TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Soru 21 Aralık Sınavında Başarılı Olanlar Belge Başvurusunu Nasıl Ve Nereye Yapacaklar

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında mehmet murat aytaç tarafından paylaşıldı.

 1. mehmet murat aytaç
  Offline

  mehmet murat aytaç TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)


  21 aralık sınavında başarılı olanlar yeni belge için kurs aldıkları kuruma mı başvuracaklar  Kerem ÖZTÜRK ve TaMeRYayla bu yazıya teşekkür etti.
 2. TaMeRYayla
  Offline

  TaMeRYayla TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Bekar
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)


  kimse yorum yapmamış bilen yok mu? 3. TÜİSAG GOOGLE MAIL GRUBUNA KATILDINIZ MI ?

  Gün içerisinde mevzuatlardaki gelişmelerden ve sitemizde paylaşılan önemli belge ve dosyalardan sizleri hızlı bir şekilde haberdar edebilmemiz için 21.500 üzerinde üyesi bulunan Google Mail grubumuza bekliyoruz. Üyelik için aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra çıkan kutucuğa mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. Akabinde mail adresinize gelecek olan maili onayladığınız taktirde grubumuza katılımınız tamamlanacaktır. 
  Grubumuza katılmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayın;

  http://groups.google.com/group/isgfrm/subscribe 
  Saygılarımızla, 
  TÜİSAG Yönetimi

 4. aaucak
  Offline

  aaucak TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Evli
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (A)
  Kimsenin cevap vermediğini görünce Bakanlık Bilgi Edinme kısmına yazdım. Cevap gelince paylaşırım.

  Bilgisi olanlar yazarsa öncelikle buradan takip ediyorum

  Ali Balıkçıoğlu ve uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
 5. Ayça KOSOVA
  Offline

  Ayça KOSOVA TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Evli
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  bankaya belge parası yatırıldıktan sonra, yatırılan ücretin dekontu ve ÇSGB'ye yazılan dilekçe eğitim alınan kuruma verilecek. eğitim kurumu başarılı öğrencilerin dosyasını bu şekilde toplayıp gerekli işlemleri yapacak

 6. denizduru
  Offline

  denizduru TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Bekar
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (A)
  peki kursa gitmeden sınavı kazananlar ne yapacak mesela ben

 7. BUKET ASLANOĞLU
  Offline

  BUKET ASLANOĞLU TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzman Adayı (C)
  arkadaslar c sınıfı sınavını gectım ama yukseltme sınavına gırmeyecegım belge parasını ben de mı 20 ocak a kadar yatırmalıyım? yoksa ıstedıgım zaman mı?


 8. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
  Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

 9. karga
  Offline

  karga TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşıma katılıyorum, ben de aynı durumdayım ne yapacağız?

 10. Yasin Aktar
  Offline

  Yasin Aktar TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Bekar
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (A)
  Egitim gordugum Üsküdar Kalite Akademiile görüştüm. 20 Ocaka kadar A sinifina gecis sertifika ucretini (413 Tl) Ziraat Bankasina yatirip dekontu getirmemiş söylediler. Bilgilerinize

  ensaryegen bu yazıya teşekkür etti.
 11. ensaryegen
  Offline

  ensaryegen TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Belirtilmedi
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (B)
  İstediğiniz zaman yatırabilirsiniz, yatırmadığınız sürece uzman sayılmıyorsunuz. Duyurudan anladığım bu.

 12. ali_ketir
  Offline

  ali_ketir TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzman Adayı (C)
  Merhaba Arkadaşlar,

  Bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını aradım ( alo 170 ). 21 Aralık 2013 tarihinde yapılan sınıf yükseltme sınavında B sınıfı İSG Uzmanlık belgesini kazandığımı söyledim. Belgeyi almak için ne yapmamız gerektiğini sordum. Şuanda bunla ilgili herhangibir duyuru olmadığını, olduğu taktirde İSGÜM' ün sitesinden duyrulcağını söylediler. Ben belge ücreti olarak 413 TL yatırdığımı söyledim bir sıkıntı olurmu diye. Hayır dediler zaten belge ücreti olarak 413 TL yatırılacakmış. Bilgilerinize.

 13. ensaryegen
  Offline

  ensaryegen TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Belirtilmedi
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (B)
  Yasin Bey,

  Teşekkürler, uyarınız sayesinde ben de aradım, durum söylediğiniz gibi, eğitim kurumu tarafından başvuru yapılıyormuş.
  Duyuruda net belli değil bu konu.
  20 si başvuruların son tarihi anladığım kadarıyla, ihmal etmeyin arkadaşlar.

 14. FuEGo
  Offline

  FuEGo TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Bekar
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  Arkadaşlar ben de çok şükür bu sınavda geçtim. C sınıfını bu arada. Herhangi bir yükseltmeye de girmeyeceğim dolayısıyla. Bu bağlamda sertifika ücretini de yatırdım. Ama bundan sonra nasıl bir yol izlenecek. Kimi diyor kursa dekontun tekini veriyormuşuz kurs işlemleri yapıyormuş ama ben kursa taa geçen sene mayıs sınavı için gitmiştim ondan sonra gitmedim. Yani kurs istanbul da adam başka bir yerde olsa bir de bunu dekontu ulaştırmakla mı uğraşacak.
  Diğer yandan da ücreti yatırdıktan sonra otomatik olarak bakanlık gerekli işlemleri yapıp sertifikayı hazırlıyor diyenler de var.
  Bu konuda tam bilgisi olan paylaşabilir mi?


 15. aad
  Offline

  aad TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzman Adayı (C)
  Peki ilk defa sertifika kazananlar için 413 tl yi yatırsak ne zamana kadar numaramız belli olur? isg katip sitesinden görebilirmiyiz?

 16. Mustafa Topkoç
  Offline

  Mustafa Topkoç TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzman Adayı (C)
  k'm d'yor 20 son d'ye

 17. calm
  Offline

  calm TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzman Adayı (C)
  nerede bu duyuru ?

 18. çigdemdemir
  Offline

  çigdemdemir TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Evli
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)

  Arkadaşlar,

  Bu duyurunun neresinde sağlık Güvenlik Birimi">OSGB ya da eğitim kurumu geçiyor ve kurslar nasıl böyle bir yönlendirme yapıyor anlamıyorum ben. 2. ve 5. maddeye dikkat lütfen, diğerleri zaten istisnai durumlar..


  C VEYA B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI BELGESİNE SAHİP OLUP 23 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE YAPILACAK sınav İÇİN BAŞVURU YAPACAKLARIN DİKKATİNE…  1. 1-) Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol gereği 23 Şubat 2014 tarihinde sadece prim ödeme gün sayısına göre iş güvenliği uzmanlığı sınıf yükseltme sınavı yapılacağından , mevcut belgesini B veya A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine yükseltmek isteyenler müracaat edebilecektir .
  2. 2-) 21 Aralık 2013 tarihinde sınava girerek başarılı olanlar ile daha önceki dönemlerde yapılan sınavlarda başarılı olup belge almayan ve prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf belge için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak sınava girmek isteyenler , 20 Ocak 2014 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar önceden hak ettiği belgenin bedeli olarak 413.- TL’yi Genel Müdürlüğümüze ait Ziraat Bankası kurumsal tahsilat programı aracılığı ile yatırmaları gerekmektedir.
  3. 3-) Bu durumda olup belirtilen tarihe kadar belge ücretini yatırmayanlar herhangi bir belge sahibi olarak görülmeyeceği için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak prim ödeme gün sayısına göre belge yükseltme sınavına katılamayacaklardır.
  4. 4-) Belge ücretini yatırarak söz konusu sınava girebilecek adaylar 22 Ocak 2014 gününden 27 Ocak 2014 günü mesai bitimine kadar İSG-KATİP http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresinden sınava girebilecekleri belge grubunu sorgulayabileceklerdir.
  5. 5-) Kişilerin prim ödeme bilgileri SGK’dan alınacağından ve sahip olduğu belge sınıfı Genel Müdürlüğümüz kayıtlarında bulunduğundan bu bilgiler doğrultusunda listeler hazırlanacak olup söz konusu sınava girebilmek için ayrıca Genel Müdürlüğümüze belge ibraz ederek müracaat edilmesine gerek bulunmamaktadır.
  6. 6-) Sorgulama esnasında gireceği belge yükseltme grubunun hatalı olduğunu düşünenlerhttps://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ , https://www.turkiye.gov.tr/ adresleri ile SGK’dan alınmış prim ödeme gün sayılarını gösterir belgeleri dilekçe ekinde 22 Ocak 2014 gününden 27 Ocak 2014 mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüz adresine göndermeleri ya da şahsen başvurmaları gerekmektedir. Süresi içerisinde dahi olsa kesinlikle faks, elektronik posta(mail) yolu ile yapılan müracaatlar ve 27 Ocak 2014 Pazartesi günü mesai bitiminden sonra Genel Müdürlüğümüz evrak bölümüne elden veya posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
  7. 7-) Sorgulama esnasında gireceği belge yükseltme grubunun hatalı olduğunu düşünen ve emekli sandığına primi yatırılanlar kurumlarından veya emekli sandığından alacakları emekli olduğuna dair yazı veya çalıştıkları kurumdan alacakları hizmet süresini gösterir belge ile müracaat edeceklerdir.
  8. 8-) Sorgulama esnasında gireceği belge yükseltme grubunun hatalı olduğunu düşünen ve Sosyal Güvenlik Kurumu Kanununa göre özel sigorta şirketleri tarafından adlarına emeklilik primi yatırılanlar primi yatıran kurum ya da kuruluşlardan alacakları prim ödeme gün sayısını gösterir belge ile müracaat edeceklerdir.
  9. 9-) Prim ödeme gün sayısının hesabında sınav müracaat tarihi itibariyle Sosyal Güvenlik Kurumu tescil kaydında görülen prim ödemeleri dikkate alınacaktır. (Yurtdışı borçlanmaları, askerlik borçlanması, doğum borçlanması ile mükerrer prim ödemeleri gün sayılarında dikkate alınmayacaktır.)
  10. 10-) Prim ödeme gün sayısına göre 21 Aralık 2013 tarihinde sınava girip kazanamayanlar söz konusu tarihte girmiş oldukları belge grubunun sınavına girebileceklerinden ve doğrudan sınav listesinde yer alacaklarından dolayı herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır.
  11. 11-) 21 Aralık 2013 tarihinde yapılan sınav için başvuruda bulunup sınav listesine dahil edilen ancak sınava katılmayanlar ile belge sahibi olup prim ödeme gün sayısına göre ilk defa sınav başvurusunda bulunacaklar, duyurunun 4, 5, 6, 7 ve 8 inci maddelerinde belirtilen hususlar doğrultusunda hareket edeceklerdir.


 19. denizduru
  Offline

  denizduru TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Bekar
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (A)
  peki kursa gitmeden sınavı kazananlar ne yapacak mesela ben
  yasin bey merhaba;
  sınıf yükseltmek içinde mi kursa gittiniz.? ben kursa gitmeden sınavı kazandım ve sınav öncesi bakanlığın belirttiği belgeleri göndermiştik dekontu neden kursa verelim (bu arada C21 sınıfında misafir olarak derslerimize giriyordunuz :))

  Yasin Aktar bu yazıya teşekkür etti.
 20. vahit kurtulus
  Offline

  vahit kurtulus TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Belirtilmedi
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  dostum nasıl başardın sen o işi.. örnek vereyim kursa gitmeden ehliyet alabilen duydunmu sen ??
  kursa gitmeden isg uzmanı olmak nedir ya

 21. vahit kurtulus
  Offline

  vahit kurtulus TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Belirtilmedi
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  3 hafta sonra belli olacak şubat göreceğiz.

 22. TaMeRYayla
  Offline

  TaMeRYayla TÜİSAG Üyesi

  Medeni hal:
  Bekar
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (C)
  dekonntu taratıp mail atabilirsin


Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :


 1. is guvenligi ve sagli sinavini kazandim sifremi nasil alirim

  ,
 2. guvenlik sertifikasini kazananlar nasil alabilir

  ,
 3. iş güvenliği uzmanı sinavini kazandim belgeyi nasil alirim

Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica