Tartışma : B Sınıfı Uzmanların Çok Tehlikeli Sınıfa Bakması Temmuz 2020 Son

B sınıfı uzman olup çok tehlikeli sınıfa bakıyorum

• Evet

Kullanılan: 251 66.2%
  • Hayır

Kullanılan: 128 33.8%

• Kullanılan toplam oy
    379
  • Anket kapatılmış .

DİNCER KUCUK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Tüm komisyon üyelerine tek tek mail attım konu hakkında herhangi bir çalışma olup olmadığını sordum bakalım cevap gelecekmi

poyraz demir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Bende komisyon üyelerine pandemi yüzünden sınavın ertelenip hak kaybı olması konusunda mail attım.

poyraz demir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Komisyonu aradım. Komisyonların da böyle bir çalışmaları yokmuş. Bakanlığın böyle bir çalışması var mı bilmiyorum dediler. Bildiğim kadarıyla bakanlıkta böyle bir çalışma yapmadı. Bu gidişle ertelenmeyecek gibi duruyor.

Scfb

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sadece a sınavına 2500-3000 kişi giriyor. Milletin tuzu kuru galiba, kimse uğraşmadı ertelenmesin bakalım ne olacak, hak ettik bunu. en çok hak eden kişiler bunlar sınavların zorluğuyla zaten ortada. baret rengini bilip A sınıfı olup 1 gün uzmanlık yapmayan geliyor burada herkes kendi sınıfına baksın diye ahkam kesiyor. senin sınıfın o mu onu düşün asıl. pirimden a yapılcağına keşke 10 yıl ertelenseydi kanun. hak edip yaklaşık 5 yıl çalışmış kişiler sınav geçemiyor üstüne bide sınavları iptal oluyor. Pirimden olup bu işi yapmayıp ahkam kesenler şu son 2 sınavdan 40 alamaz. Buyursunlar bakalım yapabilecekler mi sahada bu işleri.

rtay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Yanlış hatırlamıyorsam prim gününden A sınıfı sınavı en son 2014 yılı Mayıs ayıydı. O tarihte primden A olup da sahada çalışmaya başlayanlar zaten 6 yıl içinde epey tecrübe sahibi olmuşlardır. Ha bu arada ben de 2013 Artalık ayı sınavından sonra primden A oldum. Ama öncesinde üretim sektöründe yaklaşık 20 yıllık tecrübem vardı ve çeşitli firmalarda isg kurullarında görev aldım. 2014 yılından beri çalışmamış A sınıfları olabilir, bunların elbette isg bilgi ve birikimi oldukça azdır. Aynı durum belge aldıktan sonra çalışmayan B ve C'ler için de geçerli. Ama bunların azınlıkta olduğunu düşünmekteyim. Dolayısıyla şu prim günü meselesini bırakıp çözüme odaklanalım artık.

Scfb

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Yanlış hatırlamıyorsam prim gününden A sınıfı sınavı en son 2014 yılı Mayıs ayıydı. O tarihte primden A olup da sahada çalışmaya başlayanlar zaten 6 yıl içinde epey tecrübe sahibi olmuşlardır. Ha bu arada ben de 2013 Artalık ayı sınavından sonra primden A oldum. Ama öncesinde üretim sektöründe yaklaşık 20 yıllık tecrübem vardı ve çeşitli firmalarda isg kurullarında görev aldım. 2014 yılından beri çalışmamış A sınıfları olabilir, bunların elbette isg bilgi ve birikimi oldukça azdır. Aynı durum belge aldıktan sonra çalışmayan B ve C'ler için de geçerli. Ama bunların azınlıkta olduğunu düşünmekteyim. Dolayısıyla şu prim günü meselesini bırakıp çözüme odaklanalım artık.
Çözüm isg nin gelişmesi bu da 5 yıldır çalışanların sınavının iptaliyle mağdur edilmesiyle ulaşılamaz. Pirimden a olup çalışanlara kimsenin sözü yok olamazda. ama çalışmayan da çok.

gelişmesi için uğraşmalıyız mesela tam zamanlı uzmanı artık osgb görevlendiremesin. 500 çalışan istihdam eden tehlikeli sınıfdaki işyeri iguyuda istihdam etsin. osgb den hizmet alamasın. bunlarla uğraşacağımıza uğraştığımız şeye bak, tek suçlusu bakanlık acil kapatılmalı neyi doğruki ?
ibys diye birşey çıkardı evlere şenlik, sırf yetki verdiği firmalardan 200 bin kazanmak için, kendisi tüm firmaları ve çalışnları kapsayan bir sistem kuramazmıydı. bunlar gibi yaptıkları her iş hatalı. ertelemesinler görelim bakanlığı varmı güçleri

• Like
Tepkiler: c.g

murat canik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
A sınavına girecek B sınıfı Uzmanların sayısı yaklaşık 3000 kişi, Bu kişilerden geçmiş dönemlerde sınavlardan 60 ve üzeri alan ve 5 yıl boyunca A Sınıfı uzman gibi çalışmış olanların bence A sınıfı uzmanlık belgesini çoktan hak ettiklerini düşünüyorum. Bu insanların çoğu zaten çok tehlikeli sınıfla ilgileniyorlar. Stres altında çalışıyor bir de 6 ay sınav stresi eklenerek yaşayacaklar 6 ay boyunca işinden çocuklarına ayıracakları zamandan kısıp sınava hazırlanacaklar sınav stresi ile verimleri düşük olarak çalışacaklar. 5 yıl çok tehlikeli sınıfta çalışmış ve geçmiş dönem sınavlardan 60 ve üzeri alan uzman arkadaşlara böyle bir şey yapılabilirse tüm uzmanların destekleyeceğini düşünüyorum.

kadirkaraman1903

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
170 mi aradım uzatma ile ilgili bir şey yok dedi şuan için ama uzayabilir de diye cevap verdi gidişat gösteriyor ki büyük ihtimal uzar

Scfb

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
170 ile isggm hikaye, 170 duymak istediğini söylüyor, isggm bizim yetkimiz yok yasal düzenleme gerekiyor sizin gibi bizde bekliyoruz yapılıp yapılmayacağını diyor. haklılar top komisyonda o yüzden hepimize düşen komisyonu 1 kere aramak.

poyraz demir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
170 ile isggm hikaye, 170 duymak istediğini söylüyor, isggm bizim yetkimiz yok yasal düzenleme gerekiyor sizin gibi bizde bekliyoruz yapılıp yapılmayacağını diyor. haklılar top komisyonda o yüzden hepimize düşen komisyonu 1 kere aramak.

Çok arayan var ama bizim bu konuyla ilgili yaptığımız bir çalışma yok dediler. Bakalım. Kaldı 6 gün. Benim tahminim ertelenmeyeceği yönünde ama umarım ertelenir.

murcelikel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Komisyonu aradım. Komisyonların da böyle bir çalışmaları yokmuş. Bakanlığın böyle bir çalışması var mı bilmiyorum dediler. Bildiğim kadarıyla bakanlıkta böyle bir çalışma yapmadı. Bu gidişle ertelenmeyecek gibi duruyor.
hangi komisyon bende arayım yada mail atayım

EnviEn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Geçen yılki durumda da bakanlık,170 ve komisyon sekreterleri çalışma yok diyordu birkaç gün kala dahi. Ancak süre dolduktan sonra uzattılar.
Şahsi kanaatim sınav ertelenme durumunda dolayı en kötü yıl sonuna kadar uzayacağı yönünde.

murcelikel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Geçen yılki durumda da bakanlık,170 ve komisyon sekreterleri çalışma yok diyordu birkaç gün kala dahi. Ancak süre dolduktan sonra uzattılar.
Şahsi kanaatim sınav ertelenme durumunda dolayı en kötü yıl sonuna kadar uzayacağı yönünde.
İnşallah öyle olur burda komisyon yazılmış acaba hangi komisyon hangi komisyon arasak .. peki süre dolduktan kaç gün sonra uzattılar ? Cevaplarsanız sevinirim

başak can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Tüm komisyon üyelerine tek tek mail attım konu hakkında herhangi bir çalışma olup olmadığını sordum bakalım cevap gelecekmi

bu komisyon üyelerinin mail adreslerini bana da iletirmisiniz, bizde görüşelim. ne kadar çok iletirsek inşaAllah ertelenir.

başak can

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
bu komisyon üyelerine nasıl ulaştınız bana da iletirmisiniz, bizde görüşelim. ne kadar çok iletirsek inşaAllah ertelenir.

poyraz demir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.