Kazancı & Vinç & Forklift Ehliyeti için Kurslar

selin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba,

İstanbul Avrupa Yakası' nda Vinç ve Forklift Ehliyeti kursları için Güngören' de birkaç firma bulabildim, Kazancı Belgesi için de sadece Makina Mühendisleri Odası' nda eğitim bulabildim; ancak alternatif teklif alabileceğim başka kurumlara/firmalara ulaşamıyorum.

Yetkili kurumların listesine herhangi bir yerden ulaşabiliyor muyuz? Ya da bu konuda önerebileceğiniz yerler varsa yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Selin ARAS
Çevre Mühendisi - C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Selin hanım merhabalar,
Bu eğitimleri benim bildiğim kadarıyla da sadece makine mühendisleri odası vermekte.
Şahsen Sapancı ve işaretçi eğitimini bende personellerime makine mühendisleri odasından aldırmaktayım.
İyi çalışmalar,

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Bu tür mesleki eğitimler, Milli Eğitim kurumlarından veya Milli Eğitim Kurumları tarafından yetkilendirmiş eğitim merkezlerinden alınmasına dikkat edilmelidir.

selin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Tekrar Merhaba,

Şarjlı transpalet kullananlara da MEB' den yetkili kuruluşlardan eğitim aldırmak gerekli midir? Yoksa genel hatlarıyla İSG Uzmanı' nın eğitim vermesi yeterli olur mu? Bununla ilgili yasal bir dayanak var mıdır?

Ayrıca firmamızda tavan tipi gezer vinçler(10 ton kapasiteli) ve cnclerin/makinaların direkt üzerinde (300-1000 kg arası kapasiteli) parça bağlamak, vs. için kullanılan yine gezer ve tavan tipi vinçler var. Vinç operatör eğitimini bu tarz daha düşük kapasiteli vinçleri kullanlara da aldırmak gerekir diye düşünüyorum ama uygulamada durum nedir? Ne şekilde hareket etmek gerekir?
Bu konuda çalışma yapan kişilerden bilgi vermelerini rica ediyorum.

Saygılarımla,

Selin ARAS
Çevre Mühendisi - C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.