Tmgd Danışmanlık Ücreti Ne Kadar ?

Metin Bahadır

Üye
TÜİSAG Üyesi
Tarım kredi kooperatifleri de tmgd bulundurmak zorunda peki nasıl istihdam sağladıkları konusunda bilginiz var mı

Metehan bey Bu konuyu bende araştırdım. bir sonuç alamadım Tarım Kredi Kooperatifleri Kamu Kuruluşu Sayılmıyor. ancak TMGD İstihdamı nasıl olacak hiç bilen yok. Ben Edirne Bölgesindeyim. Siz ek bir Bilgiye ulaşabildiniz mi acaba?

cenker24

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Metin bey, bugun erzurum kooperatif ile görüştüm kendilerine merkez birlikten yazı gelmiş ve istihdamı kendi içlerinde yani personele eğitim vererek aldıracaklarını söylediler açıkcası kendilerinin de pek bilgisi yok ama benım asıl takıldığım nokta onlara gelen yazı da 2018 e kadar hazırlık yapıp personel kursa gönderilmesi bu nasıl oluyor da herkes 2018 bekliyor bu bilgilendirmeleri kim yapıyor tarım kredi kooperatifleri hem gübre hem tankerle akaryakıt taşıyor ama 2018 diyorlar açıkcası böyle giderse kimse iş yapamaz

Enis Aksu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Bence fiyatlar her ne olursa olsun yüksek tutulmalı

Muhammet Akgül1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Metin bey, bugun erzurum kooperatif ile görüştüm kendilerine merkez birlikten yazı gelmiş ve istihdamı kendi içlerinde yani personele eğitim vererek aldıracaklarını söylediler açıkcası kendilerinin de pek bilgisi yok ama benım asıl takıldığım nokta onlara gelen yazı da 2018 e kadar hazırlık yapıp personel kursa gönderilmesi bu nasıl oluyor da herkes 2018 bekliyor bu bilgilendirmeleri kim yapıyor tarım kredi kooperatifleri hem gübre hem tankerle akaryakıt taşıyor ama 2018 diyorlar açıkcası böyle giderse kimse iş yapamaz

Kardeşim sesimizi çıkarmalıyız. Bu noktada imkan bulduğumuz yol ne olursa sesimiz çıkmalıdır.

http://tmgd.tuisag.com/konular/tmgd-haklarimizi-korumak-icin.299/

Şu konuya bakar ve sizde daha çok kimseye ulaşmasına vesile olursanız iyi olur.

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Şu an şirketlerle görüşme yapıyorum kimsenin yönetmelikte haberi yok ve herkesin dilinde bi 2018 mevzusu var herkes diyor biz 2018 de başlıcaz yetkiliye anlatıyorum sizin su sebepten dolayı 30.06.2015 de başladı diye ama kimse kabul etmiyor acilen bence bakanlık el atmalı olaya
Aynı zamanda yaptırımların caydırıcı özelliğinin de olması gerek. 1000 lira ceza mı olur sizce? Bunu bilen firma o cezayı göze alıyor.
Örnek vereyim size; Çevre bakanlığınca 18 yıldır-resmiyette- çevresel cezalar uygulanırken, 3 yıldır fiilen ve aktif olarak- adamakıllı- firmalar uyarılıyor ve denetleniyor. Eğer ulaştırma bakanlığında da aynı hız devam ederse, forumda çıkan tablo hiç iç açıcı değil, zor gibi görünüyor

İlknur yasavul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ahmet bey siz bu kursa gittiniz mi bilmiyorum ama ben gittim ve sınavıda kazandım. İnanılmaz zor bir alan sınav başarı yüzdesi yüzde 6 olan bir meslekten konuşuyoruz yani eğitimcilerin eşi dostu girsin diye rahatça yorum yapabileceğiniz bir alan değil. Ülkenin bile daha bir kaç yıldır tanıdığı bir mesleği bizlere bir ayda öğrenin diyorlar yani kurs ve sınav arasındaki süre sadece bir ay

serdar ertürk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Değerli arkadaşlar yorumlarınız ve bedel önerilerinizi haklı bulmakla beraber ayağı yere basan açıklamalar olmadığını üzülerek gözlemliyorum. TMGD işini OSGB 'lerden başka kim yapacak? Ya firma kendi personelini kursa yollayarak bu açığını kapatacak (ki benim katıldığım kursta kursiyerlerin %60'ı bu şekilde idi) ya da firma hizmeti Osgb'den alacak... Firmanın halihazırda çalıştığı Osgb TMGd hizmeti sağlayamıyorsa rakip Osgb diyecek ki siz iş güvenlik,çevre +tmgd işlerini hepsini bize verin aynı fiyata sağlayalım diyecek.. içini karartmak istemem kimsenin ama biraz gerçekçilik zararlı değil.saygılar

özcan kandemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba arkadaşlar bu iş arap saçına dönmüş durumda ilk belgeyi alan TMGD ler ile görüşüyorum hepsi bırakmış durumda iş yapan yok.
Fiyatları duyunca inanın yapılacak iş değil ben kendim 350 tl ye fiyat teklifi veren duydum !!! durum içler acısı gerçekten TMGD sayısı artınca ne olacak dersiniz;
ben söyliyim bu işi aylık 100 tl ye kadar düşer. Yeni kursa başlayacak arkadaşlara tavsiyem önce iyice araştırın iş durumu vs bir bakın piyasaya derim.

Herkes gibi güzel hayallerle gittik kursa verdik paraları şimdi ne oldu TMGD kucağımızda kaldı çalışan arkadaşlar varsa buyursunlar yazsınlar şanslı olan kişiler varsa 1000 de 1 kişi belki çıkar.

Herkes hakkında hayırlısı olsun.

Serdar Kınay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Değerli arkadaşlar yorumlarınız ve bedel önerilerinizi haklı bulmakla beraber ayağı yere basan açıklamalar olmadığını üzülerek gözlemliyorum. TMGD işini OSGB 'lerden başka kim yapacak? Ya firma kendi personelini kursa yollayarak bu açığını kapatacak (ki benim katıldığım kursta kursiyerlerin %60'ı bu şekilde idi) ya da firma hizmeti Osgb'den alacak... Firmanın halihazırda çalıştığı Osgb TMGd hizmeti sağlayamıyorsa rakip Osgb diyecek ki siz iş güvenlik,çevre +tmgd işlerini hepsini bize verin aynı fiyata sağlayalım diyecek.. içini karartmak istemem kimsenin ama biraz gerçekçilik zararlı değil.saygılar

buna kesinlikle katılıyorum.Cezalar artsa 2018 gelse bile bu işi osgb ler yüklenecek.tmgd lere de vercek asgari ücret etinden sütünden faydalanacak.

İlknur yasavul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

İlknur yasavul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Serdar bey sizin göreviniz nedir yada şöyle sorayım TMGD hakkındaki donanımınızı merak ettim

İlknur yasavul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Nurettin bey sizi gönülden tebrik ediyorum. Osgb diyorlar bu sadece sağlıkla ilgili bir alan nasıl TMGD alanında çalışacak ya arkadaşlar görevlerinin ne olduğunu ve ne kadar ciddi olduğunu bilmiyor yada her duyduklarını burada paylaşıyor

İlknur yasavul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Forumdaki neredeyse bütün yazılanları okudum. Umutsuzluk hat safhada. Belli ki herkes, Türkiye şartlarında "kolay iş, çok para" durumunun mümkün olmayacağına inanmış. Doğrudur. Zira iş kolay değil, kazanılan para da çok değil evet. Ama bu bence kişinin kendini geliştirmesiyle alakalı. Sadece kursa gidip sertifika almakla iş bitmiyor. Sadece TMGD değil, her alan için geçerli bu. İngilizce kursuna gidip sertifika aldığınızda ingilizceyi süper şekilde öğrenmiş sayılmıyorsunuz, eksiklerinizi pratikle tamamlamazsanız o belge sadece bir kağıt parçası. TMGD belgesi de bi bakıma öyle.
Kursta anlatılanları, sınavda soruları çözebilmek için öğrenmeye çalışırsanız sadece sınavı kazanabilirsiniz, ama işi öğrenmiş olmazsınız. Kendinizi geliştirmeniz gerek. Bunun için de o iki kitabı gerçekten çok iyi kavramanız gerek.

İşletme mezunuyum. TMGD yeni bir iş sahası olduğu için hiçbir olumsuz yorumdan etkilenmeyerek şansımı denemek istiyorum.

Açıkcası forumda yazılanların çoğunu da, nedense, umut kırma çabası olarak görüyorum.

Herkese başarılar.

İlknur yasavul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ersin bey kesinlikle bildiğiniz yolda ilerleyin ben nüfusu olan biriyim ve bursa da boya fabrikasının TMGD si tanıdığım 5000 tl alıyor aylık arkadaşlara anlam veremiyorum doğrusu bu bilgileri nerden topladılar ama yazık

serdar ertürk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İlknur Hanım Tmgd'yim. Osgb ve danışmanlık firmalarının sadece sağlık hizmeti vermedikleri herkesin malumudur.
Bende sizin tarafınızda konuya inanmak istiyorum lakin hafife alınabilecek bir mesele değil. ciddi mesai ve detay etüd yapılması gerekiyor.
ayrıca yeni sistem kurulumu ve tmgd hizmet bedelleri birbirinden ayrılması gerekir diye düşünüyorum.saygılar

MURAT ÇAPANOĞLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Bahsettiğiniz cezalar seneliktir. Yani senede 1000 tl şu aşamada. Medya da neden bu kadar şişrildiğini de bir türlü anlamış değilim. Neticede ceza oranları belli. Şimdilik ne firmalar, ne de TMGDler bu işin farkında sanırım.
Efendim diyelim ki, taşırken etikette, ambalajda problem var, sadece 1 kere 1000 tl ödeyip 1 yıl ADR den muaf yaptınız firmaları maşallah.

MURAT ÇAPANOĞLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ersin bey kesinlikle bildiğiniz yolda ilerleyin ben nüfusu olan biriyim ve bursa da boya fabrikasının TMGD si tanıdığım 5000 tl alıyor aylık arkadaşlara anlam veremiyorum doğrusu bu bilgileri nerden topladılar ama yazık
Doktor tanıdığım var, adr kursuna gidiyor, 2 fabrikanın hem iş yeri hekimi hemde danışmanı olacak, anlaştı şimdiden 2000 TL fabrika başına.

İlknur yasavul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

İlknur yasavul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Benim bildiğim tek gerçek var ülkemizde her işte olduğu gibi bu işte de nüfusu olan referanslara ihtiyaç var

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.