Çevre Görevlisi Ve Tmgd

TUNC TUGAY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkdaslar merhaba . Ben su soruma gunlerdır net bır yanıt alamadım. Suanda bır gerı donusum fırmasında cevre gorevlısı olarak calısıyorum aynı zamanda Petrol ofislerinde TMGD yapmak ıstıyorum bu mumkun mudur? 21 KASIM 2013 te yayınlanan yonetmelıkte bunun mumkun olmadıgını tespit edildiği takdirde ise belge iptali söz konusudur diyor. Anca aynı yonetmelıgın Mayıs 2014 te yapılan güncellemesinde hala çalışılamayacagı ıbaresi duruyor fakat belge iptali maddesi kaldırılmıs sizin fikriniz nedir teşekkürler.

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkdaslar merhaba . Ben su soruma gunlerdır net bır yanıt alamadım. Suanda bır gerı donusum fırmasında cevre gorevlısı olarak calısıyorum aynı zamanda Petrol ofislerinde TMGD yapmak ıstıyorum bu mumkun mudur? 21 KASIM 2013 te yayınlanan yonetmelıkte bunun mumkun olmadıgını tespit edildiği takdirde ise belge iptali söz konusudur diyor. Anca aynı yonetmelıgın Mayıs 2014 te yapılan güncellemesinde hala çalışılamayacagı ıbaresi duruyor fakat belge iptali maddesi kaldırılmıs sizin fikriniz nedir teşekkürler.
Tunç Bey, biliyorsunuz ki çevre görevlisinin bakacağı firma sayısı da belli gün sayısı da belli. Bu durumda Tmgd olarak gün yetmez size, Çevre Bakanlığını arayıp sormanızı öneririm size ama net cevap olabilir misiniz, o meçhul tabi.

TUNC TUGAY

Üye
TÜİSAG Üyesi
TMGD ne kadar gun sayisi gerekli . bakanligi aradim ama sanirim okey oynuyordu pek odaklanamadilar

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
TMGD ne kadar gun sayisi gerekli . bakanligi aradim ama sanirim okey oynuyordu pek odaklanamadilar
Bakabileceğimiz firma sayısı 5 fakat gün sayısı açık bir şekilde belirtilmemiş. Bu duruma bir tebliğ yayınlayarak açıklık getirmeleri şart aslına bakarsanız.

TUNC TUGAY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Bakabileceğimiz firma sayısı 5 fakat gün sayısı açık bir şekilde belirtilmemiş. Bu duruma bir tebliğ yayınlayarak açıklık getirmeleri şart aslına bakarsanız.
Yani gun sayisi firma ile benim belirleyecegim bir sey. Diger bir sorum 2 sigorta yatmasi sknti cikarirmi

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Aynı zamanda ÇED Personeli misiniz peki

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Peki o zaman, bu durumda bir sorun çıkmaz. Çünkü ne çevre görevlilerini ilgilendiren yönetmelikte ne de tmgdleri ilgilendiren yönetmelikte sigortalılıkla ilgili açıklama var.

TUNC TUGAY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Yani bir sonuca varirsak ben bu iki islemi bir arada yurutebiliyormuyum
Ve bu konuda kesin bilgiye nereden varirim. Cunku yaklasik 3000 tl verecegim bir belge cop olasn istemiyorum

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
çevre görevlisi yönetmeliğini okuyarak ve bakanlıkla görüşerek, kesin kanıya varırsınız elbette. Ben sadece iki yönetmeliği okuyarak yorum yapıyorum.
Tercih ve karar elbette sizin. Başarılar

erdalkartal

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
7-8-9 aralıkta yapılan çevre görevlisi eğitiminde bu konu konuşuldu. bakanlıktan bir daire başkanı çevre görevlilerinin çalıştığı işyerinden başka bir işletmede 30 tam gün süreli sgk gösteriliyorsa burada çalışamaz yada çevre görevlisi belgesi askıya alınır fakat kısa süreli (3-5 gün) çalışmasında mahzur yoktur şeklinde bir konuşma yapıldı. bilginize.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TUNC TUGAY

Üye
TÜİSAG Üyesi
7-8-9 aralıkta yapılan çevre görevlisi eğitiminde bu konu konuşuldu. bakanlıktan bir daire başkanı çevre görevlilerinin çalıştığı işyerinden başka bir işletmede 30 tam gün süreli sgk gösteriliyorsa burada çalışamaz yada çevre görevlisi belgesi askıya alınır fakat kısa süreli (3-5 gün) çalışmasında mahzur yoktur şeklinde bir konuşma yapıldı. bilginize.
Cok tesekkurr ederim ilginiz icin

Orhan AKSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
çevre görevlisi yönetmeliğini okuyarak ve bakanlıkla görüşerek, kesin kanıya varırsınız elbette. Ben sadece iki yönetmeliği okuyarak yorum yapıyorum.
Tercih ve karar elbette sizin. Başarılar
katı atık yönetmeliğinde diyorki 20.03.2015 de yayınlanmış ; katı atıkların taşınmasında çalışacak olan çevre görevlileri aynı zamanda tmgd olmalıdır. bu yönetmelik bir yıl sonra yürürlüğe girer demiş devamında.linki yollayabilirim.

Orhan AKSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sıkıntı çıkarmaz ama bildiğim kadarıyla hiçbir faydası olmaz yani 2.sinde sigorta yatırlması gerekmiyor.
her çalıştığınız yerde sigorta yapılmalıdır. bende de iki tane sigorta yatıyor. sigorta olmasa isg ye göre sıkıntı çıkar. iş kazası olunca mesela. devlet iki tane üç tane sigorta yatmış bakmaz. sadece en yükseğini sayar diğerlerini iptal eder.

Orhan AKSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)

bunu takip edecek bir sistem yok o yüzden sıkıntı yok. bana da iki sigorta yatıyor biri iptal oluyor. sgk ne aradı ne sordu onlar yatırılan prime bakıyor.

TUNC TUGAY

Üye
TÜİSAG Üyesi
anladım peki şuan bir tmgd ne kadar para almalı sizce . Örneğin petrol ofisi için

bsezer

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bunu takip edecek bir sistem yok o yüzden sıkıntı yok. bana da iki sigorta yatıyor biri iptal oluyor. sgk ne aradı ne sordu onlar yatırılan prime bakıyor.

denilmiş ancak, İSK KATİP ve TMGD KATİP gibi sistemde artık kimin ne yaptığı otomatik görünecek. Şu an için ne bir engel durum olmamakla birlikte örneğin İGU olarak çalışma sürenizi doldurdunuz. Ne zaman vakit bulup diğer bu ne olursa olsun, yapabileceksiniz? Ona bakarlar, bakılıncaya kadar ne yaparsanız artık kar sayacaksınız. Normalde de kayıtlı olarak, bu sorumlulukları paralel olarak/hakkını vererek yerine layıkı ile getiremezsiniz. Kolaylıklar dilerim. Ayrıca bu işi kaça yapılır ki? diye sormaya başlarsanız, akbaba OSGB lere yem olur ve ciddi sorumluluklar altına girersiniz yok pahasına.

Tuğçe Özdemir (Tuğçe)

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba, bu konuyla ve özellikle isg uzmanı olanların aynı zamanda tmgd olması ile ilgili bir gelişme var mı? Bir kısıtlama getirildi ama aynı firmada, sadece o firmanın isg uzmanı ve yine aynı firmada tmgd olmakla ilgili net bir cevap bulamıyorum. Konuyla ilgili bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.