesleki dökümanları da yukarıdaki arama butonundan arayın isterseniz risk değerlendirmesinden talimatlara sunumlardan sertifika örneklerine kadar herşey mevcut o bütün bunları paylaşan onlarca arkadaşa da cevap yazmak istersiniz sanırım . İş güvenliği uzmanlığında ego dan ziyade paylaşım önemli çünkü bu günah keçiliği haline getirilmiş alanda sadece bir uzmanı başka bir uzman anlayabiliyor ve destekleyebiliyor birlik olmak adına .

İyi Çalışmalar

Mert Fatih Kesgin

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ÇASGEM... Ben de şehir değiştirerek eğitim aldım...

Bu işi profesyonel manada yapmak istiyorsanız, bazı şeylere özen göstermeniz gerekiyor. Bunu sizi yermek için söylemiyorum. Yanlış anlamayın. Ancak bu hakikaten çok ciddi bir iş. Başkasının yaptığı excell ile pkd yapmak bana çok mantıklı gelmiyor. Ben bütün formülasyonları kendim yaptım. O excel i kendiniz yapmamışsanız işiniz zor.

Neyse, sonuçta sizin tercihiniz. Kolay gelsin.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.