Kamuda Çalışanlar Tmgd Olabilir Mi?

Erkan YILDIZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Kamuda hem memurluk yapıp hem de tmgd olunabilir mi? Örneğin bir öğretmenin yarım günü boşsa bu işi yapabilir mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.
merhaba arkadaşım, ben de sizin gibiyim, SSK'ya bağlı olarak çalışıyorm, çözüm şahıs şirketi açmak gibi görünüyor herhalde, daha farklı bilgisi olan arkadaş varsa paylaşabilir mi, selamlar

Ersin ÇAL

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Zannetmiyorum. TMGD tebliğinde yer alan "Tehlikeli madde taşımacılığı sürecinde yer alan ve bir takvim yılı içerisinde net elli ton ve üstü miktarlarda işlem yapan, gönderen, paketleyen, yükleyen, dolduran ve boşaltan olarak faaliyette bulunan işletmeler" gözönüne aldığımızda, yapılan iş boş vakitlerde yapılmayacak kadar ciddi bir iş. Yani vardiya ya da mesai durumu yok, yükleme, boşaltma, paketleme olduğu sırada sizin mutlaka orada bulunmanız gerekecektir. O yüzden kamu işiyle aynı anda yapılacak bir iş olmadığını düşünüyorum. Tabi bu benim fikrim. Tecrübeli arkadaşlar daha detaylı bilgi verecektir.

Pelin Akten

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Bildigim kadariyla hayir olamazlar. Memur bir arkadasim arastirmisti ama inanin detaylarini bilmiyorum.

Harun Çakıcı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar ben de kamuda kadrolu olarak çalışıyorum. Bu konuda yaptığım araştırma sonucu kamu personelin TMGD olabilmesi için çalıştıgı kurumun olumlu görüş vermesi gerektiğini ögrendim. Ben kendi adıma çalıştığım Bakanlığa dilekçe verdim cevabını bekliyorum. İnşallah olur bu işi gerçekten istiyorum.

Cenap ŞAHİN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar ben de kamuda kadrolu olarak çalışıyorum. Bu konuda yaptığım araştırma sonucu kamu personelin TMGD olabilmesi için çalıştıgı kurumun olumlu görüş vermesi gerektiğini ögrendim. Ben kendi adıma çalıştığım Bakanlığa dilekçe verdim cevabını bekliyorum. İnşallah olur bu işi gerçekten istiyorum.
Harun bey nasıl bir dilekçe verdiniz..bir örneğini paylaşabilir misiniz? teşekkürler..

Harun Çakıcı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Cenap Bey kısaca ifade edeyim;

Kadrolu memur olarak görev yapmaktayım
. Şu an yapmakta olduğum görevimden ayrılmadan/istifa etmeden, mevcut görevime ek olarak ve 657 Sayılı DMK hükümleri de düşünülerek;

1-TMGD sertifikası edinerek gerek özel kuruluşlarda gerekse kamu kurum veya kuruluşlarında görev alabilir miyim?

2-Sertifikamın gerektirdiği görev tanımımı yerine getirerek kendime ek bir gelir kaynağı oluşturabilir miyim?

3-Görev yaptığım Bakanlık kapsamında veya başkaca bir Bakanlık kapsamında yukarıda ifade etmeye çalıştığım konuda kadro açılması durumunda bu kadroda görev alabilir miyim?

Yukarıda ifade etmeye çalıştığım hususlarda bilgi verilmesini arz ederim

Cenap ŞAHİN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Çok teşekkür ederim..çalışmak için gerekli şartlar oluşur oluşmaz istifa etmeyi planlıyordum bağlı olduğum kurumdan. Fakat böyle bir umut varsa denemekte fayda görüyorum..aynı problemi yaşayan tüm arkadaşlarımız için de güzel bir gelişme olacaktır. Dilekçe sonucu gelecek cevabı yine burada paylaşırsanız çok sevinirim. Tekrar Teşekkürler.

Esra Tunceri

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Cenap Bey kısaca ifade edeyim;

Kadrolu memur olarak görev yapmaktayım
. Şu an yapmakta olduğum görevimden ayrılmadan/istifa etmeden, mevcut görevime ek olarak ve 657 Sayılı DMK hükümleri de düşünülerek;

1-TMGD sertifikası edinerek gerek özel kuruluşlarda gerekse kamu kurum veya kuruluşlarında görev alabilir miyim?

2-Sertifikamın gerektirdiği görev tanımımı yerine getirerek kendime ek bir gelir kaynağı oluşturabilir miyim?

3-Görev yaptığım Bakanlık kapsamında veya başkaca bir Bakanlık kapsamında yukarıda ifade etmeye çalıştığım konuda kadro açılması durumunda bu kadroda görev alabilir miyim?

Yukarıda ifade etmeye çalıştığım hususlarda bilgi verilmesini arz ederim
Harun bey dilekcenize cevap geldimi acaba? bende tmgd belgesi almak istiyorum ama sizin gibi ogretmenlik meslegimede devam etmek istiyorum. Mumkuniyetini arastirirken yazinizi gordum.

Harun Çakıcı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Esra hanım dilekçeme henüz cevap gelmedi.

ahmet.karaman

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bende kamuda çalışıyorum ve ciddi anlamda ek gelire ihtiyacım var.Geçen hafta bu sertifikayı öğrendim ve bulunduğum şehirdeki kurs veren firmayı bulup kaydımı yaptırdım.Ekim 2016 sınavına girebilecekmişim galiba.aklıma takılan konu yukarda diğer arkadaşlarında kafasına takılan hem memur hem tmgd olabilir miyiz.Buna imkan verilmese bile bir şekilde bu işi götürebilir miyiz? Görüşlerinize şiddetle ihtiyacım var arkadaşlar.Teşekkürler

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
1. Amirininiz yonetmeliginiz calistiginiz kurum izin veriyorsa evet. Ancak genel tabir 657 nin ek is yapmasinin yasak olmasidir.
2.ciddi anlamda ek gelir saglamaniz gerceklesmesi cok dusuk ihtimal
3. Ilk sinavda gecseniz dahi en az 3000 masrafiniz olacak
4. Bakanliga bagli bir sistem uzerinden atama yapiliyor birsekilde halletmek mumkun degil.

ahmet.karaman

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler yaşar bey.siz bu sertifikaya sahip misiniz,sahipseniz nasıl sorunlarla karşılaştınız ve bu sorunlar için ne gibi çözümler geliştirdiniz,kamu personeli olduğunuzu varsayarak sordum bunları.Ayrıca benim ek gelir miktarım önemli değil,2000 tl bile kazansam yeterli gelecektir.Çok ciddi beklentilerim yok kazanç açısından.Söylediğiniz masraf miktarı fazla gibi geldi bana.Kurs+sertifa+sınav ücreti toplam 2300-tl tutuyor hesaplarıma göre.Sertifikayı aldıktan sonra 5 ay içinden marafı çıkartsam bile benim için kafi gelir.

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Çok ciddi beklentiler olmasa bile ciddi sorumluluk isteyen bir dal.

Özgür Badem

Üye
TÜİSAG Üyesi
ARKADAŞLAR BEN SERTİFİKAYI EKİM 2015'DE ALDIM. CİDDİ ÇALIŞMALARIMA RAĞMEN HALA İŞ BULAMADIM,ANLAYACAĞINIZ ÇOK ÜMİTLENMEYİN...

devrim doğan1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Az önce e-devletten baktım tmgd sayısını il il vermiş, kabaca saydım 4500-5000 arası tmgd var. bir kere sınava girmiştim az farkla olmamıştı. Şimdi çalışsam mı çalışmasam mı sınava bilemedim. bu sınavdan sonra en az 2 bin kişi daha kazanır. İş bulan da yok. Olan benim 1700 tl ye oldu şu parasızlıkta. Böyle ciddiyetsizlik görmedim. İnsanlar işsiz çaresiz bakanlık birilerini zengin ediyor. Çalışan memurlar da tmgd olsun sıkıntı yok bu saatten sonra. iş ilanlarına bakıyorum alım felan yok, ama maşallah yüzlerce kurs var. Fiyasko...
Kafamı saçma sapan bilgilerle doldurmaktan bıktım, sınavlardan da usandım. Şu memlekette okudum saygın bir üniversitede iyi yerlere geleyim diye yaşım 40 oldu nerdeyse sigortasız işlerde çalışıyorum hala. Geçen de yıllar önce zar zor ödediğim kredi yurtlar kurumunun borcundan ötürü e-haciz geldi. borcu ödedim diyorum vergi dairesi de kabul ediyor kredi yurtlar kurumu da. Ama haczi kaldıramıyorum.
Güler misin ağlar mısın?

umitbegen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
rkadaslar ssk sız tmgd olursanız sorun yok...ssk yaptıtrmayın

umitbegen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
memursanız,tmgd anlaştığınız firma ile ssk yapmasın.o zaman bir sorun olmaz zaten...devam edin siz.zaten o kadar para harcamışşsınız

Naim Tasdemir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
ümit bey bu kendi görüşünüzmü yoksa herhangibir yasaya göremi böyle bir fikir paylaştınız. Devlet memurları kanununda ticari faaliyette bulunan şirketlerde görev alınamaz şeklinde madde var. bu konuda kurumundan olumlu görüş alan veya bilgisi olan varmı arkadaşlar

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.