Danışmanlık Ile Osgb Hizmeti Arasındaki Fark Nedir ?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında Musa Kıransoy tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Umut özkan

Umut özkan TÜİSAG Üyesi

Bu konuyu ben de merak ediyorum.Örneğin bir işyeri için İSG uzmanı ve hekim için aracılık ettik bu durumda bizim sorumluluğumuz ne olacak.

2. bruuu

bruuu TÜİSAG Üyesi

meraba..ben hiç bir firmaya yada osgbye bağlı olarak calısmıyorum. bir firma benden risk analizi istedi. sözleşme yapmam gerekir mi isg katip üzerinden? fatura kesmem gerekır mı? faturayı serbest meslek erbabı olark kesersem çok masraflı oluyo yaptığım iş onu karşılamaz. danısmanlık firmalarıyla komısyon karşılığı anlaşılabılır mı? bunu danısmanlık fırması kendı adına mı kesiyor? bunu nasıl danısmanlık fırmasıyla anlaşılabılır? teşekkürler..

3. gökhan Timur

gökhan Timur TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar danışmanlık olayı eskiden di şimdi böyle birşey yok

Ancak uzmanı olan bir işletmeye danışmanlık yaparsınız,o da firma ister ve derse ki gel bizim uzmanı yetiştir o durumda geçerlidir.
    Kaldı ki böyle bir firma bildiğim sadece 1 tane var o da dışarıdan danışman olarak hizmet veren kişi de bakanlığa bildirimli.Zannedersem onu da yakında çıkarırlar

4. BaranS

BaranS TÜİSAG Üyesi

Aracılık etmeyi tam olarak anlayamadım. Açar mısınız?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Emre YA

Emre YA TÜİSAG Üyesi

inadına bireysel !!!

6. serkanuzak

serkanuzak TÜİSAG Üyesi

Konuyu pörtletmek gibi olacak ama bu yazıyı yazan arkadaş iş güvenliği uzmanlığı olayını çok yanlış biliyor. "OSGB çalışanı (danışman değilde uzman olarak) eldiveni tedarik eder, dağıtır, giyilmesini kontrol eder." bu söylem çok yanlıştır. OSGB çalışanı atanmış olduğu işyerine ne eldiven alabilir ne de herhangi bir malzeme. Bunu yapması gereken işverendir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica