Tmgd Danışmanlık Ücreti Ne Kadar ?

cenker24

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Benimde bildigim su şu an iş güvenliği sertifikası eskiden meb onaylı bilgisayar sertifikası gibi oldu herkesde var ve herkes birbiriyle yarış içinde su an tam zamanlı çalışıp 500-600 Tl ye uzmanlık yapanlar varken tmgd ihtiyacı örnek veriyorum 1000 kişi gerekli ise bu sayının maksimum 1300 de kalması ve kursların devamının gelmemesi gerekir çünkü ücretler tatmin edici olacak doktor sadece doktorluk yapacak tmgd de sadece tmgd olarak çalışacak tek iş ve süreç profesyonel ilerleyecek bi kişi dört bes işi yapmayacak

serdar ertürk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Benimde bildigim su şu an iş güvenliği sertifikası eskiden meb onaylı bilgisayar sertifikası gibi oldu herkesde var ve herkes birbiriyle yarış içinde su an tam zamanlı çalışıp 500-600 Tl ye uzmanlık yapanlar varken tmgd ihtiyacı örnek veriyorum 1000 kişi gerekli ise bu sayının maksimum 1300 de kalması ve kursların devamının gelmemesi gerekir çünkü ücretler tatmin edici olacak doktor sadece doktorluk yapacak tmgd de sadece tmgd olarak çalışacak tek iş ve süreç profesyonel ilerleyecek bi kişi dört bes işi yapmayacak

Metehan bey inş dediğiniz gibi olur.
ancak kursların iştahı çok kabardı bu saatten sonra nasıl düzenlenir sanmıyorum. C sınıfı uzmanlık belgesi gibi olacak muhtemelen veya OSGB'ler insan istihdam ederken hem C sınıfı belgen olsun hem çevre belgen olsun hem denetmen olsun hem Tmgd olsun isteyecek. Nitekim bu şekilde ilanlar iş arama web sitelerinde şu an bile gözlemlenebilir. saygılar

cenker24

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Metehan bey inş dediğiniz gibi olur.
ancak kursların iştahı çok kabardı bu saatten sonra nasıl düzenlenir sanmıyorum. C sınıfı uzmanlık belgesi gibi olacak muhtemelen veya OSGB'ler insan istihdam ederken hem C sınıfı belgen olsun hem çevre belgen olsun hem denetmen olsun hem Tmgd olsun isteyecek. Nitekim bu şekilde ilanlar iş arama web sitelerinde şu an bile gözlemlenebilir. saygılar
Serdar bey
Cok haklısınız osgb ler öyle davranacak ama işin cefasını ceken çalışanlar sefası osgb lerde böyle personel bulunca osgb en fazla o kişiye verecek 2000 lira kendi alacak 10000 lira ben bu olaya karşıyım hak verilmiyor bu ülkede ayrıca kurs veren yerler iştahlı ama bakanlık belli sayıdan sonra sınav yapmayı keserse tmgd iyi sektör olur

serdar ertürk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
TMGD sayısı şu an bile tam kapasite ihtiyacın çok çok üstünde.. rekabet TMGDler arasında oluşursa bundan en karlı çıkacak olanlar Osgb ve Danışmanlık şirketleri tabii ki. Bekleyelim görelim daha bu sektörün oturması için çok zaman ve çalışma şart. Hayırlısı herkes için

Orhan AKSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar,

Fiyatlandırma konusunda kendi işimizi baltalamamak fikrine katılıyorum su an lpg sorumlu müdürlükte yapıyorum ve 300 lira gibi rakamlara yapılıyor piyasadaki arkadaşlar aylık 50 TL senelik 1000 TL gibi rakamlara yapınca lpg işi de bitmiş durumda fakat tmgd içinde piyasa da söyle bi durum var işveren ceza yerde 1000 TL tmgd ye aylık 2000 verirse diyorki su an yeni çıkan zorunluluk önce biraz yaygınlaşsın en kötü bi kere ceza yiyelim 1000 veririz artık ne zaman yerse onu da sonra anlaşma yaparız.. İşveren de bu mantık varken nasıl 2000 tl gibi rakamlara anlaşma yapacağız
siz hangi 2000 liradan bahsediyorsunuz ortalık tmgd dolu 300 e iş bulursanız bayram edin. ben 5 aydır 300 e bile bulamadım. kimi o neymiş diyor kimi de şimdilik gerek yok diyor. bakanlık sağolsun her yoldan geçeni tmgd yaptı. tarihçi adam kimyasal maddeden ne anlar allah aşkına.

serdar ertürk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
siz hangi 2000 liradan bahsediyorsunuz ortalık tmgd dolu 300 e iş bulursanız bayram edin. ben 5 aydır 300 e bile bulamadım. kimi o neymiş diyor kimi de şimdilik gerek yok diyor. bakanlık sağolsun her yoldan geçeni tmgd yaptı. tarihçi adam kimyasal maddeden ne anlar allah aşkına.
Orhan bey haklısınız , herkesin meb bilgisayar kursu gibi bahsettiği iş guvenlikte bile teknik birim şartı vardı, tmgd yi 1 sene sonra düşünmek istemiyorum bence bu konu başlamadan bitti .

cenker24

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Orhan bey bu ülkede yasa sadece cıkmış olması için çıkıyor isg den gittik C olduk benle kursa gidenler aynı sınıf arkadaşım su an B oldu neden onun prim günü var benim yok ama onun prim günü isg ile alakalı degil farklı iş de çalışmış mesela muhasebeci olarak çalışmış ama bu muhasebe için gecen prim günü onu daha yetkili bir isg ci yaptı yani bu olay herşeyi açıklıyor

KENAN TAYĞAR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tarım kredi kooperatifleri de tmgd bulundurmak zorunda peki nasıl istihdam sağladıkları konusunda bilginiz var mı
kendi elamanlarını kursa gönderip sınavlara sokup kendi elamanlarını ücretsiz olarak istihdam edecekler dışırıdan hizmet almayacaklar diyelimki ihiyaç 10 onlar 20 ziraat mühendislerini veya farklı fakülte mezunlarını gönderip en az 10 u kazanır düşünüyorlar böylelikle 1 taşla 2 kuş vuracaklar hem ziraat müh yapacak hemde tmgd yapacaklar

Yahya Umdu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Şu forumda yorum yapanlara bakıyorumda her yeni çıkan alan gibi bu alanında bokunu çıkarma konusunda dünya lideriyiz 300 500 1000 liralar konuşuluyor ya arkadaşlar gözünüzü seviyim artık bu ülkede en kötü işçi 1000-1500 alıyor 2000 liranın altına anlaşma yapmayın eğer anlaşırsanız gün gelir devran döner bu işi yapamazsınız kursa 2000 ver sertifikaya 600 ver git 300 500 e anlaşma yap adama mal derler 2000 lira alto anlaşma yapan önce kendi ekmek kapısını baltalar biraz beyin lütfen
Çok doğru söyledikleriniz, kaldıki bu iş çocuk oyuncağı değil, rapor yazacaksın çeşitli makamlara karşı imzanı atacaksın, ama 'ben bu imzayı bedava atarım arkadaş' diyeceksin! 2000tl altında imza atmayın arkadaşlar. Bu sektör öyle ucuza gidecek birşey değil. 'TEHLİKELİ' adı üstünde zaten, insan sağlığı toplum sağlığı olacak çalışma alanımız. İnsanlar iki şeyi emanet etmekten her zaman kaçınmışlardır: SAĞLIK ve PARA. Hele birde toplum sağlığı sözkonusu ise, siz düşünün artık gerisini.

cenker24

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
kendi elamanlarını kursa gönderip sınavlara sokup kendi elamanlarını ücretsiz olarak istihdam edecekler dışırıdan hizmet almayacaklar diyelimki ihiyaç 10 onlar 20 ziraat mühendislerini veya farklı fakülte mezunlarını gönderip en az 10 u kazanır düşünüyorlar böylelikle 1 taşla 2 kuş vuracaklar hem ziraat müh yapacak hemde tmgd yapacaklar
Evet kendilerine gelen yazı bu şekilde ama 2018 e kadar gönderin kişileri alsın diyor benım anlamadığım sürekli tasıma yapıyor 2018 e erteleyecek ne gibi bi durum var

MURAT ÇAPANOĞLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Size katılmıyorum. Sanki ihtiyacı olan/olacak firmaların tümü ve tmgd lerin tümü aynı şehirdeymiş gibi düşünmemek lazım.Ayrıca kendi gittiğim kurstan örneklendirecek olursam 1 tane bile işsiz yoktu, hani tmgd olayım da iş bulayım diyen.Tümünün işi gücü yerindeydi ve hafta sonları yaparım ek iş olur mantığındaydılar ki bu işin öyle yapılmayacağını herkes biliyor.Ayrıca, 300 TL ye demişsiniz, 300 TL ye iş bağlayan sigortasını bile ödeyemez kaldıki vergisi var masrafı var.300 e bağlayan 1 ay uğraşır sonra kendine başka iş bulur.Zamanla oturacak ve bu işi esas iş gibi görenler emek verenler hakkıyla çalışacak.

özcan eydemir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
TMGD ANLAŞMASI YAPACAK OLAN TMGD ARKADAŞLARA NACİZANE TAVSİYEM, ANLAŞMA FİYATLARINI BELGE KULLANDIRMA ADINA ÇOK DÜŞÜK TUTMASINLAR.
HER YIL DEĞERLEME ORANI İLE ARTIRILAN VE TMGD'LARINI İLGİLENDİRİLEN, 2015 YILI İÇİN GEÇERLİ OLAN CEZA MİKTARLARI:110 TL, 550 TL VE 1101 TL OLDUĞUNU BİLMENİZİ İSTERİM.
BELGE KULLANDIRIRIM MANTIĞI İLE HAREKET EDENLER CEPLERİNDEN KAMU HİZMETİ YAPMASINLAR.
HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR..

cenker24

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
TMGD ANLAŞMASI YAPACAK OLAN TMGD ARKADAŞLARA NACİZANE TAVSİYEM, ANLAŞMA FİYATLARINI BELGE KULLANDIRMA ADINA ÇOK DÜŞÜK TUTMASINLAR.
HER YIL DEĞERLEME ORANI İLE ARTIRILAN VE TMGD'LARINI İLGİLENDİRİLEN, 2015 YILI İÇİN GEÇERLİ OLAN CEZA MİKTARLARI:110 TL, 550 TL VE 1101 TL OLDUĞUNU BİLMENİZİ İSTERİM.
BELGE KULLANDIRIRIM MANTIĞI İLE HAREKET EDENLER CEPLERİNDEN KAMU HİZMETİ YAPMASINLAR.
HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR..
Özcan bey merhaba
Yazınızı okudum fakat ceza kısmını anlayamadım kimler için bu ceza

özcan eydemir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Özcan bey merhaba
Yazınızı okudum fakat ceza kısmını anlayamadım kimler için bu ceza

T.C.
ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI
Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü

TMGDEYB, TMGDE, TMGD 'NİN DE GEREK YÖNETMELİK GEREKSE TEBLİĞ KAPSAMINDA SORUMLULUKLARI VAR.
BU SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMEYEN VEYA HATALI DAVRANANLARA DA BİR TAKIM YAPTIRIMLAR ÖNGÖRÜLMÜŞTÜR.
BEN BU YAPTIRIMLARDAN BAHSETTİM. BU TÜR YETKİ BELGELERİ KAPSAMINDA FAALİYET GÖSTERENLERİN DE BİR TAKIM YAPTIRIMLARA MUHATAP OLUNACAĞININ BİLİNMESİNİ İSTEDİM. YETKİ BELGESİNİ 300 - 500 TL'YE KULLANDIRMA DÜŞÜNCESİNDE OLANLARA DUYRULUR.

BU KAPSAMDAKİ CEZALAR AŞAĞIDADIR. DETAY BİLGİ İÇİN TEBLİĞİ OKUMANIZI ÖNERİRİM.

01/01/2015 – 31/12/2015 Tarihleri Arasında Uygulanacak
655 Sayılı KHK’nin 28 inci Maddesinin İkinci Fıkrasının (b) Bendine Göre İdari Para Cezaları Miktarları
Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ’in 30 uncu Maddesi,

Miktarı [TL]
(a) bendindeki ceza miktarı 1.101
(10 uncu maddenin birinci, üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı fıkralarında yer alan hükümlere aykırı hareket eden TMGDEYB sahiplerine)

(b) bendindeki ceza miktarı 550
(10 uncu maddenin ikinci fıkrasında yer alan hükümlere aykırı hareket eden TMGDEYB sahiplerine, ihlal edilen her bir bent için)

(c) bendindeki ceza miktarı 550
(13 üncü maddenin ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci fıkralarında yer alan hükümlere aykırı hareket eden TMGDEYB sahiplerine, ihlal edilen her bir fıkra için )

(ç) bendindeki ceza miktarı 110
(23 üncü maddenin ikinci fıkrasında yer alan hükümlere aykırı hareket eden TMGD’ye, ihlal edilen her bir bent için)

(d) bendindeki ceza miktarı: 550
(23 üncü maddenin üçüncü, dördüncü ve beşinci fıkrasında yer alan hükümlere aykırı hareket eden TMGD’ye, ihlal edilen her bir fıkra için)

(e) bendindeki ceza miktarı: 550
(26 ncı maddenin birinci fıkrasında yer alan hükümlere aykırı hareket eden TMGDE’ye, ihlal edilen her bir bent için)

(f) bendindeki ceza miktarı: 1.101
(26 ncı maddenin ikinci ve üçüncü fıkrasına aykırı hareket eden TMGDE’ye)

(g) bendindeki ceza miktarı: 550
(27 nci maddenin beşinci fıkrasında yer alan hükümlere aykırı hareket eden işletmelere, ihlal edilen her bir bent için)

(ğ) bendindeki ceza miktarı 1.101
(27 nci maddenin altıncı fıkrası hükmüne aykırı hareket eden işletmelere)

(h) bendindeki ceza miktarı 1.101
(29 uncu maddenin altıncı fıkrasının (a), (b), (c) ve (ç) bentlerinde yer alan hükümlere aykırı hareket eden TMGD’ye, ihlal edilen her bir bent için)

cemyilmaz54

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar benim anlamadığım konu şurası TMGD Devletin uyması gereken yeni bir iş sahası ve bu sahada genel olarak işe yerleşemeyen kişilerin olması gerekir. Adam bizim aç gözlü milletimiz benim cebim dolsun da nasıl dolarsa dolsun diyor. İSG'nin işi var geliyor, adam doktor olmuş geliyor. . İşi oaln birinin TMGD de ne işi var. Daha çok para kazanmaya meraklıysan koy elini taşın altına ticaret yap arkadaş. Bu şekilde belge almaya kalkışılırsa zaten TMGD diye bir şey kalmayacak. OSG lerin yapması gereken asıl şey TMGD istihdam etmek kendi bünyesindeki elemana 1000 tl fazla para verip kendisine 10000 tl cebe indirmeyi düşünmek olmamalı. Ama kimin umrundaki hak yemişim yememişim dimi. Cebim dolsun nasıl dolarsa dolsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Metin Bahadır

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar benim anlamadığım konu şurası TMGD Devletin uyması gereken yeni bir iş sahası ve bu sahada genel olarak işe yerleşemeyen kişilerin olması gerekir. Adam bizim aç gözlü milletimiz benim cebim dolsun da nasıl dolarsa dolsun diyor. İSG'nin işi var geliyor, adam doktor olmuş geliyor. . İşi oaln birinin TMGD de ne işi var. Daha çok para kazanmaya meraklıysan koy elini taşın altına ticaret yap arkadaş. Bu şekilde belge almaya kalkışılırsa zaten TMGD diye bir şey kalmayacak. OSG lerin yapması gereken asıl şey TMGD istihdam etmek kendi bünyesindeki elemana 1000 tl fazla para verip kendisine 10000 tl cebe indirmeyi düşünmek olmamalı. Ama kimin umrundaki hak yemişim yememişim dimi. Cebim dolsun nasıl dolarsa dolsun.

Metin Bahadır

Üye
TÜİSAG Üyesi
Sadece bakanlık listesinde adı olan TMGD arkadaşlarımızın aralarında mesleki iletişimleri için ADR-TMGD isimli kapalı facebook grubu oluşturduk ilgilenen arkadşlar için bilginiz olsun.

İlknur yasavul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İlknur Hanım Tmgd'yim. Osgb ve danışmanlık firmalarının sadece sağlık hizmeti vermedikleri herkesin malumudur.
Bende sizin tarafınızda konuya inanmak istiyorum lakin hafife alınabilecek bir mesele değil. ciddi mesai ve detay etüd yapılması gerekiyor.
ayrıca yeni sistem kurulumu ve tmgd hizmet bedelleri birbirinden ayrılması gerekir diye düşünüyorum.saygılar
Serdar bey bende gerçekçi biriyim ve hiç vakit kaybetmeden sürekli kendimi geliştirme yollarını araştırıyorum siz bir işletme olsanız sadece bir kurs bitirip sınavı geçmiş bir arkadaşa biran da vadedilen bu paraları verirmisiniz elbette zamana ve donanıma ihtiyaç duyarsınız. Bence fazla hayal kurmaktansa bu hayallerin gerçekleşebilmesi için çok çalışalım. Eğer bir tmgd nin işini başka bir meslek grubu yapabilseydi ülke tmgd yetiştirmeye kalkmazdı biz ülke olarak bir anlaşmaya(ADR) taraf olduk ve gereğini yapmak zorundayız biraz sabır biraz zaman ve çok bilgi birikimine ihtiyacımız var

ORKUN BAYIR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Serdar bey bende gerçekçi biriyim ve hiç vakit kaybetmeden sürekli kendimi geliştirme yollarını araştırıyorum siz bir işletme olsanız sadece bir kurs bitirip sınavı geçmiş bir arkadaşa biran da vadedilen bu paraları verirmisiniz elbette zamana ve donanıma ihtiyaç duyarsınız. Bence fazla hayal kurmaktansa bu hayallerin gerçekleşebilmesi için çok çalışalım. Eğer bir tmgd nin işini başka bir meslek grubu yapabilseydi ülke tmgd yetiştirmeye kalkmazdı biz ülke olarak bir anlaşmaya(ADR) taraf olduk ve gereğini yapmak zorundayız biraz sabır biraz zaman ve çok bilgi birikimine ihtiyacımız var
merhaba ,
kesinlikle bende zamana ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.
denetimler şuana başladı ama sadece araçlarda Mahmutbey ve Çamlıca gişelerinden çıktıktan sonra ekipler hemen araçları çeviriyorlar ve anında cezalar kesiliyor. bunlar içinde zaman lazım biraz sabır ama bu arada kendimizi geliştirmek zorunda olduğumuzu düşünüyorum.

önce araçlara ceza kesilecek yani nakliyeciler , sonra bu nakliyeciler bu cezalardan dolayı firmalara yüklenicekler ki en sonunda cezalara firmalarada kesilince işte o zaman sıra TMGD lere gelicek mecburen gelip sizler ile anlaşma yapmak zorundalar

kendi düşüncelerim bu şekilde , biraz sabır ve zaman gerekmektedir.

Saygılarımla,

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
TMGD Devlet tarafından istihdam yaratmak maksadı ile oluşturulmuş bir sertifika programı değildir. Öncelikle bunu idrak etmek gerek, Devlet, verdiği taahhütler çerçevesinde sözünü yerine getirebilmek maksadı ile uluslararası yaptırıma muhatap kalmamak adına Karayollarında Güvenli bir şekilde sevkiyatı ilke edinmiştir. Bu çerçevede kişilerin öncelikle bunu istihdam kapısı olarak görmemeleri önemlidir. Yasaları inceleyin, atacağınız her imza sunacağınız her belge, yasalar karşısında en az 10 sene peşinizden gelecektir. Fiyatlandırmaya gelince o da tamamen yoğurt yemek şekline bağlı. Kimisi der 300 TL kimisi der 10000 TL ikisine de helal olsun. Ancak unutulmamalıdır ki. Olumsuz bir durumla karşılaşıldığında Hakim ve savcılar iki TMGD' ye de sadece gülümser..
Saygılarımla.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.