Duyuru : Sınav Sonucu Açıklandı

İLHAN BAYRAM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
85 almışım bende, 90 beklerken, neyse geçmişiz sonuçta, ✌

tayyar uçar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
sonuçlar açıklandı geçtik.Peki şimdi ne yapmamız gerekiyor ? izlememiz gereken yöntem nedir saygılar.
TMGD Sertifikası almak için:

1. Dilekçe (EK-1) DİLEKÇE ÖRNEĞİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ>>>
2. Nüfus cüzdanı sureti
3. Lisans Diplomasının noter onaylı sureti
4. Adli Sicil Kaydı Belgesi
5. Yetkili yangın söndürme eğitim merkezlerinden uygulamalı yangın söndürme eğitimine katıldığına dair alınan belgenin aslı veya noter onaylı sureti
6. Sertifika ücretinin yatırıldığına dair makbuz.

ile Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğüne başvurulacaktır.

NOT :

· Bakanlığımız otomasyon sistemi üzerinden oluşturulan TMGD Sertifikası ücreti Halkbankasına TC. Kimlik Numarası ile yatırılacaktır.

· İl İtfaiye Müdürlükleri, üniversitelerin ilgili bölümlerince düzenlenen Temel ve Uygulamalı Yangın Eğitimi Sertifikaları ile Milli Eğitim Bakanlığınca yetkilendirilen özel eğitim kuruluşlarından alınan eğitimler sonrası MEB tarafından düzenlenen Temel ve Uygulamalı Yangın Eğitimi Sertifikaları kabul edilecektir.

· Sınav itirazları Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ çerçevesinde sınav sonuçlarının yayınlanmasını müteakip 10 iş gününde (İdarenin evrak birimi giriş tarihi baz alınacaktır.) Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğüne yazılı yapılacaktır.

· Sınav sonuçlarına yapılan itirazlar, itiraz süresinin sonra ermesinden sonra değerlendirilerek, sınav sonuçlarını etkileyecek hata tespit edilmesi halinde katılımcıların sınav sonuçlarına yansıtılarak tekrar kişilere yukarıda belirtilen bildirim yolları ile iletilecektir.İtirazlara, ayrıca yazılı cevap verilmeyecektir.

Ekli dosyalar

• 20150430_161237_64574_1_64896.docx
    14.4 KB · Görüntüleme: 55

tayyar uçar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
diploma noter onaylı , yangın belgesi aslı veya noter onaylı olacak. halkbankasına 519 tl yatırınca .dilekçe örneği ekte

Aydın KOCA

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Ben de 67,5 ile başarısız oldum.
Pazartesi itiraz dilekçesi vereceğim.
Daha önceki sınavlarda 2 ila 4 sorunun hatalı olduğu tespit edilmiş.Puanları yeniden değerlendirilen bir çok aday olduğunu duydum.

Şöyle bir dilekçe formatı var.Bunu kullanabiliriz sanırım.
Dilekçe örneği için teşekkürler öncelikle peki bu dilekçeyi nereye teslim etmemiz gerekiyor?

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Önemli olan geçmek, kaçla geçildiğinin bir önemi yok. Zira belgede alınan puan yazmayacak ya da anlaştığınız firmalarla aldığınız puana göre çalışmayacaksınız. Herkese hayırlı olsun.

Derya KurtAvcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
67,5 ile kalanlar olarak itiraz edeceğimiz soruları belirleyelim, dilekçe formatı varsa o format üzerinden gidelim.

27 doğru nedir abi :k_karışık:

Edit: İmla.

Soru işaret etmek değilde başla bir forumda bir arkadaş bu genel dilekçeyi yolladı.
Ben 65aldım. Ben yarın kargo edeceğim

Ekli dosyalar

• TMGD dilekçe.docx.pdf
    108.6 KB · Görüntüleme: 34

Derya KurtAvcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ben de 67,5 ile başarısız oldum.
Pazartesi itiraz dilekçesi vereceğim.
Daha önceki sınavlarda 2 ila 4 sorunun hatalı olduğu tespit edilmiş.Puanları yeniden değerlendirilen bir çok aday olduğunu duydum.

Şöyle bir dilekçe formatı var.Bunu kullanabiliriz sanırım.
Ben de bu dilekçeyi kullancam izmirdeyim ben Pzt beklemicem yarın kargoya vercem ama hangi birime ithafen yollanacak

Burak brk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
eğitmenli sınavı hakkında detaylı bilgiye sahip olan? özeelikle yds kısmı adına

Metin Bahadır

Üye
TÜİSAG Üyesi
TMGD Sertifikası almak için:

1. Dilekçe (EK-1) DİLEKÇE ÖRNEĞİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ>>>
2. Nüfus cüzdanı sureti
3. Lisans Diplomasının noter onaylı sureti
4. Adli Sicil Kaydı Belgesi
5. Yetkili yangın söndürme eğitim merkezlerinden uygulamalı yangın söndürme eğitimine katıldığına dair alınan belgenin aslı veya noter onaylı sureti
6. Sertifika ücretinin yatırıldığına dair makbuz.

ile Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğüne başvurulacaktır.

NOT :

· Bakanlığımız otomasyon sistemi üzerinden oluşturulan TMGD Sertifikası ücreti Halkbankasına TC. Kimlik Numarası ile yatırılacaktır.

· İl İtfaiye Müdürlükleri, üniversitelerin ilgili bölümlerince düzenlenen Temel ve Uygulamalı Yangın Eğitimi Sertifikaları ile Milli Eğitim Bakanlığınca yetkilendirilen özel eğitim kuruluşlarından alınan eğitimler sonrası MEB tarafından düzenlenen Temel ve Uygulamalı Yangın Eğitimi Sertifikaları kabul edilecektir.

· Sınav itirazları Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ çerçevesinde sınav sonuçlarının yayınlanmasını müteakip 10 iş gününde (İdarenin evrak birimi giriş tarihi baz alınacaktır.) Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğüne yazılı yapılacaktır.

· Sınav sonuçlarına yapılan itirazlar, itiraz süresinin sonra ermesinden sonra değerlendirilerek, sınav sonuçlarını etkileyecek hata tespit edilmesi halinde katılımcıların sınav sonuçlarına yansıtılarak tekrar kişilere yukarıda belirtilen bildirim yolları ile iletilecektir.İtirazlara, ayrıca yazılı cevap verilmeyecektir.

Merhaba sınavı kazanan arkadaşlar icin
İstenilen belgeleri kargo yada posta ile ilgili yere göndersek kabul edip, sertifikayı onlarda bize kargo ile gönderiyorlar mı acaba? Tecrübeli yada bilgisi olan arkadaslar yazabilir mi? Yoksa Edirne'den yine mi Ankara yolları gorunuyor bize..

EGE ESEN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
82.5. Gecenlere tebrikler. Kalanlar da bir sonraki sinavda gecerler hayirlisiyla insAllah.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.