Tmgd Hakkında Sorular

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Tayfun Bey, istediğiniz kadar not yazın şekil çizin onun denetlemesi yok, önemli olan ayrı not kağıdınız olmasın.

Uğur Yldz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Herkes muallakta sanırım ama soruların hepsi aynı sayılır. henüz sınava girmedim ekim sınavına gircez bakalım ne çıkacak. Alım sayısı belli bakanlık açıklamasıyla. 16-18 Bin civarında. Sınav malum kitap açık 3 saat kitap harici başka kaynak yasak 40 soru test usulü. Bol soru Çözen işaretlemeyi mantıklı düzenli güzel yapan birde kitabı üstün körü bir kez dahi olsa okuyan alıp götürür sınavda. Firmaların %90 'ı kendi çalışanlarını kurslara yolluyor. Tmgd olmak için bölüm şartı aranmadığı için patronlar üni okumuş bi kaç elemanını yolluyor ve hangisi kazanırsa onu Tmgd yapıyor dışardan gelecek elemana sigorta prim maaş oda falan masrafı yerine bu elemanına ek bir maaş daha koyarak işi bitirmiş oluyor.. İş güvenliğinde ki gibi... Büyük firmalar bu işi zaten halletmiş. İng bilen sınavdan ii alan yaptıkları işe yakın bölümü olan yahut şirketinde başka bir alanda da çalıştırabilecek bir eleman alıyorlar.. çoğuda almış.. Geriye asıl istihdamı sağlayacak orta ölçekli firmalar kalıyor.. Ülkemizde adr ye yeni geçildiği için oturması için zaman tanınıyor ve yaptırımı yok.. 300-500 Tl gibi trafkten kesilen cezalar harici yaptırımı olmamış.. Oysaki bakanlık 5 milyona kadar ucunu açık bırakmış. Ama kesmiyor ceza.. O yüzden bu firmalar kendi elemanını yollamadı ise beklemede kalıyor.. Hele bi kaç kişiye kesilsin bakalım ne oluyor diye.. Kurban olmadan istihdamda zor biraz.. Evet 2000-6000 arası bi maaş var ancak biraz kendinizi geliştirirseniz.. Bir danışmanla gezme imkanınız varsa gezin.. özellikle bu danışman eğitmen olsun aynı zamanda.. zira en son baktığımda 92 eğitmen vardı :) Kurs ücretinden çok kurs ve en önemlisi eğitmen kalitesine bakın derim. Zira tmgd de özet anlatılacak çok bir şey yok önemli olan hocanın size kitabı nasıl kullanacağınızı öğretmesidir.. Yoksa bir çoğu kitabı okuyup geçiyor.. İşaretleyin diyen hocalar çıkmış soruları ve blogları forumları inceleyip ordakileri indiregandi yapanlar :)

Metin Bahadır

Üye
TÜİSAG Üyesi
Evet Eğitim sırasında bütün notları kitap üzerine not aldırdı hoca bize.. ve sınavda kitap üzerine not olabilir dedi. ayrıca ben sormak isterim 3 Ekim 2015 sınavı için hala sınav giriş belgeleri edevlete konmadı. bilgisi olan var mı acaba?

Abdullah_Cengiz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Evet Eğitim sırasında bütün notları kitap üzerine not aldırdı hoca bize.. ve sınavda kitap üzerine not olabilir dedi. ayrıca ben sormak isterim 3 Ekim 2015 sınavı için hala sınav giriş belgeleri edevlete konmadı. bilgisi olan var mı acaba?
selamun aleyküm. egitimde hocanizin kitap üzerinde not aldirdiginizi söylediniz kiyapta olmadi gereken bütün bilgiler yok mu ki? niye hoca böyle birşey yapti?

Gökhan Sönmez

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
TMGD olarak bir işletmeden çağrıldım,işin akışı ve yönlendirme olarak tavsiyede bulunabilir misiniz? teşekkürler

BARIŞ VAROL1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Sınavda kitap açık fakat kitap üzerine istediğimiz kadar yazı yazabilir miyiz ? Denetlemesi nasıl yapılıyor bilen var mı?
kitabın içeriğine kesinlikle bakılmıyor. istediğin kadar not yazabilirsin. sadece bu 2 kitap dışında kitap kullanmak yasak..

özcan kandemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Sınavda kitap açık fakat kitap üzerine istediğimiz kadar yazı yazabilir miyiz ? Denetlemesi nasıl yapılıyor bilen var mı?
Merhaba Tayfun bey; 3 Ekim sınavındaki tecrübem ile sabit; ADR kitaplarının her ikisi de dahil boş bulduğun her yerine kendince bilgiler yazabilirsin. Hap bilgileri kitabın her yerine doldurabilirsin.
Benim biraz işime yaradı yazdığım hap bilgiler. Kitapların denetlemesi yok sınavda. (Ama daha sonraki sınavlarda bakılırmı bişi diyemem.)

haruncev

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar merhaba,

Sınava girmek için kurs zorunluluğu var mı? Kurs zorunluluğu var ise İstanbul da önerebileceğiniz kurslar hangileri ?

özcan kandemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar merhaba,

Sınava girmek için kurs zorunluluğu var mı? Kurs zorunluluğu var ise İstanbul da önerebileceğiniz kurslar hangileri ?
Merhaba Harun bey;
Sınava girmek için kurs zorunluluğu vardır. İstanbul'un neresindensiniz yardımcı olmaya çalışalım.

özcan kandemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ben avrupa yakasında eğitim aldım eğitmen Emre Yağız tavsiye ederim; anadolu yakasında bildiğim eğitmen yok.
Bilgilerinize.

emine çelik1

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar bir şey sorucam daha önce bir arkadaşımız bu adr kitaplarının etiketlenmesi ile ilgili bir görsel atmıştı ben onu şuan bulamıyorum da gören bilen kendisinde olan varsa tekrar atabilir mi :)

Gökhan Sönmez

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar bir şey sorucam daha önce bir arkadaşımız bu adr kitaplarının etiketlenmesi ile ilgili bir görsel atmıştı ben onu şuan bulamıyorum da gören bilen kendisinde olan varsa tekrar atabilir mi :)
Aradığınız görseller bunlar galiba,doğrudur umarım.
Kaynak:
''3 Ekim 2015 Tmgd Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz'' başlığı altında ''369'' numaralı mesajda NAİM BERBER tarafından paylaşılmıştır.

Ekli dosyalar

• ADR CİLT1 ETİKETLEME.jpg
    ADR CİLT1 ETİKETLEME.jpg
    323.5 KB · Görüntüleme: 59
  • ADR CİLT2 ETİKETLEME.jpg
    ADR CİLT2 ETİKETLEME.jpg
    197.8 KB · Görüntüleme: 59
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.