Nerde Bu Devlet Ne Bu Firmalar...

Mahmut KONUKCU

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar evet firmaların genel tavrı, durduk yere(denetim, yaptırım vs. yokken) neden ben kendime bir gider kapısı daha açayım yönünde. Zaten işverenler çevre müh., İSG uzmanı, TMGD gibi mesleklerden pek hazzetmezler :) Ancak ben Merve girgin arkadaşımıza katılıyorum 2016'dan itibaren baskı başlayacaktır. Şu an çalıştığım firma TMFB'yi komşu bir firmanın ceza yemesi sonucu aldı :) Biraz daha sabır...

özcan kandemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar evet firmaların genel tavrı, durduk yere(denetim, yaptırım vs. yokken) neden ben kendime bir gider kapısı daha açayım yönünde. Zaten işverenler çevre müh., İSG uzmanı, TMGD gibi mesleklerden pek hazzetmezler :) Ancak ben Merve girgin arkadaşımıza katılıyorum 2016'dan itibaren baskı başlayacaktır. Şu an çalıştığım firma TMFB'yi komşu bir firmanın ceza yemesi sonucu aldı :) Biraz daha sabır...
Bunlar duymak istediğimiz şeyler :D evet biraz sabır, sabrın sonu selamettir inşallah hükümet kurulursa bakanlıklar belli olursa 2016 başında herşey rayına oturur diye ümit ediyoruz.
Denetimler başlar herkes herşeyi kuralına uygun yaparsa meslekte yerini bulur inşallah.

Meryem betül öz şahin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meryem Hanım sertifika almak için süre sıkıntısı yok lakin bakanlık ona bakmaz siz 3 ekim 2015 günü sınava girdiniz ve başarılı oldunuz,ne zaman dilekçe gönderirseniz gönderin bakanlık 3 ekim 2020 tarihinde bitecek şekilde sertifikanızı size kargo yoluyla gönderir.Kısacası işe başlayacaksınız bir an önce alın,571 tl sadece dilekçe için tamamlanması gereken bir belgedir.
çok tesekkur ederim.. ulaştırma bakanlığında tmgd lerin isimlerine nerden ulaşabiliriz

Meryem betül öz şahin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meryem Hanım sertifika almak için süre sıkıntısı yok lakin bakanlık ona bakmaz siz 3 ekim 2015 günü sınava girdiniz ve başarılı oldunuz,ne zaman dilekçe gönderirseniz gönderin bakanlık 3 ekim 2020 tarihinde bitecek şekilde sertifikanızı size kargo yoluyla gönderir.Kısacası işe başlayacaksınız bir an önce alın,571 tl sadece dilekçe için tamamlanması gereken bir belgedir.
birde çorumdan gitmesem de belgeleri kargo ile göndersem olur mu.. en güvenilir adres hangisi bi bilginiz var mi acaba

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
TMGD henüz olgunlaşmayan bir meyve durumunda, dalında duruyor olgunlaşıp lezzet vermesi için biraz sabretmek gerekli.

Gökhan Sönmez

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
çok tesekkur ederim.. ulaştırma bakanlığında tmgd lerin isimlerine nerden ulaşabiliriz
1-)http://www.tmkt.gov.tr/ sitesine girin,sol alt tarafta ''yetkilendirilen kişi/kuruluşlar'' yazıyor ona tıklayın 'tehlikeli madde güvelik danışmanları listesi'' yazıyor excel dosyası şeklinde pcnize indirebilirsiniz
2-)Belgelerinizi tamamlayıp dilekçeyle beraber GMK Bulvarı No:128/A Maltepe/ANKARA adresine kargo ile yollayın dilekçede belirteceğiniz adrese 15-20 gün içinde bakanlık taraafından gönderilir.

oktay kuloğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Avukat
İhtiyaç oldukça sınav olmalı en önemlisi bu bence şuan izmirde bir şirketle görüşme içerisindeyim. Adamların dediği aynen şu 5 yere 1500 tl fiyat ceken kişiler var ve calisanlar var sadece bir imza atiyorlar. Boyle diyen birine ben nasıl şimdi 3000 4000 fiyat vereyim o işleri gecelim. Bu sekilde fiyat verenleri sikayet etmek lazım geregininde yapilmasi lazim kaldiki suan boyleyse durum önümüzdeki sinava 20.000 kisi girecek bu sinavin yilda 4 5 kere yapıldığını düşünürsek o 1500 lira verenler 100 lirada verir. Isimiz zor vesselam. Bizim insanımızla işimiz zor.

oktay kuloğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Avukat
1-)http://www.tmkt.gov.tr/ sitesine girin,sol alt tarafta ''yetkilendirilen kişi/kuruluşlar'' yazıyor ona tıklayın 'tehlikeli madde güvelik danışmanları listesi'' yazıyor excel dosyası şeklinde pcnize indirebilirsiniz
2-)Belgelerinizi tamamlayıp dilekçeyle beraber GMK Bulvarı No:128/A Maltepe/ANKARA adresine kargo ile yollayın dilekçede belirteceğiniz adrese 15-20 gün içinde bakanlık taraafından gönderilir.

Bakanlıkla yeni görüştüm belgeyi yeni alacak arkadaşlar icin belge gönderilmesi 1-1.5 ayı bulabilir sınavı kazanan çok dendi ek bilgi vereyim dedim :)

EMRE DÜNDAR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bakanlıkla yeni görüştüm belgeyi yeni alacak arkadaşlar icin belge gönderilmesi 1-1.5 ayı bulabilir sınavı kazanan çok dendi ek bilgi vereyim dedim :)

Tam 1 ay oldu halen gelmedi belge. E devlette yangın belgesi inceleme aşamasında yazıyor..

oktay kuloğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Avukat
Bu işlere bakan bakanlıktaki bir çalışan izne ayrılmış. Bir kişi sanirim bu işlerle ilgileniyor şuan ve bu kadar kazanan beklemediği için böyle olmuş. Yakın zamanda gelir belgen sanırım.

Gökhan Sönmez

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Tam 1 ay oldu halen gelmedi belge. E devlette yangın belgesi inceleme aşamasında yazıyor..
İnşallah bu haftaiçi tamamlanıp gönderilir Emre Bey,bayadır bekliyorsunuz gerçekten ama herkesin dediği gibi Bakanlık'ta bu işlerle ilgilenen 1-2 kişi olunca ve çok kazanan olduğu için bu kadar sürdü hayırlısı olsun,belgeniz gelince paylaşırsınız=)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.