Soru : İş İmkanlari

Merih Pişbin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhabalar,
03.10.2015 tarihinden beri çeşitli yerlere CV gönderiyorum ama 5 aydır bununla ilgili arayan hiçbir firma yok.. Bilinen başka forumlar Web siteler var mı?

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
cv ile olacak iş değil yüz yüze görüşmenizde fayda var

cemyilmaz54

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
yüz yüzede faydası olmuyor. Genelde firmalar kurumsal yerlerle çalışmak istiyor. Kurumsal firma kurmakta 15 bin tl civarında. Kurumsal bir yer aramayan yerlerde fiyatı çok düşük istiyor. 500 tl - 750 tl arası fiyat verenler var. Kaldı ki bu rakamlara şahıs şirketi kurmak bile anlamsız hale geliyor . Çünkü astar yüzüne bile denk gelmiyor.

tmgd birlik

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
15 bin liraya şirket kuramassın cem kardeş sadece yetki belgesinin fiyatı 50bin tl

erkan sevinç

Üye
TÜİSAG Üyesi
şahsi kanaatimi sorarsanız bu tmgdk olayı 1 sene ertelenir.daha doğru dürüst kurulan firma yok ocak ayına 3 ay kalmış.dünya firma ortada kalacak. kimse tmgd leri bünyesinde tutup fazla para harcamak istemiyor zaten tmgdk kurulmasının mantığı da firmalara maddi yük yüklememek. bu durumda ocak ayında bir erteleme bekliyorum aksi takdirde çok ciddi sıkıntılar olacak çok firma aylarca belki 1 sene boyunca tmgd siz çalışır bunu da bakanlık istemez. çalışamaz diyebilirsiniz çalışırlar emin olun. bunu bakanlık göze almaz

RIZA KAYGISIZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
22 Tane kurulmuş. Bence erteleme işi TMGDK eksikliğinden değil de TMGD eksikliğinden olur... Bu şekilde sorular gelirse önümüzdeki sınavlarda yine millet dökülür, Ekim 2015 deki gibi basitleştirilir ise 3-4 bin kişi daha kazanır sınavı belki ve TMGD ihtiyacı karşılanabilir.

Mirstran

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ertelemenin söz konusu olacağını düşünmüyorum. Şöyle ki perakende satış yapan petrol istasyonlarına 1 Ocaktan sonra TMGD hizmeti alma zorunluluğu olduğuna dair yazılar gitmekte. Bu da ertelenme hazırlığının olmadığının bir göstergesidir diye düşünüyorum.

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
erteleme olmaz

simyager

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Daha önce İSG'den ağzı yanan biri olarak olaya temkinli yaklaşıyorum. Ertelenme olasılığı çok yüksek. Kaldı ki sınav oldukça zor ve şuan TMGD / TMGDK sayısı oldukça az.

BAHAR YILMAZ1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
İstanbul da bulunan Danışmanlık firmamız için en az 2 yıl ve üzeri TMGD belgesine sahip çalışma arkadaşları aranıyor. İlgili kişilerin cv lerini bahar@etkendanismanlik.com adresine göndermeleri rica olunur.

cenk erkin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Piyasada bu şekil teklif verenler olduktan sonra iş imkanı ne olur acaba!! puis sitesinden alıntıdır isteyen girip inceleye bilir ,bir TMGDK bir Petrol İstasyonuna ne kadar hizmet ücreti talep ettiği ap acık ortada olup bu iş yapılır mı yapılmaz mı planınıza ya da umudunuza bir nebze done olabilir vesilesiyle puisin üyelerine duyurusu bu TEYGDER inde bu işin içine edenlerden olduğuda bellidir:

Sendikamız Genel Merkezine başvuran Tehlikeli Yük Güvenliği Derneği (TYGDER), PÜİS Üyelerine aşağıdaki şartlarla hizmet vermeyi teklif etmiştir. İlgilenen bayiler için söz teklif aşağıda yer almaktadır.

Üyelerimize duyururuz.

TEHLİKELİ YÜK GÜVENLİĞİ DERNEĞİ’NİN TEKLİFİ

Değerli PÜİS Üyeleri,

Bilindiği gibi Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanlığı’nın mevzuatı uyarınca Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurma veya hizmet alma zorunluluğu toptan satışı olan istasyonlar için başlamış, perakende satış yapan istasyonlar için ise 01.01.2018 tarihinden itibaren başlayacaktır.

