Duyuru : Yıllık Faaliyet Raporu İle İlgili Bakanlık Duyurusu

hamlet

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
herkese saygılarımla, 2018'e kadar tmgd muaf olan nakliye şirketinde çalışmaktayım.bende sınava gireceğim,kısmetse de tmgd olmaya çalışacağım.mümkünse aklımda olan sorular var,benim gibi bu sektördede tmgd olacak arkadaşlarda olacaktır.bi nebze kafamdaki soruları cevaplayabilirseniz müteşekkür olacağım.şirketimiz tehlikeli sınıfta olup.limandan fabrikaya hurda,kütük taşıması yapan bir firmadır(damper ve sal dorselerle).göz gezdirdiğim kadarıyla gemiden hem yüklenen ,fabrikaya taşınan ve fabrikada boşaltan olarak girdiler aktaracağım,yoksa farklı birşey mi yapmam gerekecek.kendi mazot istasyonumuz mevcut,dışarıdan getirtiyoruz,akaryakıtı getiren araç bize ait değil gene hem yüklenen ,istasyona taşınan ve istasyonda boşaltan olarakmı sisteme kayıt edeceğiz.bu arada isg uzmanlığıda yapmaktayım.Kolay gelsin

İbrahim Tutal

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Eğer firma 2015 yılında tehlikeli madde faaliyet belgesine sahipse danışman 2016 da işe başlamışta olsa rapor hazırlanacak. eğer TMFB si de 2016 da alınmış ise danışmanda 2016 da sözleşme yapıp işe başlamışsa rapor hazırlanmayacak diye eğitim aldığımız kurumdan bilgi aldık.

M. SARIKAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
e devlet sisteminde yıllık faaliyet raporu kaldırıldımı ayrıca 2016 da işe başlayanlar geriye dönük giriş yapacaklarmış.

M. SARIKAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar genel duyuru yapmak istiyorum ben şu anda aktif olarak 2016 yılında 2 fabrikaya bakıyorum sözleşme tarihim 2016 dün akşam bakanlığı aradım ve 2015 yılına ait yıllık faaliyet raporu yazmamız gerekiyor mu diye sordum (sonuçta 2015 yılında bu firmada değildim dedim) aynen verilen cevabı yazıyorum; evet belki 2015 tarihinde o firmada çalışmıyordun ama sonuç olarak bahsedilen tehlikeli maddeler kullanıldı ve resmi evraklarla şirkete giriş yapıldı, sen şirketinden bu kayıtları iste ve raporunu yaz dedi. Sonuçta 2015 seni her ne kadar bağlamıyorsa bile firmanı bağlıyor, denetlemede sorulur dedi. paylaşmak istedim.

Teşekkürler.
cengiz bey benim durumumda aynı 2016 da başladım benim de girmem gerekiyor ama e devlette yıllık faaliyet raporu girişi yapamıyorum kaldırıldı mı acaba

Cengiz Yazıcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
cengiz bey benim durumumda aynı 2016 da başladım benim de girmem gerekiyor ama e devlette yıllık faaliyet raporu girişi yapamıyorum kaldırıldı mı acaba
Öncelikle kolay gelsin, bende raporumu bugün yazdım sistem açık, herhangi bir sıkıntı yok. Bence tekrar deneyin.

M. SARIKAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
sağolun cengiz hocam ben yanlış bakıyomuşum buldum şimdi.bir de cengiz hocam faaliyet raporundaki herbir faaliyet konusu içinde bilgileri gireceğiz.

Funda Kurt

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Yıllık faaliyet raporunu doldururken, faaliyet belgesi almamıza sebep olan 50 tonun üzerindeki un ler içinmi giriyoruz yoksa, her türlü un için mi? çünkü TMFB alırken bu kapsamda dolduran gönderen taraflarını aldık. halbuki laboratuvara giren 1 litrelik kimyasal için de pek ala alıcı sayılıyoruz.ancak faaliyet belgesi alınırken onlar değerlendirilmedi.. İlaveten geçen gün bir eğitimde de "faaliyette olduğunuz tüm maddeleri göz önüne alıp, bunların toplam miktarının 50 tonu geçmesi halinde TMFB alıcaksınız" denmişti, böyle olunca laboratuvara giren her türlü kimyasal yıllık faaliyet raporunda girilecek gibi duruyor. açıkçası kafam çok karıştı.. :k_karışık: bu konularda yardımcı olabilecek biri var mı?

AHMETYILDIZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
180103- Enfeksiyonu önlemek amacı ile toplanmaları ve bertarafı özel işleme tabi olan atıklar
un numarasını nasıl bulmam gerekiyor arkadaşlar?

Cengiz Yazıcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
cengiz bey raporda ilave güvenlik ve görüşlere neler yazıyoruz.
Mustafa bey bahsettiğiniz kısmı ben boş bıraktım, sizin gibi ne yazmam gerektiğini bilemediğim için. Yani sonuç olarak zorunlu bir bölüm olsaydı, doldurmadan raporu onaylayamazdık diye düşünüyorum.

Cengiz Yazıcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Yıllık faaliyet raporunu doldururken, faaliyet belgesi almamıza sebep olan 50 tonun üzerindeki un ler içinmi giriyoruz yoksa, her türlü un için mi? çünkü TMFB alırken bu kapsamda dolduran gönderen taraflarını aldık. halbuki laboratuvara giren 1 litrelik kimyasal için de pek ala alıcı sayılıyoruz.ancak faaliyet belgesi alınırken onlar değerlendirilmedi.. İlaveten geçen gün bir eğitimde de "faaliyette olduğunuz tüm maddeleri göz önüne alıp, bunların toplam miktarının 50 tonu geçmesi halinde TMFB alıcaksınız" denmişti, böyle olunca laboratuvara giren her türlü kimyasal yıllık faaliyet raporunda girilecek gibi duruyor. açıkçası kafam çok karıştı.. :k_karışık: bu konularda yardımcı olabilecek biri var mı?
Funda hanım merhabalar, aynı durum benim içinde geçerli benim firmamda da sadece alıcı ve boşaltan olarak faaliyet belgesi alınmış. Aslında olması gereken şu gönderen paketleyen yükleyen boşaltan ve alıcı, çünkü kullanmış olduğumuz kimyasalları tekrar gönderiyoruz ve hala tehlikeli durumda ve adr ye tabi fakat rapora gelince, alıcı ve boşaltan olarak yazdım sebebi şu 2015 tarihinde faaliyet belgesi alıcı ve boşaltan olarak geçtiği için sonuç olarak TMFB nin kapsamının dışında rapor yazılamaz

M. SARIKAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Mustafa bey bahsettiğiniz kısmı ben boş bıraktım, sizin gibi ne yazmam gerektiğini bilemediğim için. Yani sonuç olarak zorunlu bir bölüm olsaydı, doldurmadan raporu onaylayamazdık diye düşünüyorum.
ÇOK SAĞOLUN CENGİZ BEY BENDE BOŞ BIRAKTIM

ismail küçükyavuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
DUYURU

Bilindiği üzere, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ’in, Tehlikeli madde güvenlik danışmanının (TMGD) görev ve yükümlülükleri başlıklı 23 üncü maddesinin 2 inci fıkrasının (c) bendi kapsamında, işletmelerde istihdam edilen TMGD’lerce bildirim zorunluluğu bulunan yıllık faaliyet raporları, www.türkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda 31/03/2016tarihine kadar, Bakanlığımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda faaliyet raporlarının bildirimine ilişkin geçen süre ile ilgili yapılan değerlendirmede; Bakanlığımızca hazırlanan yıllık faaliyet raporun yazılımının hazırlanmasını uzun sürmesi, yıllık faaliyet raporu yazılım programının 23 Şubat 2016 tarihi itibarıyla e-devlet sistemine yüklenerek ilgililerin kullanımına açılması, faaliyet raporlama yazılımında daha önceden ön görülemeyen bazı aksaklıkların yaşanması ve sisteme girişte yaşanan yoğunlukların müşahede edilmesi üzerine, TMGD’lerin 2015 yılı verilerini içeren söz konusu yıllık faaliyet raporlarını, 30/06/2016tarihine kadar bildirebileceklerdir.

İlgililere duyurulur.

Funda Kurt

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Funda hanım merhabalar, aynı durum benim içinde geçerli benim firmamda da sadece alıcı ve boşaltan olarak faaliyet belgesi alınmış. Aslında olması gereken şu gönderen paketleyen yükleyen boşaltan ve alıcı, çünkü kullanmış olduğumuz kimyasalları tekrar gönderiyoruz ve hala tehlikeli durumda ve adr ye tabi fakat rapora gelince, alıcı ve boşaltan olarak yazdım sebebi şu 2015 tarihinde faaliyet belgesi alıcı ve boşaltan olarak geçtiği için sonuç olarak TMFB nin kapsamının dışında rapor yazılamaz

bende bu yıl için böyle eksikte olsa faaliyet raporunu gönderiyorum. konular net değil belli ki, nihayetinde aslında 2015 yılında TMFB de yoktu, danışmanı da yoktu ama bu işlemler yapıldı, birde elimizde kayıt olarak ne varsa onu girebilicez. ben 50 ton kapsamındaki maddeleri giricem sadece.. elimde tek un var :k_karışık: tesisteki forkliftler için mazot alımı yapılmış ama TMFB de alıcı olarak görünmüyor miktar az diye.. onu girmiyorum.. ne yapsam bilemedim..

AHMETYILDIZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
atıkları yollarken biz gönderen mi?yükleyen mi oluyoruz?birde bu faaliyette yükümlülüklerimiz nelerdir?cevap verebilirseniz sevinirim

Aslı Sağbaş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Tehlikeli madde güvenlik danışmanının görev ve yükümlülükleri başlıklı 23 üncü maddesinin 2 inci fıkrasının (c) bendi kapsamında, işletmelerde istihdam edilen TMGD’lerce bildirim zorunluluğu bulunan yıllık faaliyet raporu 31.03.2016 tarihine kadar TMGD Katip sistemine girilmesi gerekmekteydi. Bu süre Bakanlığın yapmış olduğu bir duyuru ile 30.06.2016 tarihine kadar uzatılmıştır.
Bu konuda net bir bilgisi olan var mı, sürenin uzatıldığı doğru mu?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.