Dokümantasyon Örnek

savaş aytar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Çalışma durumu ile ilgili benim tespit edebildiğim üç durum var. birincisi firmanın sizi bikaç günlük çalışanı gibi göstermesi. ikincisi bir danışmanlık şirketi aracılığı ile anlaşma yapmak ki sanırım komisyon alıyordur aracı kurum. üçüncüsü de şahıs şirketi açıp firma ile sözleşme yapmak. sonuncusunda kdv, gelir vergisi, sigorta primi vs siz (ya da muhasebiciniz) uğraşırsınız. yeni başlayanlar için öncelikle ikinci şık sonra da birinci şık mantıklı gibi duruyor. tabi farklı görüşler olabilir. piyasaya gelince, oturmuş bir ücret piyasası yok ama akaryakıt istasyonları en basit ve küçük ve fazla zaman gerektirmeyen işletmeler olarak gözüktüğü için 500-1000 arası değişiyor sanırım.
Çok sağolun

savaş aytar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Çalışma durumu ile ilgili benim tespit edebildiğim üç durum var. birincisi firmanın sizi bikaç günlük çalışanı gibi göstermesi. ikincisi bir danışmanlık şirketi aracılığı ile anlaşma yapmak ki sanırım komisyon alıyordur aracı kurum. üçüncüsü de şahıs şirketi açıp firma ile sözleşme yapmak. sonuncusunda kdv, gelir vergisi, sigorta primi vs siz (ya da muhasebiciniz) uğraşırsınız. yeni başlayanlar için öncelikle ikinci şık sonra da birinci şık mantıklı gibi duruyor. tabi farklı görüşler olabilir. piyasaya gelince, oturmuş bir ücret piyasası yok ama akaryakıt istasyonları en basit ve küçük ve fazla zaman gerektirmeyen işletmeler olarak gözüktüğü için 500-1000 arası değişiyor sanırım.
Peki organize sanayilerde faaliyet gösteren boya veya kozmetik yerleri içinde bi fiyat öneriniz var mı

ahmet tufan1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Peki organize sanayilerde faaliyet gösteren boya veya kozmetik yerleri içinde bi fiyat öneriniz var mı
baştan şunu söyleyeyim, ben tecrübeli birisi değilim, ben de son sınavı geçmiş ve konuyu araştıran biriyim sizin gibi. benim görüşüm firmaya ayıracağınız zaman ve üzerinizde bulunacak sssorumluluk alakalıdır. kaba taslak günlük 250tl fiyat biçseniz ve bir firmaya haftada bir gün ayıracağınızı varsaysanız 1000 tl eder. ama bir akaryakıt istasyonunu belki yarım gün ya da bir günde işini görebilecek iken belki büyük bir kimya fabrikasına ayda 8-10 gün ayırmanız gerekecek. birinci kriter bu olmalı bence. diğer kriter de işin ağırlığı, önemi gibi konular olabilir. bence radyokaktif ya da patlayıcı konusunda uzmanlaşıp bu yönde bir firmaya verilecek teklif, alevlenir sıvılar gibi en yaygın konuda hizmet veren firmaya verilecek tekliften (aynı zaman ayrılacak bile olsa) yüksek olmalı. yine de farklı görüşleri olan arkadaşlardan da fikir bekleriz.

MİNE ARIKAN1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhabalar,
Çalışanlara vereceğimiz eğitimler ile ilgili döküman örneği paylaşabilecek var mı? Varsa paylaşabilirseniz veya öneride bulunabilirseniz sevinirim. Teşekkürler..

Teoman Çolakoğlu1

Üye
TÜİSAG Üyesi
''TMGD İŞ SÖZLEŞMESİ OLAN VAR MI?'' konu başlığı altında =6 numaralı mesajda MEHMET GÜLTEKİN tarafından paylaşılan bir örneği veriyim aşağı sıralarda kaldığı için göremediniz muhtemelen
Tarafımdan hazırlanmış olup piyasada kullandığım bir sözleşme formunun hiç tanımadığım birileri tarafından servis edilmesi ilginç..:))

ahmet tufan1

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar merhaba. elinde örnek acil durum prosedürleri olan var mı acaba?*

hülya yücel

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
herkese merhaba,

Çalışma şartları ile ilgili benim birkaç sorum olacak.
1) Bir firmada tam zamanlı olarak TMGD harici bir pozisyonda çalışıyorum. okuduklarıma göre başka bir yerde TMGD olarak hizmet verebilirim. ancak hizmet verdiğim yerde sigortalı gösterilmek zorunda mıyım? KENDİ ÇALIŞTIĞIM YER SİGORTA DA KESİNTİ OLABİLİR GİBİ BİRŞEY SÖYLEDİ AÇIKÇASI ANLAM VEREMEDİM.
2) Şayet hizmet verdiğim yer fatura da isterse fatura kesilen yerde nasıl sigortalı olunur? açıkçası biraz karışık durum?
3) hem şuan da ki yerimde çalışıp, hem de TMGD hizmeti vererek Firma benden fatura istediği takdirde eşimin danışmanlık ofisi üzerinden de fatura kesebiliyorum. böyle bir fırsatım var açıkçası :) Ancak bu durumda eşimin beni sigortalı göstermesi gerekiyor? yanlış bilmiyorsam :)

Bilgi verebilen arkadaşlardan dönüş bekliyorum...

hilal yag

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Açıkçası bende aynı şeyleri merak ediyorum net olan birşey yok herhalde. Tam zamanlı bir yerde çalışan biri 30 gun ssksı yatıyor şayet ekstradan adr danışmanı yaptığı takdirde danışmanlık hizmeti verdiği yer sigorta yapmak zorundamı fatura işleri nasıl oluyor hem kendi işini hem tmgd hizmeti veren yokmu yada nasıl ayarlanıyor bu durum

ahmet tufan1

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar, bildiğim kadarıyla firma sizi bir ya da birkaç günlüğüne sigortalı yaparsa fatura kesmek gerekmeyecek tabi ki. Ancak ben bağımsız çalışıp firmalara fatura keseceğim derseniz şahıs firması açmanız gerekir diye biliyorum. bir üçüncü alternatif olarak da danışmanlık şirketleri aracılığıyla belki yapılabilir, ancak onda da danışmanlık şirketi sizi sigoratalı göstermek durumunda ve ücretin de bir kısmını prim, giderler ve komisyon olarak almakta. başka yerde çalışan arkadaşlar aynı zamanda hizmet verdiği firma tarafından da sigoratalanabilir mi, o konu hakkında bir fikrim yok açıkçası.

ELÇİN MERT

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
bir işyerinde 30 gün olarak TMGD yada herhangi bir görev yaparken başka yere tmgd hizmeti verebilmek için sahıs firması kurmanız gerekli. bu şek,lde şirket ile fatura kesebilirsiniz. başka türlü farklı yere danışmanlık yapamazmısınız. %18 kdv vermeniz gerek..

MEHTAP HÜSEYİNOĞLU

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba elinde farkındalık ve güvenlik ile ilgili eğitim dokümanı olan varsa rica etsem paylaşabilir mi ?

AMAC CAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba,katıldığım bir TMGD eğitim seminerinden bulabildiğim işe yarayabilecek birkaç belge aldım,kendinize göre de yapabilirsiniz tabi ama en azından fikir verir diye paylaşıyorum.İyi çalışmalar
ÇOK TEŞEKKÜRLER GÖKHAN BEY

Şeyda Tiryaki

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba, yıllık faaliyet raporu hazırlayan var mı,yardıma ihtiyacım var.

Sema Eğilmez

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar Güvenlik planı ile ilgili bir döküman yok mu sitede ben mi bulamıyorum acaba ?
Ayrıca tam zamanlı farklı pozisyonda çalışıp tmgd hizmeti vermek isteyen arkadaslara cevaben , bu işi yapabilmek için bir şirket kurmaya gerek yok tmgd hizmeti verdiğiniz firma size gider pusulası ile ödeme yapar ve sizin adınıza vergiyi öder.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.