C Sınıfı Uzman Iş Bulma Problemi

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında merve tekin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. esmabaykan

esmabaykan TÜİSAG Üyesi

İşi zaten bilmiyorsan 'iş güvenliği uzmanı' sıfatının ne anlamı var ki? (Tecrübelilikle ilgili konuşanlar lütfen dikkat ; iş güvenlik uzmanlığının tecrübelilikle kazanılmadığının ve ilk işe yeni başlayanla yıllardır bu işi yapıp C sınıfı uzmanlığını almış olanlarla aynı sorumlulukları olduğunu hatırlatırım)

seramikci bu yazıya teşekkür etti.
  2. charlesdexter

charlesdexter TÜİSAG Üyesi

Hasan Bey bu ülkenin iş adamı gerçeği var ya 1970 - 1990 arası karanlık dönemim vurguncuları karaborsacıları yada 200 yılların ihaleler peşkeş çekilmiş badem bıyıklıları. Dürüst işini akıllıca yapan sayısı parmakla gösterilecek kadar diğerleri uluslarası firmalar (onlarda taşeronlaşmaya gidiyor) İş sağlığı güvenliği kanunu devlet yaptırımı olmadıkça uygulanmaacağını düşünmekteyim.

zaferkul01 ve HAKAN AKARSU bu yazıya teşekkür etti.
  3. Semih Şentürk

Semih Şentürk TÜİSAG Üyesi

Bu işin kaymağını yemiş olanlar tabiki de A sınıfları ve ben inanmıyorum ki bu seviyeye gelen kişilerin paylarını paylaşmak isteyecekleri. Sürekli yönetmelikler değişip bir şekilde arap sacına donecek bu iş.
    Ülkemin acizliği için çok üzülerek söyleyiyorum ki bir iş güvenliği uzmanı bakkaldan belge satılır gibi satılmamalıydı. Üniversite mezunlarının 6 ay gibi bir sürede polis oluyor olması gibi kolay olmamalıydı. Altyapı hazırlanmadan alelacele yapılmıs bir acemiliktir. Madem boyle bir sey yapacaktın sayın iktidarım her şehre üniversite acacagına isg ile ilgili tabandan eleman yetıstırecek bolumler acaydın ya.. afedersin ***kesildi*** tutusunca AB krıterleridir denilince hemende alıyosun kararlarını.. yazık..
    Yıllardır ilk dünyada ilk 500 üniversite sıralamasına giremeyen (sıralama olcutlerine gore istisnalar var tabi) ilimde bilimde kopyala yapıştır mantıgını oynayan sevgili ulkem sözüm sana : yine eline yüzüne bulastırmak üzeresim hem de cok ciddi bir konuyu..
    Gelelim su ücret meselelerine..
    sınav sınav dedin genclik yıllarımızda iyi güzel aldık puanımızı, ilk 10000 lere gelip eczacılıklar diş hekimlikleri , ucundan tıplar yazamadık ve gonul verdik okuduk hatırı sayılır bır bolumu İTU de.. ve o da yetmedi Yüksek Mühendis de olduk.. sektorde de calıstık.. Yabancı diller, programlar ogrendik.. İş saglıgından bilgimiz olsun diye aldık belgemizi.. Ondan da komik yorumlarla tiksindirildim ya..
    Kimse kusura bakmasın, bu İSG zımpırtısı piyasadaki işssiz sayısını azaltmak, eğitim kurumlarını zengin etmek..
    Sen Fizik okuyan, Kimya okuyan, SÜtcü İmam da mühendislik okuyan kardeşim sizleri küçümsediğimden değil ama burda bile ortada fark yokken sen 1250 ye calısıp ben 3000 den asagı calısmam dersem bu ülkedeki isveren zihniyetiyle tabiki de ıs bulamaz bu mühendisler..
    Yazık.. Umarım hepiniz iş bulur ve kazasız belasız paralarınızı kazanırsınız..
    Esen kalın.. Ben yokum bu işte..
    Türkiyede ki 4 yıllık üniversitelerin belli kısmını 4 yıllık üniversite sttausunda saymayan Avrupa sanırım bu İSG zımbırtısına epey gülecektir :/

vidaylin, zaferkul01, ykocak08 ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. mert aslan

mert aslan Guest

arkadasım bişeyi beğenmiyosan zımbırtı diyemezsın.bu kadar arkadas bu meslekten gecimini karsılıyor üslübuna dikkat et.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Fasih Fatih DEMİRTAŞ ve c.g bu yazıya teşekkür etti.
  5. Haluk DEMİRCİOĞLU

Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

yılbaşı diye biliyorduk ama temmuz oldu dün netten kasım özerin konuşmasını izledim birde 2014 temmuzdan bahsediyor. sanırım bu işin rayına oturması 2015i bulur o zamana kadar herkes sertifikasını alır. sonuç olarak yine iş bulma sıkıntısı ya da yok paralara çalışmak zorunda kalırız gibi geliyor bana siz ne düşünüyorsunuz onur bey

