Soru A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında mfk321 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ld7626

ld7626 TÜİSAG Üyesi

A Sınıfı için ücretin ne olduğunu söylediler? Sakıncası yoksa paylaşır mısınız?

2. bimo

bimo TÜİSAG Üyesi

bütün işyeri hekimleri peşinen "iyi, kaliteli" olarak tanımlanıyor da neden A sınıfı iş güvenliği uzmanları yok tecrübeliydi, tecrübesizdi gibi etiketlerle sanki kalite sorunu varmış gibi tanımlanıyor? burada bizler neden kendi kendimize tartışıp duruyoruz, neden mesela işyeri hekimleri bunu yapmıyor? İşyeri hekiminin ne sorumluluğu var ki sorgusuz bu işin kaymağını yiyecek ama kelleyi giyotine sokan iş güvenliği uzmanının alacağı ücretler sorgulanacak. bu işte bir iş var. bence ortamı speküle etmeye çalışan kişiler var, eee 900 a sınıfı vardı şimdi 10.000 kişi oldu hiç farketmez bu oyunlara gelmeyin.

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  3. murat erçevik

murat erçevik TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar firmade İSG müdürü olarak çalışmaktayım şantiyemde işyeri hekimi anlaşması yapıyorum inanmıycaksınız belki ama saati 100 - 125 -150 TL istiyen var ve adamlar bizim kadar risk grubunda değil,yaptığımız işin farkında olalım.ayrıca yapılan sohbetlerde OSGB nin çalışanı olarak kendinde fiyat biçmek isteyenleri hissediyorum.buna kanarak fiyat düşürmüyelim,bunun sonunda mahkemenin de olduğunu hatırlatim.

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  4. sevin

sevin TÜİSAG Üyesi

elinize saglık

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mfk321

mfk321 TÜİSAG Üyesi

ne kaba ifadeler bunlar.
    burası özgür bir ülke, kuzey kore filan değil.
    bir orta nokta bulunacaktır fakat nihayetinde isteyen istediği işi alacaktır.
    ne demek ezik filan.???
    sen şirketinde yapmamışsın amenna, yapan biri var ve olacakta.
    ona da karışmazsın.
    herkess ekmek derdinde.
    ben de A oldum fakat her işte çalışma. çalışana da saygı duyarım. onun bileceği iş.
    kimseyi ne kendime ne başkasına mahkum ettirmem. ettirmezler de.

6. HASAN YAVAŞ

HASAN YAVAŞ TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu akşam bi OSGB ile telefonda görüştüm.Şuan Uzman fiyatları belirleniyormuş.piyasa çok durgunmuş.A sınıfları 3500 tl ile 4000 arasında olacak gibi laflar sarfetti.Bence uzmanların sırtından çok para kazanacak bu osgbler...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

Yuksek lisans yalmak bu isin teorik kismini ogrenmek demek. kaldiki kocaeli uni. De yuksek lisans yapmak ucretsiz. Ben olagan sekilde bile bu sinavla yukselemezken sinif arkadasim kendisi makine satisi yapiyor benden once sinif atlayacak. bunun mantigi bende oturmuyor...

8. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

benim tahminim OSGB lerin 2 sene ömrürün kaldığından yana... yükselme sınavlarında A-B olan tevrübesiz iş güvenliği uzmanlarıda 2 seneye tecrübeli hale gelmiş olur. en azından düşük ücretlere bu işin yapılmayacağını anlamış olurlar.... 2 seneden sonra OSGB ler C sınıfı igs lerle tehlikesiz yerlerde çalışmaya devam eder yada bu işte para yok derler etmez ama şu bir gerçek tecrübesiz C sınıfı sürekli olacaktır..

İsmailDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
  9. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

OSGB leri bizim alttaki markete benzetiyorum . marketin camından ''bay - bayan eleman aranıyor '' yazısı eksik olmuyor... OSGBlerde biliyor kendilerini tecrübe edinmek için kullandıklarını o yüzden ücretler düşük , sürekli isg uzmanı sirkülasyonu var..!

10. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

OSGB ler kendi kuyularını kazıyor. Anı yaşıyorlar geleceği düşünmüyorlar..!

11. mfk321

mfk321 TÜİSAG Üyesi

iş bilenin kılıç kuşananın olacaktır.
    koşmaya devam.

İsmailDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
  12. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

son yaptığım OSGB görüşmesinde teklif 3 bin. görüştüğüm kişiye dedim ki işyeri hekimi risk almıyor bütün risk bizde. haklısınız ne hapis ne bişey, ölümlü iş kazasında savcı direk bu firmanın iş güvenliği uzmanı kim? diye soruyor dedi. ağır cezada yargılanan uzman oluyor dedi. sıkıntı stres hep uzman yaşıyor.
    i.h lerle uzmanların bu ücret farkı nedir dedim. piyasada c uzman kum gibi dedi. yükseltmeyle a ve b için de benzer bi durum olucak dedi.
    benim anlamadığım 3-4 bin lirayı mühendis zaten kendi mesleğinde kazanıyor. neden uzmanlık yapsın bu kadar riske rağmen. ama pratisyen dr. 4 bine sağlık ocağında çalışmaktansa 15 bine tabi ki OSGB yi tercih edecektir. bu durumda uzman sıkıntısı yaşanmalı ama iş yeri hekimi sıkıntısı var sanki. uzman sayısı hep çok deniliyor. ücret düşürülüyor. sanki ih sayısı çok az.
    uzmanlar çok eziliyor:(

13. emrozgr

emrozgr TÜİSAG Üyesi

OSGB Lobisi :)

6 ay sonra halini görmek istiyorum OSGB lerin. Hayatında hiç uzmanlık yapmamış ve hiç ticari tecrubesi bulunmayan insanlar OSGB açtı.. Kıyasıya bir savaş var korkunç rakamlar teklif ediyorlar firmaları kapmak için... Bu süreçte uzmanlara verilen rakamlarda yerlere düşecek malesef.. Ama 5-6 ay sonra çürükler elenecek ve piyasa hakettiği değeri bulacak... Eğer bulmazsa bu mesleği bırakırım.

murat içli bu yazıya teşekkür etti.
  14. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

düzeltme yapmak isterim, doktorlar 6-7 bin arası alıyor. 15 bin alan varsa bile ben duymadım.
    OSGB lerin yok olacakları bencede su götürmez bir gerçek. bu durumdan uyanık küük hastahane sahipleri karlı çıkacak. zaten doktorları var ellerinde. sadece geriye isgu bulmak kalıyor..

15. isguzm

isguzm TÜİSAG Üyesi

ÖZET
    İşveren: Ortalıkta A sınıfı uzman mı var da anlaşayım?
    Devlet: al sana uzman ve ekledi Uzman işi bilsin bilmesin benim umrunda olmaz sınavkazanmış belgeyi almış bu işi üstlenmiş doğacak sonuçlarına da katlanır uzman işini düzgün yapsaydı uzmanın eksikliği benim suçum mu?
    Uzman : Kaç yılda çıkarım acaba

Acı bir tablo herkesi işin ciddiyetine davet ediyorum.
    Alınan risk ile kazanacağınız para ters orantılı olmasın lütfen. Başımıza gelene mi yanarsın ölen işçiye mi ağlarsın iyi düşünmek lazım...

murat mert çakıroğlu bu yazıya teşekkür etti.
  16. Mustafa AYKUL

Mustafa AYKUL TÜİSAG Üyesi

Yükselme sınavında A Sınıfı olmuş, zamanında Türkiye çapında tanınan bir işletmede Üretim Müdürlüğü yapmış "mühendis" bir arkadaş OSGB ile saati 28 TL den anlaşmış. Sözde İdealist olmaya gerek yok. İnsanların işe ve paraya ihtiyacı var. Bu durum bu rakamları doğuruyor. Arz talep meselesi.
    Uzman gerekliliğinin bilincinde ve hakkını verecek olan işletmeler, yükselmişler yerine tecrübelileri arıyor doğal olarak. Tecrübeliler de riskin farkında oldukları için "yapamadıkları" en iyi iş olan eğiticilik ile uğraşıyorlar. (^_^)
    Tavuk ve yumurta misali hangisinin nereden çıktığı belli değil.

17. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

paraya ihtiyacı var kabul ama şu an A sınıfı olanlar 8 senelik iş hayatı tecrübesine sahip. 3000 günü tamamlamış ama kaça tamamlamış? 1500 tl maaşla 8 seneyi tamamladıysa kabul etsin o zaman 28 TL yi. ben zaten şimdi o kadar kazanıyorum aynı paraya neden yapayım.. benimde ihtiyacım var.. para her daim ihtiyaç.. hiç bitmez.. kazandıkça ihtiyaç artar.. biz diyoruz ki 6 ay dişini sıksın herkes.. bak o zaman 28 tl ler 50-60 lara çıkmıyor mu..

Ercan Mattaoğulları ve İsmailDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
  18. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

''tanınmış bir işletmede müdürlük yapmış A sınıfı mühendis'' bence o işde başka bir iş var..!

uğur göçer bu yazıya teşekkür etti.
  19. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Hep OSGB diyoruz hiç işverenleri düşünmüyoruz. İşverenlerin gözü iyice açıldı artık. OSGB ler bu kadar fiyat veriyor diye piyasayı indiriyorlar. Osgblerde çalışan parası ve ceplerini düşündüğü için indirim yoluna gidiyor. Çok zor durumda olan OSGB lerde var arkadaşlar. Bir yandan da bağımsız çalışanları ortadan kaldırmak niyetindeler onuda fatura kesicez biz vs. diye işverenle pazarlık yapıyorlar.Her yönden durum sıkıntılı bence

20. Ahmet Baran Hakan

Ahmet Baran Hakan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

Benim arkadaşım merdiven altı tabir edeceğimiz yerlerle saati 125 - 150 TL'den anlaşıyor, Üstelik C sınıfı... Madalyonun bir de bu yüzü var.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica