TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Sınav Hakkı Ile Ilgili...

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Volkan GÜRSU tarafından paylaşıldı.

1. Volkan GÜRSU

Volkan GÜRSU TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)

Merhabalar. Benim size bir sorum olacaktı 18 mayıs iş güvenliği uzamnalığı sınavına girdim sanırım 68 alıyorum kalıcam çok büyük ihtimalle. Sorun şu Ağustos ayında askere gidecem sınava da askerdeyken girmek istemiyorum malum yeni yasadan sınav olucaz çalışmak lazım.Bir kaç yerde okudum diyor ki aday sınava girdiği tarihten itibaren 1 yıl içinde 1 snava daha girebilir. Ben kısa dönem gidersem Ocak ayında gelicem ve Mayıstakine giricem diyelim 18 mayıs sonrası oldu 1 seneyi geçiyo girebilecek miyim sınava? diyelim uzun dönem çıktı seneye Ağustos ayında giriyorum askerde girmezsem o hakkım yanıyor mu ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Sercan SELÇUK

Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

benim bildiğim ağustos sınavına girmeniz gerek eskiden yılda 2 kere oldugundan bu yılda 2 kere girme hakkı verilmişti . simdi 3 üncüyü yaptılar ancak 2.den de gecemezseniz tekrar kursa gidip kayıt olmanız gerekmekte tekrar hak da vermezler zannetmiyorum . benm bildiklerim bunlar şimdilik gene en sağlıklı bilgiyi bakanlığı arayarak öğrenin derim. kolay gelsin

Volkan GÜRSU bu yazıya teşekkür etti.
  3. TÜİSAG GOOGLE MAIL GRUBUNA KATILDINIZ MI ?

Gün içerisinde mevzuatlardaki gelişmelerden ve sitemizde paylaşılan önemli belge ve dosyalardan sizleri hızlı bir şekilde haberdar edebilmemiz için 21.500 üzerinde üyesi bulunan Google Mail grubumuza bekliyoruz. Üyelik için aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra çıkan kutucuğa mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. Akabinde mail adresinize gelecek olan maili onayladığınız taktirde grubumuza katılımınız tamamlanacaktır. 
    Grubumuza katılmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayın;

http://groups.google.com/group/isgfrm/subscribe 
    Saygılarımızla, 
    TÜİSAG Yönetimi

4. kymtersgzl

kymtersgzl TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Bence girebilme imkaniniz varsa girin sanirim bu sinavda da egitiminizi eski yonetmelige gore ald icin ayni sekilde olur ve o daha kolay olur bence o kadarda insafsiz olamazlar belli de olmaz

Volkan GÜRSU bu yazıya teşekkür etti.
  5. çağlayan

çağlayan TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    bende 18 mayıs sınavından kaldım. ağustos sınavına başvursam ama sınava girmezsem hakkım yanıyor mu??

6. ersancavdar

ersancavdar TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    VOLKAN BEY, BİR KİŞİ KURSA GİTTİKTEN SONRA 2 DEFA SINAVA GİRME HAKKI VAR, İKİSİNDEN DE SINAVI GEÇEMEZ SE KURSU YANAR TEKRAR KURSA GİTMESİ GEREKİR.

AYRICA BİR KİŞİ KURSA GİTTİKTEN SONRA SINAVLARA GİRMEDİ VEYA BİRİNE GİRDİ DİĞERİNE GİRMEDİ, BÖYLE BİR DURUMDA DA KURSUN GEÇERLİLİK SÜRESİ 3 YILDIR. 3 YILDAN SONRA KURS YİNE YANAR. BİLGİNİZE

7. ersancavdar

ersancavdar TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE
    EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    Sınavlar
    MADDE 28 (1) Eğitim programlarını tamamlayan adayların sınavları Genel Müdürlükçe yapılır veya yaptırılır.
    (2) Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde en fazla iki defa ilgili sınavlara katılabilir. Bu sınavlarda başarılı olamayan veya eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde sınava katılmayan adaylar yeniden eğitim programına katılmak zorundadır.
    (3) Bu Yönetmelik hükümlerine göre eğitim alma şartı aranmaksızın sınavlara katılım hakkı tanınanlar, bu haklarını en fazla iki defada kullanabilirler. Bu kişilerin sınavlarda iki defa başarısız olması durumunda, ilgili eğitim programını tamamlamak şartıyla sınavlara katılabilirler.
    (4) Sınavlarda 100 puan üzerinden en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılır, sınav sonuçlarına itirazlar sınavı düzenleyen kurum tarafından sonuçlandırılır.

8. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

9. çağlayan

çağlayan TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    peki sınav için para yatırsak, ancak sınava girmezsek ne olur ??

10. heaven_sent

heaven_sent TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    para yatırıp başvuruyu da yapıp girmezsek hak yanar mı? :)

11. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    hayır

12. DEMET AYDIN

DEMET AYDIN TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Merhabalar,

18 Ağustostaki İSG sınavına parayı yatırdım sınava giriş belgemde var fakat sınava hazır olmadığım için girmek istemiyorum . Eğer girmezsem hakkım yanar mı yoksa 2 hakkım mı oluyor? Kesin bilgilendirme yapabilir misiniz?

13. Kemal Erdal Çelen

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    3 yıl içinde 2 hakkınızı kullanmanız gerekir.

14. eilenist

eilenist TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    yani 2. sınava başvurupta gidilmezse bir kere daha başvuru hakkı oluyor mu?

15. Seçkin Öner

Seçkin Öner TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Bende hazır olmadığım için başvurmuş olduğum sınava girmedim.. Hakkım yandımı??

16. Özlemcik06

Özlemcik06 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    18 ağustos sınavından 68 ile kaldım. ancak 23 kasımdaki sınava girmek istemiyorum. hazırlanamayacağım için. 2.hakkımı 2014 te kullanabiliyor muyum?

17. akif.dogan

akif.dogan TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    yönetmelikte 3 yıl süre vermiş 2nci sınav hakkı için eğitim bittiği tarihten itibaren 3 yıl içinde sınav hakkın var

Hakan RÜZGAR bu yazıya teşekkür etti.
  18. umutisg

umutisg TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Girmediğiniz sınav için hak yanmaz

19. umutisg

umutisg TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Girmediğiniz sınav icin hak yanmaz.

20. Çağdaş AKALINLI

Çağdaş AKALINLI TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    yani bu cumartesi sınava ilk girecek biri için eğer sınava girmezse 2 tane daha sınav hakkı var diyebilir miyiz?

21. Kemal Erdal Çelen

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    sınav ücreti yanar mı?

22. çağlayan

çağlayan TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    eğer sınava girmezseniz 2 hakkınız var.
    ÇSGB bu konuda sınav ücretini yatırıp başvuru yapsanız bile sınav salonuna girip imza atmadığınız sürece hak kaybına uğramazsınız diyor. Bizzat kendim yaşadım.

Hakan RÜZGAR, İlhantu, Kerem Zengin ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. isg kac sinav hakki var

,
  2. işyeri hekimliği sınavına kaç kez girilebilir

,
  3. isg sınavına giriş hakkı kaç

,
  4. iş güvenliği uzmanlığı sınavına kaç kez girilebilir,
  5. iş sağlığı ve güvenliği sınav hakkı kaçtır,
  6. işyeri hekimliği sınav hakkı kaçtır,
  7. isg de kac sinav hakki var,
  8. is sagligi ve guvenligi sinav hakki 3 yilda 2 defa,