Osgb Denetimleri

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında sümeyratan01 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. sümeyratan01

sümeyratan01 TÜİSAG Üyesi

merhabalar arkadaşlar OSGB denetimlerinin sıklaştığı duymunu aldık.bu denetimlerinde nelere bakılıyor bilen arkadaşlar var mı acaba?

2. cagatay060606

cagatay060606 TÜİSAG Üyesi

Yönetmelik standartlarına uyulup uyulmadığına bakılıyor. Bunun dışında İş Güvenliği Uzmanlarına ve İş Yeri Hekimlerine verilen ders saatlerine uyulup uyulmadıklarına devamsızlık çizelgesinde birbirinin yerine imza atan varmı diye bakıyorlar. Komik gelebilir ama Bakanlık yetkililerin Ankarada bir OSGB yapmış olduğu denetimde Hocanın kursiyerleri 10 dk erken çıkardığı tespit edilmiş ve ceza yediklerini biliyorum.

ali türk 2013 ve deryayran bu yazıya teşekkür etti.
  3. Seda Aslan

Seda Aslan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Peki yeni açılmakta olan bir OSGB için denetim süreci nedir ? Bilgi verirseniz sevinirim.

4. açılış başvurusu için yapılan başvurudan em geç 2 hafta içinde geliyorlardı diye biliyorum.ama siz yinede yönetmeliğe bakın..bkz isg hizmetleri hakkında yönetmelik

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Seda Aslan

Seda Aslan TÜİSAG Üyesi

Ali bey teşekkür ederim cevabınız için evet 2 hafta içerisinde geliyorlar bizde tam o iki haftanın içerisindeyiz. Bugün gelmezlerse yarın gelecekler o durumdayız. Benim sormak istediğim neler sorarlar, bu süreci aşmış kişiler ne gibi zorluklar ve aksaklıklar ile karşılaştılar, nelere dikkat edelim, neyi atlamayalım gibi.... Zaten isg hizmetleri yönetmeliğinde yazan her şeyi ve fazlasını harfiyen yaptık ama genede endişeliyiz.

6. yönetmelikte yazan durumlara dikkat ettityseniz sıkıntı yaşamazsınız.bazıları biraz detaycı olabiliyor.mesela bizim doktor odası iş merkezinin mutfak tezgahı olan bölümünde idi.doğalgaz tesisatına set üstü ocak bağlıydı.onu kaldırttılar. bardakları felan görünür yerden kaldırttılar. gibi.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Seda Aslan

Seda Aslan TÜİSAG Üyesi

İşte bende o ayrıntıcılardan korkuyorum. Teşekkür ederim ali bey

8. hüseyinkaradeniz

hüseyinkaradeniz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba, OSGB denetimleri ile ilgili bakanlıktan kesin talimat var ve direk kesilen faturalardan bakılarak iş yapılan yerler İSG katip sistemiyle karşılaştırılıyor. hatta tek bir seferde yapılan risk, acil, eğitim gibi, uzman ve hekim çalıştırma yükümlülüğü olmayan firmalara bile sistemden görevlendirme yapılması gerektiği bildiriliyor. yani osgbler sadece uzmanlık, hekimlik ve diğer sağlık personeli dışında fatura kesemez bildiriminde bulunuyorlar. denetlemeyi yapanlar sgk sosyal denetmenler.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica