Kazancı & Vinç & Forklift Ehliyeti için Kurslar

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında selin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. selin

selin TÜİSAG Üyesi

Merhaba,

İstanbul Avrupa Yakası' nda Vinç ve Forklift Ehliyeti kursları için Güngören' de birkaç firma bulabildim, Kazancı Belgesi için de sadece Makina Mühendisleri Odası' nda eğitim bulabildim; ancak alternatif teklif alabileceğim başka kurumlara/firmalara ulaşamıyorum.

Yetkili kurumların listesine herhangi bir yerden ulaşabiliyor muyuz? Ya da bu konuda önerebileceğiniz yerler varsa yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Selin ARAS
    Çevre Mühendisi - C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

2. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Selin hanım merhabalar,
    Bu eğitimleri benim bildiğim kadarıyla da sadece makine mühendisleri odası vermekte.
    Şahsen Sapancı ve işaretçi eğitimini bende personellerime makine mühendisleri odasından aldırmaktayım.
    İyi çalışmalar,

selin bu yazıya teşekkür etti.
  3. alix

alix TÜİSAG Üyesi

Bu tür mesleki eğitimler, Milli Eğitim kurumlarından veya Milli Eğitim Kurumları tarafından yetkilendirmiş eğitim merkezlerinden alınmasına dikkat edilmelidir.

4. selin

selin TÜİSAG Üyesi

Tekrar Merhaba,

Şarjlı transpalet kullananlara da MEB' den yetkili kuruluşlardan eğitim aldırmak gerekli midir? Yoksa genel hatlarıyla İSG Uzmanı' nın eğitim vermesi yeterli olur mu? Bununla ilgili yasal bir dayanak var mıdır?

Ayrıca firmamızda tavan tipi gezer vinçler(10 ton kapasiteli) ve cnclerin/makinaların direkt üzerinde (300-1000 kg arası kapasiteli) parça bağlamak, vs. için kullanılan yine gezer ve tavan tipi vinçler var. Vinç operatör eğitimini bu tarz daha düşük kapasiteli vinçleri kullanlara da aldırmak gerekir diye düşünüyorum ama uygulamada durum nedir? Ne şekilde hareket etmek gerekir?
    Bu konuda çalışma yapan kişilerden bilgi vermelerini rica ediyorum.

Saygılarımla,

Selin ARAS
    Çevre Mühendisi - C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

İsmail HAN bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica