Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ankara'da çok büyük ve kapsamlı bir inşaat şantiyesinde tam zamanlı c sınıfı uzman olarak görevlendirmek için osgb 1600 tl maaş önerdi. Çalışma saatleri 8-18 arası ve Cumartesi de aynı saatlerde çalışılacak. Yol parası yok yemek şantiyede veriliyor. Sonuç itibariyle başlamadım ama bu koşullar çok ağır değil mi arkadaşlar? C sınıfı uzmanlık için osgb lerde hep böyle şantiyede sabahtan akşama kadar mı çalışılıyor? En azından ara sıra gidip denetleyip ofise dönülecek tarzda işleyen osgb ler varmı? Osgb lerin büyük çoğunluğunda c. tesi tam zamanlı çalışılıyor mu?
O şartlarla vasıfsız işçininde vasıfsızı çalışmaz ancak stajyer uzman çalışır.Haftanın 6 günü 1600 lira hemde inşaat şehir efsanesi geliyordu bana ama geçen bir ilan gördüm şok oldum.İnşallah o çalışma şartlarında birisini bulamazlarda şartları daha insani olarak revize ederler.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar B sınıfı uzmanım 3.5 yıllık bir uzmanlık tecrübem var osgbler ile görüşme yapıyorum tam ölücü çoğu adam bana diyo ki ben A Sınıfı uzmana tam zamanlı 4000 veriyorum sen benden 165 saat için 4000 istiyosun bende dedim ki burada a sınıfı b sınıfı konuşmayalım bu olayı 1.5 yıl sonra oturur konuşuruz ben b sınıfıyım diye siz bana tehlikeli yerleri mi verecekseniz he verecekseniz tamam fiyat konuşulur bu seferde diyo ki olur mu oyle sey heryere bakman lazım ***KESİLDİ*** asgari ücret 1300 tl olmuş sen gelmişsin bana tam zamanlı için 3000 tl diyosun temmuz ayında afedersin ama ***KESİLDİ*** ararsın beni gl görüşelim diye açmam telefonu mail atarsın bu kadar karakter yoksunu olunmaz arkadaşlar sizden ricam çok zorda değilseniz a-b-c farketmez ucuz rakamlara çalışmayın kafamdaki ücretler bence şu c sınıfı 2250-3000 arası en az b sınıfı 4000-5000 a sınıfı 6000-7000 bu rakamlar makuldur ama bu rakamları temmuz sonrası düşünüyorum şuandaki rakamsal politikanız c ile b yi ayırt etmeden b ile a yı ayırt etmeden siz kendiniz belirleyiniz.
Mantıklı bir analiz yapmışsınız fiyatlar tamda sizin söylediğiniz gibi olmalı + yol + yemek + maaş üzerinden sigorta ;)

emre cakiroglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ankara'da çok büyük ve kapsamlı bir inşaat şantiyesinde tam zamanlı c sınıfı uzman olarak görevlendirmek için osgb 1600 tl maaş önerdi. Çalışma saatleri 8-18 arası ve Cumartesi de aynı saatlerde çalışılacak. Yol parası yok yemek şantiyede veriliyor. Sonuç itibariyle başlamadım ama bu koşullar çok ağır değil mi arkadaşlar? C sınıfı uzmanlık için osgb lerde hep böyle şantiyede sabahtan akşama kadar mı çalışılıyor? En azından ara sıra gidip denetleyip ofise dönülecek tarzda işleyen osgb ler varmı? Osgb lerin büyük çoğunluğunda c. tesi tam zamanlı çalışılıyor mu?

emre cakiroglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Eskişehir yolu üzerindeki hastane inşaatı için mi polas osgb ilemi görüştünüz ?

emre cakiroglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
polar olcaktı yanlış yazmışım :/

Can Yıldızlar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
aynen o inşaat (bilkent hastanesi), benim görüştüğüm yer doğa osgb

Can Yıldızlar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
O şartlarla vasıfsız işçininde vasıfsızı çalışmaz ancak stajyer uzman çalışır.Haftanın 6 günü 1600 lira hemde inşaat şehir efsanesi geliyordu bana ama geçen bir ilan gördüm şok oldum.İnşallah o çalışma şartlarında birisini bulamazlarda şartları daha insani olarak revize ederler.
Gerçekten ''İNSANİ'' boyut çok önemli. Çünkü bu şartlar gerçekten bir insana çok ağır. Hayır anladık paradan kısıyorsunuz da bari insana C.tesi ve Pazar tatil deyinde küçük bir teselli olsun. Bu arada diğer sorduklarım hakkında bilginiz varsa yazarsanız sevinirim. Hem okuyan arkadaşlarada yol gösterici olur...

emre cakiroglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
aynen o inşaat (bilkent hastanesi), benim görüştüğüm yer doğa osgb
Gerçekten ''İNSANİ'' boyut çok önemli. Çünkü bu şartlar gerçekten bir insana çok ağır. Hayır anladık paradan kısıyorsunuz da bari insana C.tesi ve Pazar tatil deyinde küçük bir teselli olsun. Bu arada diğer sorduklarım hakkında bilginiz varsa yazarsanız sevinirim. Hem okuyan arkadaşlarada yol gösterici olur...
Etmezler böyle gider gibi..Eğer dogruysa anlattıklarına göre 1300 kabul ediyolarmış bahsettimiz şantiyede öyle söylemişti bana görüştüğüm yetkili..

YAŞAR SALUR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
polar olcaktı yanlış yazmışım :/
kardeşim bursada termik santral işi için görüştüm dediğin osgb ile herşey içinde 4000 tl dedi bende dedim sorumlu müdürmüş açıkçası söylediğiniz fiyatlar çok az söylediğiniz iş için dedim riskli bir yer dedim bence riskli değil dei en çok ölüm inşaatlarda oluyo onlar daha riskli dedim bende dedim ki yolda giderken sağına soluna bak kaç inşaat var birde yine sağına soluna bak yolda giderken kaç tane termik santral denk gelecek bakalım dedim tabiki bu şartlarda en çok inşaatta ölüm olur dedim cevap yok konu başka yere çekilir...

TUGCE KAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar B sınıfı uzmanım 3.5 yıllık bir uzmanlık tecrübem var osgbler ile görüşme yapıyorum tam ölücü çoğu adam bana diyo ki ben A Sınıfı uzmana tam zamanlı 4000 veriyorum sen benden 165 saat için 4000 istiyosun bende dedim ki burada a sınıfı b sınıfı konuşmayalım bu olayı 1.5 yıl sonra oturur konuşuruz ben b sınıfıyım diye siz bana tehlikeli yerleri mi verecekseniz he verecekseniz tamam fiyat konuşulur bu seferde diyo ki olur mu oyle sey heryere bakman lazım ***KESİLDİ*** asgari ücret 1300 tl olmuş sen gelmişsin bana tam zamanlı için 3000 tl diyosun temmuz ayında afedersin ama ***KESİLDİ*** ararsın beni gl görüşelim diye açmam telefonu mail atarsın bu kadar karakter yoksunu olunmaz arkadaşlar sizden ricam çok zorda değilseniz a-b-c farketmez ucuz rakamlara çalışmayın kafamdaki ücretler bence şu c sınıfı 2250-3000 arası en az b sınıfı 4000-5000 a sınıfı 6000-7000 bu rakamlar makuldur ama bu rakamları temmuz sonrası düşünüyorum şuandaki rakamsal politikanız c ile b yi ayırt etmeden b ile a yı ayırt etmeden siz kendiniz belirleyiniz.
Yaşar Bey ağzınıza sağlık:) şuan iş sağlığı ve güvenliği sektörü ayaklar altına düşmüş durumda. OSGB'lere baktığımızda kurucusu hekim veya mühendis yani okmuş insanlar ama para hırsı sarmış hepsini . Hangi uzmandan ne kadar kar ederim, maaşını az vereyim, sigortasını asgari ücretten ödeyeyim falan, filan. İnsanlar işsiz ve paraya ihtiyaçları oldukları için şuanda belirtilen ücretlere risk alarak çalışıyorlar. Biz uzmanların aç osgb kurucuları baş edebilmemiz için devlet desteği arkamızda olmalıdır. herkese Osgb' siz hayatlar tam zamanlı uzmanlıklar dilerim.

emre cakiroglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
kardeşim bursada termik santral işi için görüştüm dediğin osgb ile herşey içinde 4000 tl dedi bende dedim sorumlu müdürmüş açıkçası söylediğiniz fiyatlar çok az söylediğiniz iş için dedim riskli bir yer dedim bence riskli değil dei en çok ölüm inşaatlarda oluyo onlar daha riskli dedim bende dedim ki yolda giderken sağına soluna bak kaç inşaat var birde yine sağına soluna bak yolda giderken kaç tane termik santral denk gelecek bakalım dedim tabiki bu şartlarda en çok inşaatta ölüm olur dedim cevap yok konu başka yere çekilir...
Hiç bir sorumluluğu olmadan uzman üzerinden kazanç elde ediyolar komisyoncular resmen..

emre cakiroglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
1500tl maaş veren danışmanlık firması ile görüştüğüm(tecrübe olsun iş nasıldır sırf onu görmek için) ve sahibinin,sürekli çalışan biri olmalı,güvenilir biri olmalı deyip yaklaşık 1.5 saat dil döktükten sonra kabul ettiğim işin 3 gün sonrasında aynı kişi telefonda arayarak özür dileyip başkasını aldığını söylemesi ile osgb lere olan bakışım yine bir hayli değişti :)keşke hiç uzmanlık sertifikasını almasaydım şimdi daha çok üzülüyorum kursa ve belge ücretine verdiğim ücrete verilen emekte cabası..

Tuncay ULUKAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar ben osgb ile görüştüm 2250 tl maaş +prim anlaştım nasıl sizce.

Muhammet aslan.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar bende İsg teknikereyiim yaklaşık 15-20 günlük şantiye tecrübem oldu 1500 tl vermişti ilk etapta osgb bana tecrübesizsin diye zaten gittiğim inşaat şantiyesindeki uzmanda maaşından dolayı işinden ayrılmak istediğini söyledi bana ve 1750 tl aldığını söylemişti (c sınıfı uzman) . Bende aradan 15 gün ffelan geçti işten çıktım yoldan dolayı :) işsizim Ama dediğiniz gibi Bu Osgb'ler harbiden kan emici c sınıfı uzmanlığın yok diye adam beni resmen direk gel yarın başla dedi :)

Can Yıldızlar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Temmuz'dan sonra bu OSGB'lerde fiyat artışı olmaz mı acaba ? Fiyatlar ve koşullar düşük diye haliyle çalışmıyor bir çok arkadaş ancak nereye kadar bekleyebileceğiz yaş ilerliyor, tecrübe bir çok C sınıfı uzmanda sıfır, iş olmayınca hayata atılamıyorsunuz, memlekette iş sıkıntısıda çok hadi bu olmazsa başka bir güzel,risksiz,koşulları iyi iş bulunabilse neyse diyeceğiz ama o da yok. Durumlar İş Güvenliği Uzmanları için sıkıntılı, gerçekten çok kişi işsizlik stresi ile OSGB lerde çalışmak zorunda olmak düşüncesi arasında sıkışmış vaziyette. Bundan başka kendi mesleğinde iş bulabilse zaten sıkıntı yok ama bulamazsa yazdığım gibi zor bir süreçten geçiyor.

esra yıldırım

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
sakaryada 1500 tl alan c sınıfı uzmanlar var maalesef..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.