Hata Bul Elektrik Panosundaki Eksikler Nelerdir?

Konu, 'Elektrik İşleri ve Kontrol Yöntemleri' kısmında MehmetZengin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. seda hatip

seda hatip TÜİSAG Üyesi

Bu sorunuza cevap bulabildinizmi nerden öğrenebiliriz

2. servet yortumluk

servet yortumluk TÜİSAG Üyesi

SEDA HANIM,
    elektrik panoları işlevlerine göre sınıflara ayrılır,
    pano amaca uygun imal edilmiş ise eksiklik söz konusu olamaz, ancak amaç dışı kullanımlarda panolarda tehlikeler oluşabilir,
    eğer firma elektrikçisi var ise o bu eksikleri bilir,
    aksi durumlarda tedarikçi firma bu konuda direkt sorumludur,
    kazasız günler dilerim,

3. servet yortumluk

servet yortumluk TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu gibi durumlar bina yapılır iken tasarlanmadığı için , bu olumsuzluğu her yerde görmek mümkün,
    o yüzden alınabilecek bütün önlemleri o iş yeri elektrik sorumlusu ile yazın ve imzalattıktan sonra dosyalayın,
    yönetim ile elektrikçi çözüm üretecek ve siz takip edeceksiniz,
    kazasız günler dilerim,

4. Eku

Eku TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yeni uzman olarak çalışmaya başladım ve sizlerin yorumlarını takip ederek kendimi geliştirmeye çalışıyorum.Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.İşyeri tehlikeli sınıfta olan bir tekstil firmasının birçok elektrik panosu, ahşap malzemeden yapılmış kabinlerin içerisinde bulunuyor işveren itfaiyeden uygunluk belgesi almış bu konuda benim uzman olarak yapmam gereken nedir?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. msinay

msinay TÜİSAG Üyesi

Elektrik İç tesisleri yönetmeliği Madde 51/a :
    Dağıtım tabloları ișletme sırasında ortaya çıkan mekanik zorlamaları, nem ve ısı etkilerine
    dayanıklı ve zor tutușan yapay (sentetik) yada metal gereçlerden yapılmalı, sayaç altlıkları için
    sac kullanılmalıdır. Kullanılacak gereçler yürürlükteki ilgili standartlara uygun olmalıdır.

Umarım işine yarar.

Last edited by a moderator: 22 Mart 2015
    Eku bu yazıya teşekkür etti.
  6. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Uzman her şeyi bilen kişi değildir. Pano ve topraklama kontrolü için elektrikçi çağırtmanız gerekli.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica