Şantiyelerde Tmgd Gerekli Mi ?

Alper ŞENDUR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Slm Genel Olarak Yol İşleri yapan bir firmada İnşaat Mühedisi olarak görev almaktayım. Aynı Zamanda TMGD sınavını yeni kazanıp belge almaya hak kazandım. Benim Sorularım

1-) Yol Firması olduğumuzdan ayrı ayrı şantiyelerimize UN 1202 Dizel yakıt ve UN 3207 (Bitüm ) yıllık 50 tonun üzerinde gelmektedir ve bunları depolayıp kullanmaktayız. Sadece Merkez şantiyemizde TMFB mevcuttur ve merkez şantiyemizde TMGD görevlendirilmiştir. Ancak depolama yapan diğer şantiyelerimizde de TMGD görevlendirmeye gerek varmıdır ?
2-) var ise TMGD olan kişinin sigortasının her şantiyede ayrı ayrı gösterilmesi mi grekmektedir.
3-) e devlet üzerinden giriş yaparak her şantiye için ayrı ayrı görevlendirme yapmak gerekmektedir. yoksa şirket için bir kere sisteme giriş yapmak yeterlimidir.

Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımlarını beklerim

İyi Çalışmalar

ahmet tufan1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Selam, ben de sınavı yeni kazanan biriyim. Yani tecrübeli birisi değilim, yanlış yönlendirme yapmak istemem. Bildiğim kadarıyla her faaliyet belgesi olan işletme TMGD hizmeti almak zorunda. Depolama yapan diğer şantiyelerinizin ayrı faaliyet belgesi var ise bulundurmak zorundalar. Eğer yoksa, faaliyet belgesi almaları gerekiyor mu gerekmiyor mu ona bakmak lazım. Eğer gerekmiyorsa sanırım TMGD bulundurmak da zorunda değiller. Daha tecrübeli arkadaşlar ayrıca bilgilendirirse seviniriz. İyi çalışmalar.

RECEP EMİN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Şantiyeleri de birer adres ve şube olarak düşündüğümüz vakit TMFB adrese göre alınıyor. Şube olarak değerlendirilip her şantiye için alınmalıdır. Ancak şöyle de bir durum var. Şantiyede işler bittikten sonra ne olacak? Adres kapatılmış olacaktır. TMFB si o adres için iptal edilecekmi? TMGD anlaşması istenecek mi devamında? İl müdürlüğünle yada bakanlıkla irtibata geçip TMFB sini şantiyenin süresi bittiğinde iptal edecekmisiniz diye sormak gerekecektir. Bu konuda en uygun kararı onlar verecektir kanaatindeyim

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.