Risk D. Hastane Risk Analizi, Acil Eylem Planı, Çalışan Eğitimi

Konu, 'Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında BAYRAM ŞEKER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. BAYRAM ŞEKER

BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

ardaşlar özellikle hastaneler için örnek bir risk değerlendirmesi olan varsa paylaşabilirmi.

2. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Eski bir risk analizi inşallah işinize yarar

Ekli Dosyalar:

alibey, safiye, Serdal DEMİR ve 18 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. Hassan

Hassan TÜİSAG Üyesi

Bunları inceledim fakat çok yetersiz sanki sadece tıbbı risklere yönelik bir analiz yapılmış detay yok.Bu hafta bizde özel bir hastane için risk analizi yapacağız bittiğinde burada paylaşırım

4. BAYRAM ŞEKER

evet hasan bey ali bey zaten eski olduğunu söyledi daha çok kalite kokan bir analiz sanırım iso veya tse için hazırlanmış. ayrıca hastane için yapacağınız risk analizini sabırsızlıkla bekliyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. slnbtl

slnbtl TÜİSAG Üyesi

MRBA ARKADAŞLAR BEN YEM FABRİKASI İÇİN ÖRNEK RİSK DEĞERLENDİRMESİ ARIYORUM OLAN VARSA PAYLAŞABİLİRİMİ?

6. yekta

yekta TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar makina imalatı için risk değerlendirmesi olan var mı yardımcı olursanız sevinirim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Metal sektörü için hazırlanmış bir döküman umarım işinize yarar

Ekli Dosyalar:

8. oezguel

oezguel TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar, 50 kişi altında çalışanı olan tehlikeli işler sınıfındakilerin risk değerlendirmesi yapması yeterli midir?
    acil durum planına gerek var mı?
    bir de risk değerlendirmesini sözleşmeli bir isg uzmanının mı yapması gerekir?

9. Hassan

Hassan TÜİSAG Üyesi

Yasa gereği risk değerlendirmesi egitimler acil planları gibi hepsini yapması gerek kurul oluşturması dışında kalan her görev yapılmalı. Risk analizini isg uzmanı yapar

10. oezguel

oezguel TÜİSAG Üyesi

hassan bey tam olarak anlamadım,

yasa gereği, risk değerlendirmesi, eğitimler ve acil eylem planı faaliyetlerinin hepsinin yapılması gerek.
    yani isg kurumu oluşturma dışındaki herşeyin yapılması mı gerek?

11. oezguel

oezguel TÜİSAG Üyesi

peki isg kurumu oluşturmazsam ve bir isg uzmanı ile anlaşmazsam bu işi firmadan kim yapacak?

not: ben isg uzmanıyım ama başka görevleri de icra ederek çalıştığım firma benimle sözleşme yapmadı, yapmaya da niyetleri yok gibi. ama işler bana kaldı :(

12. BAYRAM ŞEKER

ARKADAŞIM SENİNLE MECBUREN SÖZLEŞME YAPACAKLAR YAPMAZSA HİZMET SATIN ALACAK DAHA FAZLA PARA ÖDER. BENİM SANA TAVSİYEM YASAYI ONLARA OKUT CEZALARI İYİ GÖSTER PARADAN TAVİZ VERME

13. öznurömer

öznurömer TÜİSAG Üyesi

kesimhaneler için elinde risk analizi olan varsa paylaşabilir miii

14. Hassan

Hassan TÜİSAG Üyesi

İSG kurulları 50 kişinin üstün de ve/veya(tam hatırlamıyorum bakacağım) tam zamanlı igu ve hekimin bulunması şart onun dışında eğitim risk analizi digerlerini yapmak veya yaptırmak zorunda 6331 in en altında yazıyor. İş yerinizle şu an yaptıgın şözleşmeyi iptal edip iş güvenliği uzmanı olarak sözleşme yenileye bilirsiniz en azından sigortanız İGU olarak yatar ve ilerde B sınıfına atlarsanız para konusunda hiç zam yapmasa veya yapmamaya yanaşsa bile sigortanız igu olarak yatar ama bastırın sonuç olarak sorumluluk alıyorsunuz ve BAYRAM ŞEKER 'in dediği gibi yasal sorumlulukları cezaları gösterin kafasına işleyin o kafada bir işverene de hizmet vermek sıkıntı olur gibime geliyor

15. BAYRAM ŞEKER

Hasan bey merhaba bahsetmiştim ben tıp merkezinde risk analizi yapıcam sizde hastanede yapacağınız için özellikle size soruyorum. buralar hizmet sektörü herhangi bir üretim yok cihazlar var ama hekim sorumluluğundaki cihazlar bunlarla ilgili nasıl bir risk değerlendirmesi yapabilirim herhangi risk göremiyorum benim mantığımla

16. Hassan

Hassan TÜİSAG Üyesi

Bayram bey merhabalar hayal ettiğim kadarı ile elektronik cihazların topraklaması veya bir kaçak olabilir mi yada bir kablo takılma riski olabilir mi veyahut uzun süreli oturarak iş yapıyorsa fiziksel olarak tıpkı ofislerde iş saglıgı güvenliği gibi önemler alınabilir ama dediğim gibi en uç noktaları düşünmek gerek şu son durak 5 resmen bir risk analizi gibi film :)

taylantalu bu yazıya teşekkür etti.
  17. BAYRAM ŞEKER

:) işe filmi izleyerek başlayabiliriz

18. Hassan

Hassan TÜİSAG Üyesi

metin şahin, emine yazıcı ve erkanersoy bu yazıya teşekkür etti.
  19. n_handan

n_handan TÜİSAG Üyesi

hstanelere yönelik bende risk analazi hazırlıyorum yanlız teknik kısımda sıkıntı yok saglk kısmında takılıyorum,elinizde örnek risk analizi olanlar paylaşırlarsa sevınırım.bittignde bende paylaşım yaparım.

20. BAYRAM ŞEKER

hazırladığınız kadarıyla paylaşabilirmisiniz başlangıç yapmış oluruz nereden başlayağımı bilemiyorum

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. hastane risk analizleri

Yandex.Metrica