Duyuru : Yıllık Faaliyet Raporu İle İlgili Bakanlık Duyurusu

kemal çarık

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bir akaryakıt istasyonunda benzin,motorin,lpg hepsi toptan olmayabilir örneğin sadece benzin toptan satışı vardır motorin ve lpg yoktur motor yağı,direksiyon yağı vb ürünler parekende olabilir böyle bir durumda hepsi mi girilir sadece toptan satış mı girilir sormak istediğim bu ?

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
bir akaryakıt istasyonunda benzin,motorin,lpg hepsi toptan olmayabilir örneğin sadece benzin toptan satışı vardır motorin ve lpg yoktur motor yağı,direksiyon yağı vb ürünler parekende olabilir böyle bir durumda hepsi mi girilir sadece toptan satış mı girilir sormak istediğim bu ?
Anlasmasini yaptiginiz istasyon parakende isi yapiyorsa 2018 e kadar muaf. Yok eger toptan ise zaten ne tasiyorsaniz bildiriyorsunuz. Benim hizmet verdigim firmam sadece diesel tasiyor. guvenlik planindan yirttim mesela bildirme iside seneye..

P_Şahin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Bu konuda benim bakanlıktan aldığım bilgi sadece ticari satışı olan malın faaliyet raporuna girileceği oldu.

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Hepsi ticari satış?

kemal çarık

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
motor yağı,direksiyon yağı vb taşınmıyor ama sonuçta depolama var bu tarz şeyler girilecek mi peki ?

HİLAL ÇELİK1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba, tekstil fabrikasında tmgd.yim. Oluşan tehlikeli atıklar (15 02 02-08 03 17-04 02 19 vs.) için gönderen kapsamında mı değerlendiriliyoruz? ve bunlar için hangi un numaralarını kullanmalıyız, şimdiden teşekkürler.

Serkan TUZCU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba, tekstil fabrikasında tmgd.yim. Oluşan tehlikeli atıklar (15 02 02-08 03 17-04 02 19 vs.) için gönderen kapsamında mı değerlendiriliyoruz? ve bunlar için hangi un numaralarını kullanmalıyız, şimdiden teşekkürler.

15 02 02 VE 08 03 17 KATI ATIK OLDUĞU İÇİN UN 3077,

04 02 19 ARITMA ÇAMURUNUN KIVAMINA GÖRE SİZ ATAMA YAPIN, KATI UN 3077, SIVI UN 3082..

TEHLİKELİ MADDE FAALİYET BELGENİZİ ALICI, BOŞALTAN, YÜKLEYEN VE GÖNDEREN Mİ ALDINIZ YOKSA SADECE ALICI - BOŞALTANMI?

GÖNDEREN VE YÜKLEYEN FAALİYETİNİZ VARSA, HER 2 SEÇENEĞİDE DOLDURMALISINIZ.

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)

tehlikeli atığı gönderen siz olduğunuz için evet. kimyasalların msds formlarını paylaşmanız mümkünmü?

orhany_

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
Merhaba Arkadaşlar;
Bu rapordaki doldurulan,paketlenen, yüklenen,taşınan, boşaltılan miktarları nasıl değerlendireceğiz. Örneğin; 10 ton boya ürettiğimde, 10 tonu kovaya doldurup, paketleyip lojistik firması ile gönderiyorum. O halde Doldurulan 10 ton, paketlenen 10 ton, yüklenen, 10 ton olarak mı gireceğim. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Abdurrahman Soycak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Aramızda daha fazla ve daha hızlı bilgi alışverişi yapabilmek için numaranızı özelden yazarsanız whatsapp grubumuza ekleyebilirim. Hem de forumda net bilgileri paylaşıp arkadaşlarımızın kafasını fazla karıştırmamış oluruz.

HİLAL ÇELİK1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
tehlikeli atığı gönderen siz olduğunuz için evet. kimyasalların msds formlarını paylaşmanız mümkünmü?

Yaşar Bey, yalnız atıklar kimyasal değil, kimi bitkisel atık yağ, kimi hidrolik atık yağ, kontamine kumaş, kontamine naylon ambalaj atığı, elektronik atık vs... bu atıklar çevre yönetmeliği kapsamında tehlikeli olarak sınıflandırılmaktadır. Fakat adr'den anladığım; tüm tehlikeli maddelerin atıklarına kendisi gibi davranılıyor. Yani bu ürünlerin atık olmadan önceki halleri tehlikelilik özelliği taşımıyor. O yüzden kararsız kaldım açıkçası. Teşekkürler.

VOLKAN ÇAM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Burada hep ton bazlı rapor isteniyor. Sınıf 7 kapsamında taşınan ürünler aktivite değerleri bunlar nasıl rapor edilecek?

P_Şahin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Benzin istasyonunda yıllık faaliyet raporuna sadece ticari satışlar girilmeyecek mi? Bilgisi olan var mı?

P_Şahin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar yıllık faaliyet raporunda faaliyet türlerine göre toplam miktarlar bölümünde doldurulan,paketlenen,yüklenen,taşınan,boşaltılan ibareleri var benzin istasyonu ile çalışıyorum doldurulan ile depoya doldurulan mı kastediliyor ,yüklenen tankere yüklenen miktar mı taşınan tankerde taşıma mı ,boşaltılan depoya boşaltılan ise doldurulan ile aynı şey mi kastediyor ? bu konularda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Kemal bey sorunuza cevap bulabildiniz mi? Bende aynı durumdayım.. Bir de benzin istasyonunda yıllık faaliyet raporuna sadece ticari satışlar girilmeyecek mi?

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Hayir seneye ins.

Cengiz Yazıcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar genel duyuru yapmak istiyorum ben şu anda aktif olarak 2016 yılında 2 fabrikaya bakıyorum sözleşme tarihim 2016 dün akşam bakanlığı aradım ve 2015 yılına ait yıllık faaliyet raporu yazmamız gerekiyor mu diye sordum (sonuçta 2015 yılında bu firmada değildim dedim) aynen verilen cevabı yazıyorum; evet belki 2015 tarihinde o firmada çalışmıyordun ama sonuç olarak bahsedilen tehlikeli maddeler kullanıldı ve resmi evraklarla şirkete giriş yapıldı, sen şirketinden bu kayıtları iste ve raporunu yaz dedi. Sonuçta 2015 seni her ne kadar bağlamıyorsa bile firmanı bağlıyor, denetlemede sorulur dedi. paylaşmak istedim.

Teşekkürler.

ibrahimdemir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
denetleme yapıyorlarmış gibi akıl ver pampa mı demek lazım acaba

emineipekci

Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar mrb; bi konuda bilgi almak istiyorum akaryakıt istasyonları için lpgnin un numarasını bilen varmı varsa lütfen yazabilirmi???

aciliyet söz konusu :(((8

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.