C Sınıfı Sertifikayı A Sınıfı Olarak Işletmek

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında EmreA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Erginnn

Erginnn TÜİSAG Üyesi

Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan ve en az üç yıl süreyle ikinci fıkrada belirlenen işyerlerinde çalıştıklarına dair en az 750 günlük prim ödeme kayıtlarını gösteren hizmet dökümüyle birlikte yapacakları sözleşmeleri Genel Müdürlüğe bildirirler.

arkadaşlar benim sigorta 2006'nın 8. ayında başlıyor 2008'in 11. ayında bitiyor tam 3 yılı doldurmuyorum ama 750 günüde geçiyor. bende bu olaydan yararlabilirmiyimb.

2. sgk dökümünde 750 gün prim gözüküyorsa sıkıntı olmaz.

3. petrografilog

petrografilog TÜİSAG Üyesi

750 gün primde sorun olmaz çoğunda ama çalıştığın sektörle branşın arasında uyum önemli açık açık yazması lazım bence

4. agregacı

agregacı TÜİSAG Üyesi

bu soruyu isggm ne facbook sayfasında mesaj attım :mrb 8 yıldır çok tehlikeli işyerinde maden mühendisi olarak çalışmaktayım 18 mayıstaki sınavda c sertifikasını alırsam atanabirmiyim çalıştığım yere,yönetmelikte 750 gün çalıştığını belgeleyen 7 yıl boyunca bakar diyor,doğrumu,doğruysa atama işlemi nasıl olacak mağduriyetimin giderilmesini talep ederim iyi çalışmalar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

EmreA ve ediko bu yazıya teşekkür etti.
  5. murataksel

murataksel TÜİSAG Üyesi

Bende bugün (06.06.13) konuştum. Tebliği bekleyin, şimdilik herhangi bir işlem yapmıyoruz diyorlar.

agregacı, fehmi ve EmreA bu yazıya teşekkür etti.
  6. fehmi

fehmi TÜİSAG Üyesi

yapılıp yapılmayacağı hakkında olumlu bir intiba aldınızmı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

EmreA bu yazıya teşekkür etti.
  7. @purple

@purple TÜİSAG Üyesi

Vazgeçileceği gibi bir durum olduğunu sanmıyorum.Direkt bakanlık yetkililerinden tebliğ yayınlanacak sadece biraz zaman var dediklerini biliyorum açıkçası..

EmreA ve fehmi bu yazıya teşekkür etti.
  8. fehmi

fehmi TÜİSAG Üyesi

aslında 1 temmuza yetişse iyi olur

9. ahmetkartal

ahmetkartal TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar tebliğ hazır ve imzaya çıktı imzalar bekleniyor ardından resmi gazete de yayınlanacak.

EmreA, eraly ve fehmi bu yazıya teşekkür etti.
  10. Feyzullah GENÇKAYA

Feyzullah GENÇKAYA TÜİSAG Üyesi

nereden biliyorsun ve bir ay önce bir ara internette verdiler 2 saatliğine hemen kaldrdılar, yayınladıkları ile değişiklik varmı diye sorabilir miyim?

11. hasan fatih atak

hasan fatih atak TÜİSAG Üyesi

arkadaslar yardımcı olursanız cok sevınırım.ben jeofızık muhendısıyım.6 sene egeseramık ısımlı fabrıkada vardıya sorumlusu olarak calıstım.c sınıfı uzmanım acaba a sınıfı olarak calısabılırmıyım.

12. odarkness

odarkness TÜİSAG Üyesi

Çalışmış olduğunuz sektörde A sınıfı sayılırsınız fakat diğer sektörlerde C sınıfı olarak sayılacaksınız ama geçici madde ile 3 yıl B sınıfının sorumluluğunuza alabiliyorsunuz.yeni tebliğ çıkınca herşey çok netleşecek azıcık daha sabır muhtemelen Haziran sonuna doğru yetiştirirler

EmreA ve hasan fatih atak bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica