Soru : Tecrübesiz Tmgd İçin Öneriler ?

Evin Balkan1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba arkadaşlar adından da anlaşılıcağı gibi tecrübem yok . Bir firma ziyaretinde napmam gerekir ne sormam gerekir bi aylık ne yapılması gerektiğini gösteren bi taslak bi form falan var mı acaba? Yapılacaklar bakılıcaklar diye . Yardımcı olursanız sevinirim

uğur sarıgül

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Bu konuda sahada aktif olarak görev almış üstadlarımızdan destek bekliyoruz.

TUĞBA ÇELİM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Anlaşılan herkes birbirine bilgi vermekten kaçınıyor. Yol gösterici bir birey bulmak zor olacak gibi görünüyor...

Gökhan BAHÇEBAŞI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Ben şuanda TMGD olarak görev yapıyorum yaklaşık 5 aydır çok tecrübeli sayılmam ancak sorularınız varsa bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım

ebru nur tekel

Üye
TÜİSAG Üyesi
ben her hangi bir tmgdk ye bağlı değilim ancak yapılan son değişiklikleri okuduğumda tmgd nin her seferinde bağlı olduğu tmgdk ye rapor vermesinden bahsediyor ne yapmamız gerekiyor bilgisi olan var mı

TUĞBA ÇELİM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ah, teşekkürler arkadaşlar. Elbette ki, istisna insanlara asla sitem etmiyorum :) . Ben sertifika için geçem hafta başvurdum lakin yeni yıl sebebiyle almam uzun sürer diye düşünüyorum. Merakım ise şu konularda;
  • sertifikamı aldıktan sonra ne yapmalıyım? Şirketlere gidip, tecrübe kazanmak amacıyla birinin peşine mi yapışmalı yoksa direkt balıklama dalmalı mı? Sonuçta mevzuat olduğu için; yapılacak şeyler bellidir diye düşünüyorum.
  • Bir de bireysel TMGD olarak mı yoksa TMGDK bünyesinde mi tavsiye edersiniz?
  • Bir de fiyat teklifleri nelere göre belirleniyor?
  • Acaba bu tarz fiyat-belge-mevzuat konularında birlik olması açısında bir birlik tarzı bir kurum var mıdır?
    Sorularım çok acemi işi ise; lütfen kusuruma bakmayın. Yeni yeni okumaya başladım konuları. Tabii ki, pratik daha farklıdır her daim. Teşekkürler...

ayşe fıçıcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ben şuanda TMGD olarak görev yapıyorum yaklaşık 5 aydır çok tecrübeli sayılmam ancak sorularınız varsa bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım

Gökhan bey merhaba,

Bende bir firmada tmgd olarak iki aydır çalışıyorum fakat şuan için daha önce çalışan arkadaşın oturtmuş olduğu düzen çerçevesinde gidiyorum . Öncelikle yapmam gereken şeyler nelerdir önemli olanlar ? birde faaliyet raporlarının zamanı başladı onunla ilgili bana biraz nasıl yapmam gerektiği ile ilgili bilgi verebilir misiniz ?

Teşekkürler.

gul boyraz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba,

Yangın sertifikam yeni geldi. Sertifika başvurusu yapacağım.Yeni ücret hakında bilgisi olan ya da 2018 de başvuru yapmış olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Teoman Çolakoğlu1

Üye
TÜİSAG Üyesi
İşe yeni başlayan arkadaşlara ADR YÖNETİM SİSTEMİ kitabımı önerebilirim. gittigidiyorda satışta.

Gökhan BAHÇEBAŞI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
TMGDK larda TMGD olacaklar için çok komik ücretler konuşuluyor. Kendinizi bu kadar basit görmeyin bu kadar düşük paralara çalışmayın. Düşük ücretleri kabul edenler oldukça piyasada kimse iyi para kazanamayacak.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.