Bu kapsamda, Derneğimize müracaat eden PÜİS üyelerini bölgelerine en yakın noktadaki Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Üyemiz ile buluşturmayı amaçlıyoruz.

Bir yıllık süre ile Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmet bedeli için Derneğimiz iki ödeme seçeneği belirlemiştir:

1. Seçenek: Fatura karşılığı aylık 280 TL+KDV (%18) = 330.-TL

2. Seçenek: Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanının ayda 6 gün sigortalı olarak gösterilmesi halinde 280.-TL olarak tespit edilmiştir.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarının vereceği hizmetler Derneğimiz tarafından standardize edilecek ve istasyonların hizmetten memnuniyetleri sürekli izlenecektir.

Hizmet verecek danışmanlar için saha eğitimleri derneğimizin organizasyonunda gerçekleştirilecektir.

Hayırlı olmasını temenni ederiz.

TYGDER, Tehlikeli Yük Güvenliği Derneği

Mirstran

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Piyasada bu şekil teklif verenler olduktan sonra iş imkanı ne olur acaba!! puis sitesinden alıntıdır isteyen girip inceleye bilir ,bir TMGDK bir Petrol İstasyonuna ne kadar hizmet ücreti talep ettiği ap acık ortada olup bu iş yapılır mı yapılmaz mı planınıza ya da umudunuza bir nebze done olabilir vesilesiyle puisin üyelerine duyurusu bu TEYGDER inde bu işin içine edenlerden olduğuda bellidir:

Sendikamız Genel Merkezine başvuran Tehlikeli Yük Güvenliği Derneği (TYGDER), PÜİS Üyelerine aşağıdaki şartlarla hizmet vermeyi teklif etmiştir. İlgilenen bayiler için söz teklif aşağıda yer almaktadır.

Üyelerimize duyururuz.

Değerli PÜİS Üyeleri,

Bilindiği gibi Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanlığı’nın mevzuatı uyarınca Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurma veya hizmet alma zorunluluğu toptan satışı olan istasyonlar için başlamış, perakende satış yapan istasyonlar için ise 01.01.2018 tarihinden itibaren başlayacaktır.

Bu kapsamda, Derneğimize müracaat eden PÜİS üyelerini bölgelerine en yakın noktadaki Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Üyemiz ile buluşturmayı amaçlıyoruz.

Bir yıllık süre ile Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmet bedeli için Derneğimiz iki ödeme seçeneği belirlemiştir:

2. Seçenek: Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanının ayda 6 gün sigortalı olarak gösterilmesi halinde 280.-TL olarak tespit edilmiştir.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarının vereceği hizmetler Derneğimiz tarafından standardize edilecek ve istasyonların hizmetten memnuniyetleri sürekli izlenecektir.

Hizmet verecek danışmanlar için saha eğitimleri derneğimizin organizasyonunda gerçekleştirilecektir.

Rezalet. İşi başlangıçta sulandırdılar. Bakanlığın bu işe derhal müdahale etmesi gerekir.

riskdem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)

Üyelerimize duyururuz.

Değerli PÜİS Üyeleri,

Bu fiyatla hangi TMGD yi kaç tl maaşla ,hangi araçla, firmaya gönderecekler merak ediyorum.Bakanlığın bu tür fiyatlandırma yapanı mutlaka mercek altına alması lazım.

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ben her zaman sunu soyledim bu iş ek iştir iş guvenliğinin yanında yapılacak maalesef bakanlık yuzunden 5 firmaya bakma hakkımız da elimizden alındı

gbjnjn

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Daha önce İSG'den ağzı yanan biri olarak olaya temkinli yaklaşıyorum. Ertelenme olasılığı çok yüksek. Kaldı ki sınav oldukça zor ve şuan TMGD / TMGDK sayısı oldukça az.
tmgd sayısı az değil şuan 7237 TMGD var ve TMFB firma sayısı ise yine bugün itibariyle 21860. Yani Tmgd başına ortalama 3 firma düşüyor. Tmgd sayısı fazla bile. TMGDK sayısına birşey diyemem 44 tane izin alan var yine bugün en son bakdığımda.

gbjnjn

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
geçen gün bir benzinlik istasyonuyla iş görüşmesi yaptım. Teklif vermedim ama yetkilinin düşündüğü fiyat 250 tl altında. Bu şekilde fiyatlar olursa tek başına TMGD işi yapılabilinecek gibi durmuyor. Bu şekilde TMDGK'lar nasıl çevirecek bu işi anlamış değilim.Tmgd hizmetini gereksiz formaliteden gören bir çok firma var. Hatta bazı durumlarda hizmet aldıkları osgblerden yada şahsı uzmanlardan TMGD hizmetini promosyon gibi görenler var. Durumlar hiç iç açıcı değil arkadaşlar.

simyager

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
ben her zaman sunu soyledim bu iş ek iştir iş guvenliğinin yanında yapılacak maalesef bakanlık yuzunden 5 firmaya bakma hakkımız da elimizden alındı
Konuyu biraz açar mısınız?
Hocamız eğitimde TMGD'nin özel SGK kodu olacağını, ya bir firmada tam zamanlı olarak çalışacağını ya da TMGDK bünyesinde en fazla 5 firmaya bakabileceğini söylemişti. TMGD olarak çalışan biri aynı zamanda İSG uzmanı ya da çevre görevlisi olarak çalışamayacağını belirtmişti. Bunu mu kastettiniz?

cenk erkin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
PÜİS’TEN ULAŞTIRMA BAKANLIĞI MÜSTEŞAR YARDIMCISI ŞABAN ATLAS’A ZİYARET

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, PÜİS Genel Başkan Yardımcıları Erol Sözen ve Coşkun Turcan ile PÜİS Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Uğurlu’dan oluşan PÜİS Heyeti, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas’ı ziyaret etti.

Ziyarette, 1 Ocak 2018 tarihinde akaryakıt ve otogaz istasyonları için başlayacak olan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurma veya hizmet alma zorunluluğu konusunda PÜİS’in talepleri dile getirildi.

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, istasyonlarda hali hazırda LPG Sorumlu Müdür ve İş Güvenliği Uzmanı bulundurma zorunluluğunun bulunduğuna dikkat çekerek, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı zorunluluğunun bayiler için ek maddi külfet getireceğini söyledi. SRC 5 Belgesine sahip olan tanker şoförlerinin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarının aldığı eğitime benzer eğitimlerden geçtiğini vurgulayan Genel Başkan Okumuş, mevzuatta gerekli düzenlemelerin yapılarak SRC 5 Belgesi bulunan tanker şoförlerinin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olarak atanmasının dolum ve boşaltım güvenliği açısından daha doğru olacağını sözlerine ekledi. Genel Başkan İmran Okumuş ayrıca, istasyonlarda istihdam edilen veya hizmet alınan LPG sorumlu müdürlerin veya iş güvenliği uzmanlarının Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarının sorumluluklarını yerine getirebileceklerini belirterek bu teklifin de değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Genel Başkan Okumuş’un bu konudaki bir diğer teklifi ise Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı konusundaki sorumluluğun dağıtım şirketlerine verilmesi şeklinde oldu.

Genel Başkan İmran Okumuş, sektörde bir kaos yaşanmaması için 1 Ocak 2018 tarihinde başlayacak olan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurma veya hizmet alma zorunluluğunun ertelenmesini de talep etti.

Ziyarette Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas’a konuya ilişkin ayrıntılı PÜİS raporu sunuldu. Müsteşar Yardımcısı Atlas ise konuyu ayrıntılı olarak inceleyeceklerini ve PÜİS’in taleplerini değerlendireceklerini söyledi.

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Konuyu biraz açar mısınız?
Hocamız eğitimde TMGD'nin özel SGK kodu olacağını, ya bir firmada tam zamanlı olarak çalışacağını ya da TMGDK bünyesinde en fazla 5 firmaya bakabileceğini söylemişti. TMGD olarak çalışan biri aynı zamanda İSG uzmanı ya da çevre görevlisi olarak çalışamayacağını belirtmişti. Bunu mu kastettiniz?
bugun aradım tmkt de cemalettin müdürü hocam iş guvenliği uzmanlıgı yaptıgım yerde yapabilirsin dedi hatta lpg sorumlu mudurulukte yapabilirsin ama sadece bir yerde çok yer için tmgdk uzerinden gitmek lazım sorun yok yahu adamların vereceği 500 tl bir de tam zamanlı mı calısacaksın:)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.