Tartışma : Kamuda Çalışan İş Güvenliği Uzmanları

YusufS

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
750+ kişi için igu bu rakamları alabiliyormu mevcut piyasa koşullarında

polat1980

Üye
TÜİSAG Üyesi
750+ kişi için igu bu rakamları alabiliyormu mevcut piyasa koşullarında
zaten başvuralar olursa genelde 10 kişinin altı oluyor diğer yerleri OSGB'ler almışlar. hatta 10 kişinin altında çalışanların ücretlerinde bazı OSGB'ler bu fiyatlarında altına düşmüş

YusufS

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
şimdi 750kişiye az tehlikeli çalışan bir yer için 5500tl istiyor
merak ettiğim husus
C sınıfı bir uzman 5500tl yi hayal edemiyor herhalde şu anda?
oysa tüm sorumluluk igu da hapis korkusu onda.

alp bayrak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhabalar bir kitlerde daimi işçi olarak çalışmaktayım b sınıfı İGU sertifikam mevcut . tehlikeli sınıfta yer almakta ve yaklaşık 350 çalışanı var kurum beni İGU olarak görevlendirmek istiyor. kabul etmeme gibi bir hakkım var mı onay vermezsem bir yaptırım uygulanabilir mi.

kimyacı34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar kamuda çalışan İGU'larına özelde ayda 30 saate kadar çalışma izni
torba yasa da diye duydum
ne derece doğrudur?
bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa memnun olurum

ymuhendis83

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
merhaba arkadaşlar ;
ben de memurum .benim benim sorum biraz tersten olacak. geçen hafta İK başkanlığından müdürlüğümüzde görev yapan İSG belge sahipleri ve belge numaraları istendi. Acaba gönüllülük esası olmadan zorla bizi İGU olarak görevlendirebilirler mi. kısacası ek ücret de verseler ben bu görevi yapmak istemiyorum.Daha önce çalıştığım özel şirket zorla gönderip belgeyi almıştık. Bilgisi olan arkadaş bilgi verebilir mi. teşekkürler..

bimo

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar kamuda çalışan İGU'larına özelde ayda 30 saate kadar çalışma izni
torba yasa da diye duydum
ne derece doğrudur?
bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa memnun olurum
hekimler içi geçerli, uzmanların böyle bir hakkı yok.

dd99ee88

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Anayasada zorla çalıştırlma yasağı var ,akadaşlar kimseyi sizi zorla çalıştıramazlar ,hele ki İSG işinde .....eğitim ücretini yatırsa bile çalıştıramaz bununla ilgili internette cok dava var ..mahkemeler çalışanın lehine karar vermiştir internette aratın mutlaka bulursunuz ...çünkü İSG sizin asıl işiniz değildir siz işe girerken imzaladığınız sözleşmeler isg kapsamaz bundan dolayı kimse dava acamaz

onderay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
kamu hastanelerinde isg için gerekli olan özlük dosyasında neler vardır..bir kişi yayınlaya bilir mi? işçilerle memurlar arasında özlük dosyasında ne fark var acaba...

YusufS

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhaba, bende kamuda kit olan genel müd. isg-katipten 01.01.2014 itibari ile görevlendirildim. ücret konusunda bir gelişme yoktu. 2-3 gün önce TCDD de igu görevlendirmesi olan arkadaşımdan maliye ve hazinenin şikayet ve bilgilendirme isteklerine karşı kurumlarda 02 şubattan itibarn ödenebilir yazısının bulunduğunu ve yazıyıda gönderebileceğini bildirdi.. Elime geçince inş. paylaşacağım. iyi günler dilerim.
hala bekliyoruz

YusufS

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bizde 4 adet 4857 tabi
800e yakın 657 e tabi personel var ve ben hala nasıl ücret ödeneceğini bulamadım

Moderatör tarafında düzenlendi:

semsi-tebrizi

Üye
TÜİSAG Üyesi
merhabalar!
arkadaşlar acaba çalışmış olduğum kamu kurumunda isg olarak görevlendirilme talep etmek için elinizde gerekçeleri sunularak yazılmış örnek bir dilekçe var mı?

YusufS

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bu kısım niye bu kadar sessiz kaldı arkadaşlar
hala sorularımıza net cevap alamıyoruz bilenler varsa lütfen yardımcı olsun
8 adet işçi statüsünde ve geri kalanı memur olan çalışanlarımız var. Ne şekilde sözleşme yapabilirim hala cevap bulamadım.

şimşek

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
01.07.2016 tarihine kadar İSG- KATİP üzerinden sözleşme yapamazsınız, kamuda 4857 sayılı iş kanununa tabi 50 den az çalışan ve kamu personeli muaf tutuldu . sadece 50 den fazl a4857 sayılı İş kanununa tabi çalışanınız var ise sözleşme yapabilirsiniz.

ld7626

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
01.07.2016 tarihine kadar İSG- KATİP üzerinden sözleşme yapamazsınız, kamuda 4857 sayılı iş kanununa tabi 50 den az çalışan ve kamu personeli muaf tutuldu . sadece 50 den fazl a4857 sayılı İş kanununa tabi çalışanınız var ise sözleşme yapabilirsiniz.
01.07.2016 Tarihinde sadece zorunluluk başlayacak, ancak ne yazık ki bizim kanunu okumaktan aciz yöneticilerimiz o tarihe kadar görevlendirme yapılamaz, maliyemizde o tarihe kadar harcama kalemi konulamaz olarak yorumluyor. Peki yarın bir gün memurların çalıştığı bir işyerinde büyük bir kaza olsa aynı şeyleri savunacaklar mı? GÖRECEĞİZ...

Ercan Mattaoğulları

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bu kısım niye bu kadar sessiz kaldı arkadaşlar
hala sorularımıza net cevap alamıyoruz bilenler varsa lütfen yardımcı olsun
8 adet işçi statüsünde ve geri kalanı memur olan çalışanlarımız var. Ne şekilde sözleşme yapabilirim hala cevap bulamadım.
Sevgili songuko İSG Katipte 8 işçi görüneceğinden yapacağın anlaşmada zaman olarak sığ kalacaktır.işyerinin tehlike sınıfına göre
Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 6 dakika.

Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 8 dakika.

Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 12 dakika.”lık anlaşma yapabilirsiniz.O'da 12ayxişçi sayısı(8)X12 dk

Ercan Mattaoğulları

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhaba arkadaşlar ;
ben de memurum .benim benim sorum biraz tersten olacak. geçen hafta İK başkanlığından müdürlüğümüzde görev yapan İSG belge sahipleri ve belge numaraları istendi. Acaba gönüllülük esası olmadan zorla bizi İGU olarak görevlendirebilirler mi. kısacası ek ücret de verseler ben bu görevi yapmak istemiyorum.Daha önce çalıştığım özel şirket zorla gönderip belgeyi almıştık. Bilgisi olan arkadaş bilgi verebilir mi. teşekkürler..
6331 sayılı kanun madde 8 (7).Bent;
(7) Kamu kurum ve kuruluşlarında ilgili mevzuata göre çalıştırılan işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olma
niteliğini haiz personel, gerekli belgeye sahip olmaları şartıyla asli görevlerinin yanında, belirlenen çalışma süresine riayet
ederek çalışmakta oldukları kurumda veya ilgili personelin muvafakati ve üst yöneticinin onayı ile diğer kamu kurum ve
kuruluşlarında görevlendirilebilir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.