Tam Zamanı Çalışırken Başka Firmalara Tmgd Hizmeti Verilebilirmi?

Mahmut Kaya1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba,
Bir özel sektör üretim tasisinde tam zamanlı olarak ISG alanında çalışan birisi başka firmalara TMGD hizmeti vermesinin önünde hukuki bir engel varmıdır. Tabi tamzamanlı çalıştığı firmanın olurunu alamk kaydı ile.

KADİR KESKİN1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Kimse bu soruya cevap verebilecek birikime sahip değil sanırsam.

Kılınç muhlis

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Kimse bu soruya cevap verebilecek birikime sahip değil sanırsam.
Benim bildiğim özel bir şirkette tam zamanlı çalışıyorsanız 5 firmaya bakabilme hakkınızdan 3 kullanmış oluyorsunuz yani 2 firmaya danışmanlık yapabilirsiniz

KADİR KESKİN1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Kılınç bey, yönetmelikte böyle bir maddeyi hiç görmedim. Acaba kaynağınız varsa belirtebilir misiniz?

Özgür Badem

Üye
TÜİSAG Üyesi
NEYE DAYANARAK SÖYLEDİNİZ KILINÇ BEY?

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba,
Bir özel sektör üretim tasisinde tam zamanlı olarak ISG alanında çalışan birisi başka firmalara TMGD hizmeti vermesinin önünde hukuki bir engel varmıdır. Tabi tamzamanlı çalıştığı firmanın olurunu alamk kaydı ile.
"Tam zamanlı çalıştığı firmanın olurunu almak kaydıyla" cümlesinden şöyle anlıyorum; başka firmaların danışmanlığını üstleneceğim ve aylık faturalarının çalıştığım şirket üstünden kestireceğim. Böyle düşünüyorsanız olur ama şartı var tabi. O da şudur; Çalıştığınız şirketin ana sözleşmesinde ya da kuruluş maddesinde tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı hizmetlerine dair bir bilgi yoksa fatura kestiremezsiniz.
bir diğer olasılık da şu; siz derseniz ki, ben çalıştığım firmada devam ederim hemde başka firmalara danışmanlık yaparım. Bunun sonucu fatura kesmeniz gerekir ve bu faturayı nasıl keseceksiniz ? Kendi şahıs firmanızı kuracaksınız, vergi numaranızı alacaksınız ve fatura keseceksiniz.
Yani çetrefilli durum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.