Yeni İsg-katip Yazılımının Devreye Alınması Süreci Hakkında

ig_uzman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
OSGB için içe görevlendirmede yaşadığım sorun şu: OSGB sorumlu müdürü içe görevlendirme için sözleşmeyi gönderiyor fakat sözleşmeye tıklayıp "sürece git" dediğimde "ilgili başvuru sayfasında işlem yapma yetkiniz bulunmamaktadır" uyarısını alıyorum. "süreç ekranları"na tıkladığımda da onayla ilgili herhangi bir seçenek görünmüyor. Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Samet Crpan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sözleşmelerde mevzuata uygun değil uyarısını gören oldu mu ?Sözleşmelerde onay kutucuğunu işaretleyemiyorum.

tnjclml

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hizmet alan işyerlerinin isg-katip onayını nasıl yapacağını anlatan görsel ektedir.
Hocam okudum onaylıyorum kısmı aktif değil tıklama yapılamaıyor

submarine

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Her sicil ayri isyeri olarak geciyor.
Part time olarak iki firmaya da sgk nizi yaptirin.
Atiyorum dakinanizin 1/3 unu bir firmaya ise o firmaya ayda 10 gunluk sgk girisi.
2/3 u diye firmaya oldugunda 20 gunluk de oradan sgk yaptirin. Muhasebeciniz bilir.
Daha önce tam zamanlı uzman olarak gözüken biri şimdi bu şekilde kısmı zamanlı uzmanlık yapıyor olacak. Herhangi bir hak kısıtlaması olur mu ?

tnjclml

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar yapılan sözleşmeyi indirdiğim zaman ne işyeri ismi ne uzman ismi hiç birşey çıkmıyor 1-vert.jpg

HSE Engineer

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Daha önce tam zamanlı uzman olarak gözüken biri şimdi bu şekilde kısmı zamanlı uzmanlık yapıyor olacak. Herhangi bir hak kısıtlaması olur mu ?

şekilde kısmı zamanlı uzmanlık yapıyor olacak. Herhangi bir hak kısıtlaması olur mu ?
Hak kısıtlaması dediğiniz, bir üst sınıfa geçmek için gerekli zamanı doldurmak ise, bunda bir sıkıntı olmaz. Kişi ayda 5 saat bile tanımlı olsa, herhangi bir yerde, bir üst sınıfa geçmek için gerekli zamanı doldurmak için bu süre bile yeterlidir. Önemli olan, bir firma ile isg katipte, aktif bir sözleşmesi olsun.

HSE Engineer

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sözleşme silme olayı nasıl arkadaşlar atandığım yeri sildim tekrardan atama yapmıyor dakikanız dolu uyarısı veriyor. sistem üzerinde sözleşme düşülmesine rağmen dakikayı düşmüyor yada ben yapamadım
Sözleşme silmeyi biz de bulamadık. Silip tekrar yeni sözleşme diyeceğiz. Sürece git, olan yerler tıklandığında, yetkiniz yok diyor, E bildirge kullanıcısına

Abdullahaydin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Olmaz.
Daha onceki calisma sekliniz yanlis.
Diger sgk da atamaniz vardi ama sicilde sgk niz yoktu. Bu o isyerinde kacak calistiginiz anlamina gelir.
Kidem tazminatinda da hak kisitlanmaz.

Abdullahaydin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
OSGB için içe görevlendirmede yaşadığım sorun şu: OSGB sorumlu müdürü içe görevlendirme için sözleşmeyi gönderiyor fakat sözleşmeye tıklayıp "sürece git" dediğimde "ilgili başvuru sayfasında işlem yapma yetkiniz bulunmamaktadır" uyarısını alıyorum. "süreç ekranları"na tıkladığımda da onayla ilgili herhangi bir seçenek görünmüyor. Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
Sorumlu muduru osgb firmasinin ebildirge kullanicisi uzerinden atiyorsunuz.
Onaylamasini bireysel kisimdan yapiyorsunuz.
Bunlar yapildiktan sonra ustte kurumsala tiklandiginda sorumlu mudur cikiyor.

ilkinpeker

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Hocam okudum onaylıyorum kısmı aktif değil tıklama yapılamaıyor
Bigisayardan girdiğimde aktif olmuyordu.Cep telefonundan girdiğimde aktif oldu onayladım.

Mustafa Tüfekçi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sözleşme çıktısını almak için PDF'i Word'e convert edip, sayfa ayarlarından A4 seçerseniz imza bölümü dahil çıktı alabiliyorsunuz.
Bilgilerinize.

tnjclml

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Sözleşme çıktısını almak için PDF'i Word'e convert edip, sayfa ayarlarından A4 seçerseniz imza bölümü dahil çıktı alabiliyorsunuz.
Bilgilerinize.
Yanlız sormak istediğim sözleşmenin hiç bir yerinde ne firma ismi nede uzman adı geçmiyor

Mustafa Tüfekçi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Yanlız sormak istediğim sözleşmenin hiç bir yerinde ne firma ismi nede uzman adı geçmiyor
Anladığım kadarıyla henüz atama-onay ve sertifika vize, başvuru vs. gibi bölümler aktif site tamamlanmaya devam ediyor, bu eksikliklerde giderilecektir.

Acaba firma ile ilgili dokümanları upload edebilecek miyiz

Bakalım herkesin kafası karışık :)

sas

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar merhaba,

İşveren girişi Tam zamanlı 11700 dk görevlendirme yazıyor fakat başka yerde SSK kaydı var şeklinde hata veriyor. Başka bir SSK kaydım yok tek işyeri sizde de böyle hata alan var mı?

Mustafa Tüfekçi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar merhaba,

İşveren girişi Tam zamanlı 11700 dk görevlendirme yazıyor fakat başka yerde SSK kaydı var şeklinde hata veriyor. Başka bir SSK kaydım yok tek işyeri sizde de böyle hata alan var mı?
Az önce 11700 dk olarak atama gerçekleştirdim, herhangi bir hata almadım.

Sefa Malçok

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba Arkadaşlar,

Güncelleme yapılmadan önce, özel bir şirket bünyesinde birden fazla işletmede atamam mevcuttu. Yeni düzenleme ile sadece SGK girişimin bulunduğu işletmede mi görevlendirilebilirim? Diğer işletmeler için neler yapılabilir, bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Teşekkürler.

sibeta

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
"21 Ekimde Sistemler 4 (Dört) Gün Süreyle Erişime Kapatılacak

“İSG-KATİP”, “EKİPNET”, “PGD Ürün Şikâyet Portalı”, “Asbest ve Pnömokonyoz Başvuru Portalı” uygulamalarımızda kayıtlı olan tüm verilerin yeni uygulamamıza aktarılması, bu sayede yeni sistem devreye alındığında işlemlerin kaldığı yerden devam edebilmesi için bahsi geçen uygulamalarımız 21 Ekim 2022 tarihinde saat 23:59 itibariyle 4 (dört) gün süreyle erişime kapatılacaktır.

Süreç içerisinde mağduriyet yaşanmaması adına işlemlerde ilgili tarihlerin dikkate alınması ve Bakanlığımızca yapılacak duyuruların takip edilmesi önem arz etmektedir. "

İSG-KATİP'e hala ulaşılamıyor. Ne zaman aktif olacağı hakkında bilgisi olan var mı ?
arkadaşlar sistem akitf içe görevlendirmeleri yaptık...ama işlemin yapıldığı site burası : https://isgkatip.csgb.gov.tr/ buraya girin e devlet ile giriş diyince hemen açılıyor..ordan seçimleri yapıp ilerleyin

DENİZBİÇER

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ben tamalamaya tıkladığımda böyle bir hata alıyorum. Bilgisi olan var mı?

Yeterli Tam Süreli İSG Profesyoneli var mı kontrolü gerçekleştirilemedi. En az 3 parametre olmalıdır.
Yeterli Tam Süreli İSG Profesyoneli var mı kontrolü gerçekleştirilemedi. En az 3 parametre olmalıdır.
Bizde aynı sorunla karşılaşmaktayız, Hekim ve DSP sözleşmeleri onayında sıkıntı yok yapabiliyoruz, sadece İSG Uzmanı onayında bu uyarı ile karşı karşıya kalıyoruz.
OSGB olarak içe görevlendirmeleri yaptık onayladık;
Dışa görevlendirmeleri yaptık, İSG profesyonelleri olarak onayladık;
Firma onayları konusunda Hekim VE DSP onaylarını yapabiliyoruz Uzman onaylarını yapamıyoruz.

Gülistan Üçer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bende aşağıda yer alan uyarı ile karşılaşıyorum;
''İlgili başvuru sayfasında işlem yapma yetkiniz bulunmamaktadır.'' bu uyarıyı alan oldu mu?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.