6. mert aslan

mert aslan Guest

değişen bişey yok zaten 50 kişinin altındakı yerler temmuzda giriyor yürürlüğe bence siz yasayı iyi analiz edememişsiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

güzel şeyler düşünüyorum haluk bey:) ocakta 50 ve üzeri az tehlikeli yerler açılacak 2013 temmuzda tehlikeli ve çok tehlikeli 50 ve altı yerler 2014 temmuzda bütün işyerleri.
    Benim kişisel kanaatim hep söylediğim gibi bu işin bireysel yapılamayacağı yönünde çünkü 3 personel istihdam etme zorunluluğu var oldu olmadı yeni personel ara o olmadı diğeri işverenlerin bunlarla uğraşacağını sanmıyorum karşısında bir firma görmek daha mantıklı olacak.Ayrıca çalışma saatleri değişiyor uzmanlar 30-40 yere bakacak fiyatlar düşecek herkes elbette bu sayılara ulaşamayacak 100 liradan 5-6 yer bulup uğraşmak uzman içinde cazip gelmeyecek. Onun için bireysel olarak bu işten çok şeyler beklememekte fayda var hele bu işe umut bağlamak bence yanlış. İş bulma sıkıntısı bu ülkede iyi değilseniz ve çevreniz yoksa her zaman malesef var.

8. Haluk DEMİRCİOĞLU

Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

şu an için yasa böyle onu biliyorum ama 2013 ocakta yürülüğe girecekti yanlış analiz ettiğimi düşünmüyorum kasım özerin ntvye konuk olduğu programı izlerseniz orda kendisi de söylüyo işletmelerin yeniliklere adapte olabilmesi için yasayı 1 yıl öteledik diyor. tabi bu bir yıl 2014 temmuza kadar uzuyor.

9. 21buğra

21buğra TÜİSAG Üyesi

10. 21buğra

21buğra TÜİSAG Üyesi

11. 21buğra

21buğra TÜİSAG Üyesi

ben de mayıs 2013 sınava gırmeyı dusunuyorum durum o kadar kotu mu ??2013 ıtıbarı ıle sartlar daha ıı olacak dıye dyumlar alıyorum

12. 21buğra

21buğra TÜİSAG Üyesi

onur bey iş güvenliği uzmanı olarak gorev yapıyorsunuz be belgeyı alanlar muhendıslık dısında teknek eleman da aynı sartlarda calısabılır mı yoksa sans muhendıslık okuyanlardan yana mı dıger bolumlerden mezun olanlar be meslekte ıs bulabılırler mı ?

13. öznurömer

öznurömer TÜİSAG Üyesi

14. isa sahin

isa sahin TÜİSAG Üyesi

gercekten bu işi yapacak bu işe gonul veren kişlerin iş sorunu yaşıyacagına inanmıyom sadece para kazanmak içim bu meslegi secenler işiniz gerçekten zor bu işi bildiginizi karsı iş verene iletiginiz zaman iş sorunu cekmezsiniz ısg bolumu mezunum okulumu bitirmeden iş buldum calısırkende bir cok firmadan teklif aldım şuan uzmanlıgımı aldım bu teklifler dahada arttı ama etrafıma baktıgımda benimle mezun bir cok arkadasın daha yeni yeni işe başladıgını goruyorum bunun nedenide bence ücret beklentilerinin yuksek olması basladıgım maasın kat kat fazlasını kazanıyom sadece 5 ay gibi bi surede basardım sizede tavsiyem girip bi yere bu işi gercekten yapacagınızı gosterin gerisi gelecek

15. yunus111

yunus111 TÜİSAG Üyesi

bence en doğru cevap Derya Hanım dan gelmiş. Bende kısaca fikrimi şöyle özetleyeyim. evet herkesin belgesi var ama emin olun herkes aynı düzeyde çalışamayacak. bu eczacılık diploması değil bu sadece isg uzmanlıgı belgesi. SİZ KENDİNİZİ DUYURMADAN KİMSE SİZİ BULAMAZ. SYG.YUNUS EMRE

Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  16. yunus111

yunus111 TÜİSAG Üyesi

üstad bence al. zarar etmezsin. cebinde dursun.

meyman bu yazıya teşekkür etti.
  17. doktornext

doktornext TÜİSAG Üyesi

metin bey sizi tanımak isterim,şu an çalışıyormusunuz?gelecek planlarınız neler?

ediko, deryayran ve merve tekin bu yazıya teşekkür etti.
  18. bbss

bbss TÜİSAG Üyesi

21 ekimli sınavın sertifikasını alabilen var mı?

19. MERAL ARZU

MERAL ARZU TÜİSAG Üyesi

iş bulmak o kadarda kolay değil,

20. alperen kızılelma

alperen kızılelma TÜİSAG Üyesi

1.5milyarı az mı buluyorsunuz?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica