Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar şimdi bir firma aradı beni. hemde ünlü bir catring ve ilaçlama firması. 10.000 - 15.000 den daha aza çalışmam dedim :)
    iyi günler beyefendi deyip kapadı telefonu.. heralde bi daha aramazlar ::ok::

muratdurmus bu yazıya teşekkür etti.
  2. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

en doğrusunu yapmışsınız

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Lütfen şu an işi olan A sınıfı arkadaşlar da benim gibi yapsın. Ben A sınıfına yükselen arkadaşların işsiz olduklarını düşünmüyorum.
    en iisi 2-3 bin arası cmt. si günü ek olarak çalışmayı tercih etmeleridir diye öneririm.. tabii tercih meselesi

uzman bu yazıya teşekkür etti.
  4. myxoma

myxoma TÜİSAG Üyesi

ilk maaşıyla iç çamaşırı çorap falan alsın. stoklasın. lazım olur

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

muratdurmus bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

katılıyorum

6. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

ücretler ne alemde arkadaşlar .paylaşalım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. que

que TÜİSAG Üyesi

az önce bir arkadaşımdan duyduğum; OSGB firma ile saati 100 liradan anlaşıp uzmana 40 lira veriyormuş.

8. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

desenize yandık

9. bilgesena

bilgesena TÜİSAG Üyesi

Ben inanmıyorum bu habere kimse o ücreti alarak riskin altına imza atmaz bence bende Asınıfı bir uzman olarak o fiyata öyle bir riske imza atacağıma hiç yapmam bu işi.

10. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

tsm ler deki fiyat tarifesi is sağlığı için 100 iş güvenliği için 50 belirlenmiş durumda

11. que

que TÜİSAG Üyesi

yalan söylemiyorum, bunu öğrendiğim arkadaşımın da yalan söylemediğine eminim. ayrıca evde ocağının altını kapatıp a belgesi almaya gidenler var. girdiğim sınav sınıfında en genç bendim. sınıfın yarısından çoğunun emekli olduğu belliydi. saati 40 liradan ayda 8000 lira gibi bir para yapar ortalama. bunu kabul edecek 100'lerce a sınıfı uzman var şu an.

12. bilgesena

bilgesena TÜİSAG Üyesi

Bu fiyat hepsi içinde bir fiyat herhalde sadece hekim için para alıp uzmanla diğersağlık personelinide promosyon olarak veriyor heralde uzmanlar 1500 e çalışırsa tabiki böyle promosyonları çok görürüz.

Last edited by a moderator: 17 Şubat 2014
  13. que

que TÜİSAG Üyesi

bu fiyat sadece uzman fiyatı ise çok da fena değil. 100 işçi 3000 lira eder ki, ayda 20 saat gitmek gerekir. saati 150 liraya gelir.

14. tolga07

tolga07 TÜİSAG Üyesi

13 yıllık mühendisim ve hep çok tehlikeli iş yerlerinde çalıştım halende çalışıyorum kendi branşımla ilgili. bir kariyer sitesinde oluşturduğum özgeçmişimi görünteleyen bir kaç OSGB aradı söyledikleri rakamlar çok düşük. ilginç bu fiyatlara uzman bulabiliyor musunuz dediğimde gülümsüyorlar. durum bu hale gelmiş; hatta telefonu kaparken de düşünürseniz arayın diyorlar..

düşünmüyorum ve önümüzdeki yüzyıldada düşünmeme kararı aldım :)

ISGurusu ve dilekaltinok bu yazıya teşekkür etti.
  15. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

bu gidişle bende düşünmeyeceğim galiba

16. mühendis85

mühendis85 TÜİSAG Üyesi

Şaka gibi rakamlar...
    Bu işe yeni başlayan, son sınavda A-B olan kişiler yine şanslı, kendi mesleklerine devam etmek gibi bir seçenekleri var. Fakat yıllardır bu işi yapan uzmanlar ne yapacak çok merak ediyorum...

17. tolga07

tolga07 TÜİSAG Üyesi

yıllardır bu işi yapanlar zaten kurumsal firmalarda çalışıyor, yani en azından benim tanıdıklarım öyle.. onlarda zaten OSGB lere bulaşmaz.. arayan OSGB lerden biride isg uzmanlığı için işinizi bırakacaksanız sakın bırakmayın diye uyarıda bulunuyor birde :) ben nasıl düşünemedim bunu dedim.. büyük bir hatadan kurtardı beni :p

18. mühendis85

mühendis85 TÜİSAG Üyesi

Aynı OSGB ler arıyor sanırım herkesi :) İstanbul da mı ikamet ediyorsunuz. Maaşımı duyunca telefondaki ses direkt olarak siz işinizi bırakmayın piyasanın durumu kötü diyor :) Ayrıca yıllardır bir OSGB de B olarak 7.000 liraya çalışan arkadaşım son sınavla A sınıfı uzman oldu, piyasanın düşmesi bahanesiyle maaşını 5.500 liraya düşürdüler buna ne diyeceksiniz?

19. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

A sınıfı olarak OSGB lerden 500 TL / gün + YOL + SSK istedim. Kabul ettiler...

İşverenlere verdikleri teklifler onaylandıkça OSGB ler ile kısmi iş sözleşmesi yapıyorum...

ISGurusu ve muratdurmus bu yazıya teşekkür etti.
  20. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

? tehlikeli sınıfsa iyi.. çok tehlikeli sınıf bir işse sıkıntı.. düşük..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica