Bireysel Çalışma Sorular Cevaplar

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında aliihsanov tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ottoserkan

ottoserkan TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 6 çalışanı olan bir tehlikeli sınıf mobilya atölyesi için ne yapmam gerek rd yaptım,acil eylem planı yaptım eğitimler için sözleşme yapmam gerekir dimi?

2. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

Eğitimler için zorunlu arkadaşlar
    Seni isgkatip te secsin 2 gün görün ve tüm işleri rahat rahat yap.
    Çalışan temsilcisini seçmeyi unutma müfettişler bakıyor seçim tutanağına.
    Sonra eğitim sertifikaları ve eğitim katılım belgelerini unutma

Last edited by a moderator: 31 Ocak 2014
    e-mine bu yazıya teşekkür etti.
  3. bahtiyar çapan

bahtiyar çapan TÜİSAG Üyesi

Eğitimleri verdiğimizde sertifikaları nerden temin edeceğiş?ve ben bu iş yerine eğitim veriyorum diye bir yere bilgi verecekmıyız?

4. mechanical

mechanical TÜİSAG Üyesi

Sertifika bireysel çalışmada uzman tarafından yapılır,fakat birkaç noktaya belirtmek isterim.Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren yönetmelik bu firmalara uzman zorunluluğu getirdiği için bu sınıftaki firmalara RD,ADP ve Eğitim'leri uzman sözleşmesi yaparak verebilirsiniz.Tehlikesiz sınıflara bunları yapmak isterseniz ancak sigorta girişi ile bunları yapabilirsiniz,yada OSGB üzerinden yapabilirsiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. bahtiyar çapan

bahtiyar çapan TÜİSAG Üyesi

Nasıl yani anlayamadım uzman nereden temin edecek

6. mechanical

mechanical TÜİSAG Üyesi

kendin oluşturacaksın ,örnekler forumlarda mevcut ,onlara bakarak kendin bir form oluşturup onu kullanabilirsin

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. beach2521

beach2521 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım yukarıdaki soruları okuyunca şaka sanırım bunlar dedim. Bir isg uzmanı bu soruları sormak, sorarsa uzman değildir.

8. BaranS

BaranS TÜİSAG Üyesi

Hasan Bey,

Verdiğiniz bilginin dayanağını da belirtirseniz...

9. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

Sertifikaları Kendimiz düzenliyor ve işveren ile birlikte katılan çalışan ve uzmanın da imzası olacaktır. İnternette çeşitli şablonları bulunmaktadır. Yalnız sertifikaları hazırlarken eğitim yönetmeliğine bakalım. Sertifikalarda olması gereken hususlar orada belirtilmektedir.
    Eğitim verilme aşamasında yada sonrasında herhangi bir kuruluşa ben şu işletmeye eğitim veriyorum,verdim diye beyanda bulunulmaz.
    Bakanlık iş müfettişleri kontrollerinde o belgeleri incelerler sadeec

10. Hasan Yaya

Hasan Yaya TÜİSAG Üyesi

Baran bey sizinle başka bir başlık altında da bu konuda fikir çakışması oldu. Şimdi benim anladığım yönetmeliğin ilgili maddesini ikimiz de iyi biliyoruz. Ancak sizin iddianız mevcut uygulamanın mevzuata aykırı olduğu bu konuda bir yasak olmadığı şeklinde. Ben ise bu şekilde tek başına serbest olarak bu işin yapılamayacağının yine aynı maddede belirtildiğini söylüyorum. Görünen o ki bizim görüşlerimiz tamamen yorum farkı. Bu noktada yapacağımız birşey yok artık herkes anladığı gibi devam edecek yoluna. Teşekkür ederim. Sizin gibi mevzuat inceleyerek işin derinlerine inen insanlara ihtiyacımız var. Maalesef birçok arkadaş hiçbirşey okumadan kulaktan dolma bilgilerle bu işi yapmaya çalışıyor.

11. aliihsanov

aliihsanov TÜİSAG Üyesi

osgb bana komik bir rakam teklif etti, ben de muhattap olmadım tabiki, yalnız benim bir farkım var yıllardan beri web tasarım işi yaptığım için belirli bir müşteri potansiyelim var, hatta şu anda 20 tanesiyle ön sözleşme imzaladım, zaten osgb ye de öyle gittim adam bana direk c sınıfına ihtiyaç yok dedi, durumu anlatınca müşterileri bize getirirsen şu rakama gel başla dedi, düşüneyim öyle geleyim dedim, arkadaşlar lütfen bu konuda yardımcı olun müşteri potansiyelim fazlasıyla var, (2 uzmanın saatini bile doldurur) ancak kısmi süreli sigorta mı olacak hekimi nerden bulacağım, hekimi bulsam, nasıl bir yol izleyeceğim, bireysel çalışan arkadaşlar bir akıl verebilir mi lütfen, detaylı bir bilgi derleyemedim internetten

12. uzmanöğretmen

uzmanöğretmen TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba ben de bir konuda yardım rica ediyorum;
    1) Kamuda çalışıyorum, 10 dan az çalışanı olan özel bir kreş risk değ., acil eylem pl. ve çalışan eğt. vermemi istiyor.
    2) Yukarıdaki konuşmaları okudum, 1-2 günlük sigortalı olma durumu benim için de geçerli mi? Çalışan olduğum için aynı anda sigorta oluyor mu? hiç bilgim yok.
    3) Fiyat konusunda hiç bilgim yok, ne fiyat vermeliyim?
    yardımcı olursanız sevinirim.

13. ottoserkan

ottoserkan TÜİSAG Üyesi

Eyvallah saolasın bu yolu izlicem önce sertifika parasını yatırmam lazım

14. bhoca

bhoca TÜİSAG Üyesi

aynı soruya paralel bir soru bende sormak istiyorum.
    10-20 arası çalışanı olan bir özel okulun sigortalı çalışanı olarak yapmam gerekenleri ve izleyeceğimiz yol nedir?Risk değ.,Acil dur.ey.pl,çalışan eğitimi zorunluluğu varmıdır ?
    Tek tek izah edilerek bilgi verirseniz memnun olurum.

15. emine ber

emine ber TÜİSAG Üyesi

risk değerlendirme tarihi katipe giriş yapılan tarihle ve sgk girişiyle aynı olmalı değil mi?

16. emine ber

emine ber TÜİSAG Üyesi

Bir de tehlikeli işyerleri için 12 saatlik eğitim şuanda veremiyorum.Ancak 4 saat verebildim.Eğitim sertifikasını 4 saat olarak düzenleyebilir miyim.

17. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

Risk değerlendirmesi yapabilmeniz için o işyerinin sigortalı çalışanı olmanıza gerek yoktur.
    Sadece eğitimler aşamasında sigortalı olmanız gerekmektedir.
    Risk değerlendirmesini yapınız isterseniz eğitimi sonra verirsiniz.Risk değerlendirmenizde eğitimlerin planlandığını ve tarih olarak şu tarihte yapılacağını da belirtirsiniz. Sonra yapınca DÖF ile kapatırsınız.

18. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

Eğitimler 2 yılda en az 12 saat verilecektir der yönetmelik. Ve bu süre 4 ün katları şeklinde olması gerektiğini belirtir.
    Yani 12 saati 4 saatin katları çeklinde verebilirsiniz. Mesela Yılda 3 kere 4 er saat

19. emine ber

emine ber TÜİSAG Üyesi

fatura olayı?

20. fimrek

fimrek TÜİSAG Üyesi

Firmalar tüm hizmetleri birlikte almayı tercih ediyorlar. Birlikte çalıştığınız hekim ve d.s.p. mi var arkadaşlar?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica