Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

hebun cıwan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
türkiyenin tüm bölgelerinin şartları göz önüne alırsak yeni başlayan C sınıfı uzmanın maaş talebi ne olmalı.

Kafi Can AKIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
ne yazık ki OSGB lerin , yani işverenimizin gözünde bu 1500 tl ... hatta imkan
Hocam ben çalışmama rağmen beni birçok OSGB aradı 2500 artı yol yemek teklif ettiler.Acil olduğunu söylediler.Artık OSGB ler uzman bulamıyor galiba.İnşaat için 3000 teklif edende oldu (isteyene özelden isimde verebilirim).İnşaat için 3000 liranın çok az olduğunu söyleyerek kabul etmedim.
Hangi şehir için aldın bu teklifi bilmiyorum ancak şöyle bir durum da var. İstanbul yada Ankara gibi şehirlerde 2000-2500tl maaşla çalışacağına Eskişehir gibi bir yerde 1500 lira karşılığında çalışırsan daha karlı çıkarsın. 2500tl teklif ettilerse ya Ankaradır yada İstanbul.

infra

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
uzman maaş otoritesi sensin galiba volkan. a b c herkese bi fiyat biçmişsin. benim merak ettiğim bu kadar net nasıl eder biçebildiğin?
en önemlisi şu aralıkta da olsun demiyorsun 2500 gibi nokta atışı maaş biçiyorsun.
maalesef özellikle sanayinin durumu içler acısı. hal böyle iken sanayici ceza yemeyi bile göze almış durumda. battı balık yan gider mantığı. e bu da malesef zincirleme olarak uzman maaşlarına kadar yansıyor.
öte taraftan bir iş kapısı olarak görülen uzmanlığa son 5-6 senede olur olmaz herkes yönlendi. hakkıyla yapan ile "boş" uzmanlar karıştı. artık patronlar emin olamıyor alacağı uzmanın hakikaten işine yarayıp yaramayacağından. istihdam eden de bunu sadece yasal zorunluluktan yapıyor. uzman görüşünü dinleyecek bilinçte işveren çok az.
tüm bunlar üstüste gelince maaşlar da taban yaptı.
piyasa düşmesin eyvallah da bu insanların da çalışması gerekecek.
size tavsiyem ilk bir iki yıl dişinizi sıkıp gerçek manada tecrübe kazanmanız. ilk yıllar belki karın tokluğuna çalışacaksınız ama ileride rahata erersiniz.
Not: B sınıfı uzmanıyım ve herhangi bir osgb ile alakam bulunmamaktadır.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
uzman maaş otoritesi sensin galiba volkan. a b c herkese bi fiyat biçmişsin. benim merak ettiğim bu kadar net nasıl eder biçebildiğin?
en önemlisi şu aralıkta da olsun demiyorsun 2500 gibi nokta atışı maaş biçiyorsun.
maalesef özellikle sanayinin durumu içler acısı. hal böyle iken sanayici ceza yemeyi bile göze almış durumda. battı balık yan gider mantığı. e bu da malesef zincirleme olarak uzman maaşlarına kadar yansıyor.
öte taraftan bir iş kapısı olarak görülen uzmanlığa son 5-6 senede olur olmaz herkes yönlendi. hakkıyla yapan ile "boş" uzmanlar karıştı. artık patronlar emin olamıyor alacağı uzmanın hakikaten işine yarayıp yaramayacağından. istihdam eden de bunu sadece yasal zorunluluktan yapıyor. uzman görüşünü dinleyecek bilinçte işveren çok az.
tüm bunlar üstüste gelince maaşlar da taban yaptı.
piyasa düşmesin eyvallah da bu insanların da çalışması gerekecek.
size tavsiyem ilk bir iki yıl dişinizi sıkıp gerçek manada tecrübe kazanmanız. ilk yıllar belki karın tokluğuna çalışacaksınız ama ileride rahata erersiniz.
Not: B sınıfı uzmanıyım ve herhangi bir osgb ile alakam bulunmamaktadır.
Uzman maaş otoritesi değilim ama 3 yıllık tecrübem var.hem OSGB hem grup şirket çok uzman gördüm çok maaş teklifi aldım.Çok uzman çevrem var.Piyasa bellidir.Altına iş yapmanın alemi yok.Güvenlik 2000 lira alıyor dedim zaten.Buda sözün bittiği yerdir.Ne diş sıkmasından bahsediyorsun sen oldu uzman BEDAVA çalışsın istersen.Bence mantıksız ve tamamen işveren yanlısı bir yorum olmuş.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ne yazık ki OSGB lerin , yani işverenimizin gözünde bu 1500 tl ... hatta imkan

Hangi şehir için aldın bu teklifi bilmiyorum ancak şöyle bir durum da var. İstanbul yada Ankara gibi şehirlerde 2000-2500tl maaşla çalışacağına Eskişehir gibi bir yerde 1500 lira karşılığında çalışırsan daha karlı çıkarsın. 2500tl teklif ettilerse ya Ankaradır yada İstanbul.
İstanbulda aldım.Fakat Gaziantepte bir OSGB de 3000 e yakın bir teklifte bulundu.

EmreCrn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Abiler şimdi yanlış anlamayın da 2000 lira verseler de kabul etmesem 2500 hakediyorum diye 2000 lira olan biyeri başkası havada kapıcak. O maaşını alıcak ben işsiz olucam. Bunu için çözüm ne?

infra

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Uzman maaş otoritesi değilim ama 3 yıllık tecrübem var.hem OSGB hem grup şirket çok uzman gördüm çok maaş teklifi aldım.Çok uzman çevrem var.Piyasa bellidir.Altına iş yapmanın alemi yok.Güvenlik 2000 lira alıyor dedim zaten.Buda sözün bittiği yerdir.Ne diş sıkmasından bahsediyorsun sen oldu uzman BEDAVA çalışsın istersen.Bence mantıksız ve tamamen işveren yanlısı bir yorum olmuş.
Bak şurada yanlışın var piyasa belli falan değildir.
1- işin olacağı şehre göre maaşlar değişir
2- yapılacak işe göre maaş değişir (inşaat, maden, metal, vs)
3- kişinin bilgi-beceri-tecrübelerine göre maaş değişiri
4- şirketin maaş politikasına göre maaş değişir. (örneğin büyük kurumsal şirketlerde mühendis, uzman mühendis, şef vs. her kademe için maaş bellidir. uzman diye almazlar sizi mühendis diye alırlar siz kurumun belirlediğinden az bile isteseniz size belirlenmiş maaşı verirler)
5- piyasa koşullarına göre değişir

sana gelmiş iş tekliflerine göre, tanıdıklarına göre insanları yanlış yönlendirme istersen. yeri gelir bedava çalışır, geleceğe yatırım yapar.
kurumsal bir şirkette orta düzey yöneticiyim. mühendis işe alım mülakatlarına katılıyorum. yeni nesil mühendisler o kadar donanımlı ki şaşırıyorum. çoğu bir adım ileri geçebilmek için uzman olmuş bile. uzmanlığın yanında dil kurslarına, kalite sistem kurlarına, kişisel gelişim kurslarına bir çanta para haarcıyorlar. karşılığında PARA almadan.
Bugün sebat edip sabrederseniz yarın aydınlığa çıkarsınız. Ama yok ben uzmanım bana bu parayı vereceksin derseniz, kusura bakmayın ama çok şanslı değilseniz üzülürsünüz.
Ben zamanında çok düşük maaşla başladım bu işe. başladığım zaman, altımda çalışan bazı işçiler benden yüksek maaş alıyordu. Sebat ettim, çok çalıştım, kendimi geliştirdim. Bugün çok daha yüksek yerlerdeyim. Para sorun olmaktan çoktan çıktı. Artık daha farklı hedefler koyabiliyorum.
Özellikle gençlere tavsiyem, kariyeriniz önceliğiniz olsun para değil.

Hkn_Erdoğan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Avukat
4- şirketin maaş politikasına göre maaş değişir. (örneğin büyük kurumsal şirketlerde mühendis, uzman mühendis, şef vs. her kademe için maaş bellidir. uzman diye almazlar sizi mühendis diye alırlar siz kurumun belirlediğinden az bile isteseniz size belirlenmiş maaşı verirler)

sana gelmiş iş tekliflerine göre, tanıdıklarına göre insanları yanlış yönlendirme istersen. yeri gelir bedava çalışır, geleceğe yatırım yapar.
kurumsal bir şirkette orta düzey yöneticiyim. mühendis işe alım mülakatlarına katılıyorum. yeni nesil mühendisler o kadar donanımlı ki şaşırıyorum. çoğu bir adım ileri geçebilmek için uzman olmuş bile. uzmanlığın yanında dil kurslarına, kalite sistem kurlarına, kişisel gelişim kurslarına bir çanta para haarcıyorlar. karşılığında PARA almadan.
Bugün sebat edip sabrederseniz yarın aydınlığa çıkarsınız. Ama yok ben uzmanım bana bu parayı vereceksin derseniz, kusura bakmayın ama çok şanslı değilseniz üzülürsünüz.
Ben zamanında çok düşük maaşla başladım bu işe. başladığım zaman, altımda çalışan bazı işçiler benden yüksek maaş alıyordu. Sebat ettim, çok çalıştım, kendimi geliştirdim. Bugün çok daha yüksek yerlerdeyim. Para sorun olmaktan çoktan çıktı. Artık daha farklı hedefler koyabiliyorum.

Aynen haklısınız, bire bir kendimi görüyorum yazınızda. Ben yeraltında daimi nezaretçi olarak 1.500 tl' ye başlamıştım ilk işim. şimdi tecrübem 6 yıl oldu farklı bir sektörde farklı kazanç elde ediyorum, belgelerime gelince bir tek NEBOSH yok diyebilirim onu da yakında alırım. Şirketim zaten yabancı dil ( fransızca, almanca vs.. ), kişisel gelişim eğitimleri, iç denetçi belge eğitimlerimi verdiler. İnsanın kendinde biter, çalışan her zaman kazanır. Tabi bu demek değil, beş para etmez OSGB' lere hizmet edin. İşten anlamayan bir firma vs ile çalışmayın zaten üzerinizden de para kazandırmayın.

houston

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)

sitenin en iyi yorumu :) volkan bey de artık ahkam kesmez umarım o az bu çok diye :)

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

İşin olacağı şehre göre tabi değişir ben 2500 derken taban ücretten bahsettim size yine katılmıyorum.Ne olursa olsun emeğin karşılığı vardır.Kendini geliştir ama hakkınıda al yedirme.Köle değiliz sistem belli sen ucuza çalışırsın sonra zam istersin seni kovar yerine başkasını alır.Kapitalizm böyle birşey.Nitelikli emek hiçbir zaman bedava olmamalı

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Abiler şimdi yanlış anlamayın da 2000 lira verseler de kabul etmesem 2500 hakediyorum diye 2000 lira olan biyeri başkası havada kapıcak. O maaşını alıcak ben işsiz olucam. Bunu için çözüm ne?
Uzmanlar örgütlenecek ve dik duracak kimse ucuza çalışıp emeğini hiç etmeyecek.Sen ucuza çalışan iş yeri hekimi gördünmü hiç?Mesela bütün uzmanlar bir fiyat belirleyip altına düşmese adam seni mecbur çalıştıracak.Ama koyun gibi milletiz maalesef

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bana yorum yapan arkadaşlar zaten ben kurumsal bir şirkette iyi bir maaş alıyorum.Şartlarım iyi ama ne için mücadele veriyoruz davamız için.Uzmanlık mesleği ayağa düşmesin diye.Akıllı olmak lazım beyin bedava arkadaşlar.Emeği öldürmenin anlamı yok.Ucuza çalışan adam mesleğine ihanet eder.

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar benide saatler artınca bi ki yer çağırdı. 7 ile 10 bin arası rakam verdim.. hepsi çok tehlikeli sınıftı. 2 nci kez arayan olmadı.. demek ki daha düşüğe çalışan var. yada saatlerin artmış olması hiç kimseyi bağlamamış..
bende anlamış değilm. sabredebildiğmiz kadar sabredelim. Bakanlığın denetim yapması için dualar edelim.. yoksa kimsenin igu çalıştıracağı yok..

Emirhan Ersöz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
iki yıllık iş güvenliği mezunları çok düşük ücretlerle çalışacaktır. o zaman da onlar tercih edilecektir. bu bahsettiğiniz rakamların çok altında maaşlarla çalışmayı kabul edeceklerdir. neden 2 yıllık mezun kişilerle aynı ünvanı alıyoruz ki
Eda hanım, ''bencede neden aynı ünvanı alıyoruz sorun orda zaten, devletin size bu hakkı tanıması bile çok çok fazla geri alınmalı bu hakkınız o zaman'' derim bende .. Saygılarımla kendinizi bir halt zannetmeyiniz lütfen

houston

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Eda hanım, ''bencede neden aynı ünvanı alıyoruz sorun orda zaten, devletin size bu hakkı tanıması bile çok çok fazla geri alınmalı bu hakkınız o zaman'' derim bende .. Saygılarımla kendinizi bir halt zannetmeyiniz lütfen
emirhan kardeşim bir mühendis ile aynı teknik donanıma sahip olamaz ama 2yıllık bir üniversite mezunu. sadece meslek değil bunun ingilizcesi sorun çözme yetisi öğrenme kapasitesi birçok yönü var. bence 2 yıllıklar tekniker olarak devam ettirilip 4 yıllık isg bölümleri ile uzman yetiştirilmeli

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar bu işin A sı B si C si mezuniyet durumu kalmadı, kıymeti harbiyeside yok, aldığınız riskin karşılığıda yok, olay sadece arz ve talep meselesi, arz ne kadar fazla ise piyasa o kadar çökecektir, dolayısıyla meslek odası olmadan ve taban ücret belirlenmeden serbest piyasa koşullarında belgesini yükseltmek için daha düşük koşullarda çalışabilecek arkadaşlar her zaman olacaktır.

Can Yıldızlar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ankara'da çok büyük ve kapsamlı bir inşaat şantiyesinde tam zamanlı c sınıfı uzman olarak görevlendirmek için osgb 1600 tl maaş önerdi. Çalışma saatleri 8-18 arası ve Cumartesi de aynı saatlerde çalışılacak. Yol parası yok yemek şantiyede veriliyor. Sonuç itibariyle başlamadım ama bu koşullar çok ağır değil mi arkadaşlar? C sınıfı uzmanlık için osgb lerde hep böyle şantiyede sabahtan akşama kadar mı çalışılıyor? En azından ara sıra gidip denetleyip ofise dönülecek tarzda işleyen osgb ler varmı? Osgb lerin büyük çoğunluğunda c. tesi tam zamanlı çalışılıyor mu?

YAŞAR SALUR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar B sınıfı uzmanım 3.5 yıllık bir uzmanlık tecrübem var osgbler ile görüşme yapıyorum tam ölücü çoğu adam bana diyo ki ben A Sınıfı uzmana tam zamanlı 4000 veriyorum sen benden 165 saat için 4000 istiyosun bende dedim ki burada a sınıfı b sınıfı konuşmayalım bu olayı 1.5 yıl sonra oturur konuşuruz ben b sınıfıyım diye siz bana tehlikeli yerleri mi verecekseniz he verecekseniz tamam fiyat konuşulur bu seferde diyo ki olur mu oyle sey heryere bakman lazım ***KESİLDİ*** asgari ücret 1300 tl olmuş sen gelmişsin bana tam zamanlı için 3000 tl diyosun temmuz ayında afedersin ama ***KESİLDİ*** ararsın beni gl görüşelim diye açmam telefonu mail atarsın bu kadar karakter yoksunu olunmaz arkadaşlar sizden ricam çok zorda değilseniz a-b-c farketmez ucuz rakamlara çalışmayın kafamdaki ücretler bence şu c sınıfı 2250-3000 arası en az b sınıfı 4000-5000 a sınıfı 6000-7000 bu rakamlar makuldur ama bu rakamları temmuz sonrası düşünüyorum şuandaki rakamsal politikanız c ile b yi ayırt etmeden b ile a yı ayırt etmeden siz kendiniz belirleyiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.