Sınav Başvurusu Yapamıyorum

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında beşnbirk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Selin Akyıldız

Selin Akyıldız TÜİSAG Üyesi

bende başvuruyu yapamadım büyük olasılıkla yarın yapabiliceğiz diye düşünüyorum.bakanlğın yayınladığı duyuruda 17:30 da meb iletilecek dediler.eee meb de mesai yapmayacağına göre yarın giriş yapacaklar bizde ancak yarın başvurabileceğiz.
    elimizde maillere istinaden gelen cvplar var buna rağmen başvuru yapamazsak hakkımızı ararız sonuna kadar.

2. Gökhan Çelik

Gökhan Çelik TÜİSAG Üyesi

bende yapamadım

3. SIR

SIR TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bugün Bakanlığa gittim, ellerinden geldiği kadar ilgileniyorlar.
    Bende prim gün sayım yeterli olduğu halde sınav başvurusu yapamıyordum. Sorun hiç ummadığım yerden çıktı. Haziran ayında bankaya yatırdığım 354 TL'yi banka görevlisi, kurumun başka bir hesabına havale ettiği için sertifikam hazırlanmamış, dolayısı ile sınava başvurmanız söz konusu değil dediler. Tekrar 354 TL yatırmak istedim, fakat şubat ayı sınavına girebilirsiniz dediler. Anlayacağınız banka görevlisi, doğru hesabı vermeme rağmen başka bir hesaba havale etmiş. Bu nedenle tekrar 354 TL yatırıp sertifika alacağım.

4. SIR

SIR TÜİSAG Üyesi

Eğer İSG katip programına giremiyorsanız, problem sertifikanızın olmamasıyla alakalı olabilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. karbon

karbon TÜİSAG Üyesi

Aksam 5 ten sonra giriş yapanlar oldu.Neden basvuranadigimizi öğrenmek icin bakanlığa gidip öyle halletmek mı gerekiyordu.Bir cevap vermek sebebini söylemek bu kadar mı zor..

6. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Sonunda sayfa açıldı ve başvurumu yaptım. Sanırım 17:30 itibariyle listeleri yüklediler.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

seçkin yurt ve ali hikmet atay bu yazıya teşekkür etti.
  7. bimo

bimo TÜİSAG Üyesi

adınıza üzüldüm keşke bizzat gidip halledebilseydiniz, yükseltme sınavı 6495 sayılı torba kanunda ve akabinde 11 Ekim 2013 tarihinde yönetmelikte yapılan değişiklikle yasallaştı. kanun maddesini danıştay'ın iptal, yd yetkisi bulunmuyor, bunu ancak Anayasa Mahkemesi yapabilir orada da herkes dava açamaz, yönetmeliğe dava açmışlardır o da yasaya dayandığı için iptali veya yd kararı verilmesi düşük bir ihtimal.

seçkin yurt bu yazıya teşekkür etti.
  8. bimo

bimo TÜİSAG Üyesi

Şubat ve mayıs sınav tarihleri muhtemelen 23 şubat 2014, 25 mayıs 2014 olacakmış.

9. muharrem şahin

muharrem şahin TÜİSAG Üyesi

bugün 6 aralık sabah saatleri ve hala başvuru yapamadık. Bizi bu hale getirenlere artık ne .....valla kelime bulamıyorum yani yazacak.

10. ufuk.guler

ufuk.guler TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben de sizler gibi sınav başvurusu sırasında hata mesajını alıyordum..Forumda gördüğüm bir numarayı arayarak bilgilerimi kontrol ettirdim ve listeye eklediler..19:30 gibi başvuru yapabildim..

11. minaako

minaako TÜİSAG Üyesi

yonetmelikte ve kanunda belirtildiği uzre borclanma ibaresi bulunmamaktadır. borçlanmaları sınava almayarak kanuna aykırılık yapıldı.ben dava açtım ve tanıdığım bir hakim sınavın iptali olur diye açıklama yaptı sonucu bekliyorum.

adisg ve gokcar bu yazıya teşekkür etti.
  12. muharrem şahin

Bu sabah başvuru yapabilen var mı acaba???

13. yamantuna

yamantuna TÜİSAG Üyesi

evet bu sabah yaptık. darısı yapamayanlara

14. muharrem şahin

kubilay karaca sen ne saçmalıyorsun konu başlığımız zaten başvuru yapamıyorum. Kimin nesisin sen. zaten kafamız bin duman bi de sen açma ağzını

15. Shun

Shun TÜİSAG Üyesi

artık grup düzelmese A olarak başvuruyu yapacam yapacak bişi yok. dilekçe de verdik aradıkta

16. rs_6

rs_6 TÜİSAG Üyesi

Merhaba

Aşağıdaki bütün şartları taşımaktayım.

Ancak 12.11.2013 tarihine kadar, 21.12.2013 tarihindeki yükseltme sınav için dilekçe ile bakanlığa başvuru yapamadım.

Bundan sonraki açılması muhtemel yükseltme sınavları için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı başvuru alacakmıdır?

(1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır.

Söz konusu adaylar; 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, Bağ-Kur ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ na tabi çalışanlar prim ödeme gün sayısını gösteren hizmet dökümünü gösterir belge, Emekli Sandığına tabi çalışanlar ise Kurumlarından alacakları resmi yazı ile ) Bakanlığa posta yoluyla (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü / İnönü Bulvarı No:42 Pk:06520 Emek/ANKARA) veya elden başvuru yapmak zorundadır. Posta ile yapılan başvurularda evrakların 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar Bakanlığa ulaşması gerekmektedir.

17. Selin Akyıldız

ismimin listeye eklendiğine dair mail almama rağmen hala vaşvuru yapamyorum.bu nasıl iş yaaaaa:(
    çok bunaldım artık

18. karbon

karbon TÜİSAG Üyesi

Banada mail attılar sınava girebilirsiniz diye hala başvurumuz yapamıyorum.Herkese aynı şeyi otomatik atmışlar.Tekrar şikayet ettim zaten.imkanim olsa giderdim .Sinava giriş Hakkimizi elimizden aldılar ,hiç bir şey yapamıyoruz.

19. Selin Akyıldız

Bende tekrar şikayet ettim.bakalım cvp ne olacak?

20. karbon

karbon TÜİSAG Üyesi

Sindi telefonla aradım.neden telefonlara cevap vermiyorsunuz diye.gelen çok kisi varmış itiraz eden.Bu sınavı bu şartlarda nasıl yapacaksınız dediğimde haklısınız çözmeye çalışıyoruz diyorlar.Agzima geleni söyledim.Onlarin beceriksizliğini biz çekiyoruz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica