Risk Değerlendirmesi Dosyasında Olması Gerekenler.

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında Shun tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. aysunk86

aysunk86 TÜİSAG Üyesi

mustafa bey bişey sorucam şimdi biz riskdeğerlendirmesini yaparken iş yerinin özelliklerine göre yöntem seçicez değil mi şimdi 2 kişi çalıştıran birkırtasiyeye rd yaparken bu kadar teferruatlı bir rd ye gerek var mı mesela matris metodu gibi çsgb nin yayınlanan rehberlerini örnek alabilir miyiz yani küçükişletmeler için tehlike risk mevcut önlemler alınacak önlemler sorumlu ve tarih gibi yazsak yeterli olur mu ben birine böyle yaptım da.

2. ataselim

ataselim TÜİSAG Üyesi

Mustafa bey ve chemistanbul Risk değerlendirmesine ve raporlama ile ilgili genel ifadeleri paylaştılar, risk oluşturan etkenler az ise abartmaya gerek yok, olmayan yada oluşmayacak riskleri olacakmış gibi göstermek değil de oluşma ihtimali olanların ifade edilmesi gerekiyor, Bakanlığın yayınladığı format her uzman için kaynak olabilir, eklenecek bir risk tespitinde bulunursanız sizler de ekleme yapabilirsiniz, iyi çalışmalar

aysunk86 bu yazıya teşekkür etti.
  3. ataselim

ataselim TÜİSAG Üyesi

Ben ilk risk değerlendirmemi 5 katlı bir restauranta yaptım, yönetmelikte ifade edildiği gibi özveri ile 3 hafta içerisinde ara ara bir şeyler ekleyerek tamamladım ve risk değerlendirmesinden sonra acil durum planı hazırladım, ilk yaptığımız tam olacak diye birşey olmaz, muhakkat teslim edilene kadar az buçuk bi düzenleme olmakta ve her an acaba unuttuğum birşey var mı diye düşünmekteyim, restaurant çalışmam diğer çalışmalarım için temel oldu fırın için altlık oldu, metal, tekstil, inşaat, teknik servis gibi işletmeler açısından iyi bir başlangıçtı, chemsitanbul ve Mustafa bey de güzel özetlemişler, yalnız acil durum planında acil durum toplanma alanı ve acil çıkışları gösterir basit bi kroki oluşturmak da işimizi kolaylamak için gerekmektedir, herkese iyi çalışmalar

4. p.öztürk

p.öztürk TÜİSAG Üyesi

bende risk değerlendirmesi ekibiyle birlikte belirtilen sıralamaya uygun şekilde hazırlıyorum risk analizini. doneleri topladıktan sonra rapor haline gitiriyorum. zaten kitapçık gibi oluyor .buna ilave olarak eğer analizini yaptığım iş yeri büyük ise iş yeri krokisinide ekliyorum. kroki eklerken belli bikiritere uymuyorum. eklemem gerektiğini düşünüyorsam ekliyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ataselim bu yazıya teşekkür etti.
  5. imsiyat

imsiyat TÜİSAG Üyesi

paylaşımlarda eksik olan prosedür gereği 8 sayfa var ama risk örneği ne şekilde onu görmek gerek .

Benim kafam karışık şu an rd yaparken mevcut tedbirler alınmasa sorun olur mu ? rd yönetmeliğinde sadece dikkate alınır diyor dökümantasyonda zaten bununla ilgili bir bilgi yok .

6. p.öztürk

p.öztürk TÜİSAG Üyesi

risk analizini yaparken bir ekiple birlikte yapıyoruz. yani bizim görevimiz yol gösterici olmak . bu mantıkla düşünce isk analizi hazırlarken tehlike ve riskler belirlendikten sonra alınmış mevcut önlemlere bakıp daha sonrada düzeltici önleyici ek faaliyetleri belirleyerek risk analizi oluşturulması gerektiğini düşünüyorum (zaten bu anlattığımşekilde yapıyorum analizide) buna ilave olarakda risk derecesine göre bakıp öncelik sırasına göre risklerin aksiyon şemasını oluşturuyorum.

bizim görevimiz tavsiyede bulunmak-bilgilendirmek. dolayısıyla ben bu mantıkla düşünüp gördüğüm eksiklikleri yazıp nasıldüzeltilebilir o konudada fikir veriyorum. ondan sonra yapıp yapmamak işverene kalmış. ama zaten kanunda da işverinin sorumluluğunda olan şeyler belirtiliyo. bu sebeple işverende kendi sorumluluklarını yerine getirmek zorunda. eğer sorumluluklarını yerine getirmezse de sonuçlarına katlanır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Mustafa ULUSOY bu yazıya teşekkür etti.
  7. vinz

vinz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    risk değerlendirmesi dosyasında çalışma alanlarının-bölümlerinin metrekare bilgileri olması gerekir mi?

Mustafa ULUSOY bu yazıya teşekkür etti.

8. Yönetmeliğe göre böyle bir zorunluluk yok

cmysv bu yazıya teşekkür etti.
  9. waztez

waztez TÜİSAG Üyesi

Mustafa Bey,

Paylaştığınız metodun adı nedir?

10. cem_al1907

cem_al1907 TÜİSAG Üyesi

İmza sayfasının nasıl olduğunu söyleyebilir misiniz?

11. bg13032003

bg13032003 TÜİSAG Üyesi

merhaba. bir örnek paylaşabilir misiniz lütfen?

12. Hüseyin Cann

Hüseyin Cann TÜİSAG Üyesi

-
    Buyurun, Bu Analizde ki ilk 13 madde standart olarak kullanıyorum yani yaptığım bütün Risk Analizlerinde var umarım sizinde işinizi görür.

Ekli Dosyalar:

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica