Ortak Kullanılan Kkd'lerin Zimmeti

Uzman333

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar,

Bazı çalışma alanlarında baret, gözlük vb. kkd lar ortak olarak kullanılıyor örneğin; 100 personel var ama alanda 4-5 kişi çalışma yapacak çalışma yapacak her kişiye kkd teslim edilmiyor ortak alandan alıyorlar. Bu gibi benzer durumlarda kişilere zimmet veremeyeceğimiz için nasıl yol izleyebiliriz?

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Ortak KKD? Kişisel Koruyucu Donanım anlamı bireysel olmasından da geliyor, özellikle gözlük eldiven baret gibi malzemelerin kullanımı hem güvenlik hem de hijyen açısından uygun değildir. bu konu bir bakanlık denetiminde çalışanlara sağlanmadığı şeklinde tespitler arasına girecektir. firmanın konuda her çalışana vermesi daha uygun olacaktır.

Uzman333

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ortak KKD? Kişisel Koruyucu Donanım anlamı bireysel olmasından da geliyor, özellikle gözlük eldiven baret gibi malzemelerin kullanımı hem güvenlik hem de hijyen açısından uygun değildir. bu konu bir bakanlık denetiminde çalışanlara sağlanmadığı şeklinde tespitler arasına girecektir. firmanın konuda her çalışana vermesi daha uygun olacaktır.
Teşekkürler Burak Bey, ben de size katılıyorum fakat işverene maddi anlamda yük olunca zorlanıyoruz:(
örnek olarak gürültü seviyesini aşan alanlarda kulak tıkaçlarını girişe yerleştirmek ve alana girerken kullanılması zorunlu olması hakkında bilgilendirme ve eğitim yapmak ne kadar doğru olabilir?

volkanayan99

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Teşekkürler Burak Bey, ben de size katılıyorum fakat işverene maddi anlamda yük olunca zorlanıyoruz:(
örnek olarak gürültü seviyesini aşan alanlarda kulak tıkaçlarını girişe yerleştirmek ve alana girerken kullanılması zorunlu olması hakkında bilgilendirme ve eğitim yapmak ne kadar doğru olabilir?

İşveren için maddi yükümlülük değil zorunluluktur. Olası bir iş kazası sonucu işveren maddi manevi çok daha büyük yükümlülükler ile karşılaşabilir. Bu yüzden en başta İSG kültürünüzü gözden geçirmenizin faydalı olacağı kanaatindeyim

Burak Bilen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
O kadar para kazanıyorlar hala maddi külfet sonucu çıkıyor. Nasıl bir iş bu, hiçbir zaman anlayamayacağım.

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Merhaba ne yazık ki işimizin büyük kısmında işverene bu işlerin mali yük değil zorunluluk olduğunu anlatmakla zaman harcamak zorundayız, ülkede kültür düşük ve gittikçe de daha geriye gidiyor, bunu anlatınız, yazılı kanıtları oluşturunuz, ekipmanların bireysek KKD sahibi olması gerektiğini belirtiniz, bizim danışman olduğumuzu unutmamak gerekli, devamında tavrı devam ediyorsa onaylı defterimize yazarak ilerlemeli. fakat işin dibinde hijyenik şartlardan dolayı çalışanlardan biri hastalanır, ciddi zarar görürse bu işin sac ayaklarında biri de ne yazık ki istemesekte müteselsil sorumluluktan kaynaklı bize rücu edilen konularla karşılaşabilirsiniz. tabi burada işini bilmeyen bir bilirkişiliksiz kendi işinin yasasını bilmeden davranıyorsa oran bile artabiliyor. son dönemlerde şahit olduğumuz olaylar örnektir. son aşamada tavır değişmiyorsa nacizane önerim firmayı bırakmanız(zor olduğunu biliyorum ama sonuçları ağır olabilir)

iyi çalışmalar.

Kaan Gülçiçek1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar,

Bazı çalışma alanlarında baret, gözlük vb. kkd lar ortak olarak kullanılıyor örneğin; 100 personel var ama alanda 4-5 kişi çalışma yapacak çalışma yapacak her kişiye kkd teslim edilmiyor ortak alandan alıyorlar. Bu gibi benzer durumlarda kişilere zimmet veremeyeceğimiz için nasıl yol izleyeönceden bir a

Merhabalar,

Bazı çalışma alanlarında baret, gözlük vb. kkd lar ortak olarak kullanılıyor örneğin; 100 personel var ama alanda 4-5 kişi çalışma yapacak çalışma yapacak her kişiye kkd teslim edilmiyor ortak alandan alıyorlar. Bu gibi benzer durumlarda kişilere zimmet veremeyeceğimiz için nasıl yol izleyebiliriz?
önceden bir arkadaşım bir fabrikada sizin yaşadığınız sorunu yaşamıştı diye hatırlıyorum. yanlış hatırlamıyorsam, tüm personele zimmet yapmışlardı ama gerekli personel alıp kullanıyordu. çok saçma bir çözüm ama malesef herşey biz isg cilerin istediği gibi olmuyor

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.